Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi volt az, amiből túl keveset...

Mi volt az, amiből túl keveset, vagy egyáltalán nem vettél a baba születése előtt, és a születése után be kellett szerezni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt bármilyen babakelengyére, vagy babaápoláshoz szükséges dologra.


Mit és mennyit kellett venni? Miért nem vettél korábban, vagy miért volt túl kevés?



2016. jan. 23. 22:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

50-es ruha...

Anyós rábeszélt, hogy csak 56-os kell, a fiam meg 48 cm-rel született...

2016. jan. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Bimbóvédőt nem vettünk és kellett. Senki nem mondta,hogy van ilyen és kellhet. A kórhàzban javasolta a csecsemős nővér.


Ezen kìvül csak olyan van ami tök felesleges/idegesìtő volt,hogy megvettük. Pl baldachin,kisàgyra zenélő forgó, rugik, cumi.

2016. jan. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Bella169 ***** válasza:
62%

Nálunk a textilpelus lett kevés. 25 db-ot vettem, de a kislányom nagyon bukós volt az elején. Állandóan túlette magát (anyatejes) utánna meg bukott. Az első két hónapban napi 6-8 textilpelus ment a szennyesbe, így amint hazaértünk a kórházból elküldtem a férjem hogy hozzon még egy 10-es csomaggal, így is 3 naponta mosnom kellett.


A másik amit szülés után vettem a kiságy fölé zenélő forgó. Azért nem vettem elöbb hátha kapunk valahonnan paszitába. Kettő felesleges lett volna. Aztán nem kaptunk így egy bababörzén vettem egyet. A kislányom imádja. A mai napig (5 hónapos) erre alszik el.


Minden másom megvolt már mikor félidős terhes voltam. :)

2016. jan. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
huha, hát nálunk 7 db textil pelus volt. én mindennap mostam oket, nekunk még ez is sok volt :D pedig refluxos volt a fiam, minden evés után szépen kihányt mindent...orrán-szájján.
2016. jan. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a bimbóvédő.. Nekem eszembe sem jutott,de szükség volt rá
2016. jan. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Bébiőr és kádállvány. Azt hittem, h megoldom majd nélkülük...
2016. jan. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
67%
Nekünk is a kicsi ruhák hiányoztak, az átlagos méretű babáknak kell az elején. Nekünk bőven elég volt a 10 textilpelus, pedig bukós volt a baba, nem is értem hogy lehet 25 kevés.
2016. jan. 24. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%

Ha minden alkalommal tiszta pelenkat használ és nem mos mindennap, akkor érthető hogy a 25 pelenka kevés : Pl 3 órás etetessel számolva az 8 etetés, 8 pelus - 3 nap alatt elfogy 24.



Mellszivot nem vettem előre, azt másnap hogy hazamentunk be kellett szerzni

2016. jan. 24. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Bella169 ***** válasza:
77%

Alapból 8-10 volt egyszerre használatban. (mérleg, pelenkázó, kiságyba, büfoztetéshez, volt 2 a pelenkázótáskába,és én textilpelussal takartam pe a kicsi sterilizált holmijait)

Ahányszor bukott cseréltem mivel nem kevés jött vissza. Plusz az első hónapban 90 fokon mostam őket igy 3 szemmel luxus lett volna gépet inditani. Az első hónap után már 60 fokon mostam csak a kisruhákkal.

Ezért kellett ennyi :-)

2016. jan. 24. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

50-es ruha (pedig 51 cm és 3700 grammmal született, mégis kiesett az 56-os ruhákból)

mellszívó, igaz, hogy csak nagyon rövid ideig kellett (1 hónap), de nélküle nagyon nehéz lett volna fejni!

2016. jan. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!