Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen lesz két kicsi gyerekkel?

Milyen lesz két kicsi gyerekkel?

Figyelt kérdés

21 hónapos lesz a lányom mire megérkezik a tesója.

Hogy oldottátok meg a napirendet? A nagyobbik mennyire volt féltékeny? Hogy tudtátok nyugodtan szoptatni a kicsit a nagy mellett (fekve szoptattam a nagyobbat is, így volt kényelmes... Ez vajon most is megoldható lesz?)

Vettetek testvérkocsit vagy kendőztetek?

Úgy alapból kisebb praktikák is érdekelnek, ami megkönnyítheti az első időszakot. Kicsit meg vagyok ijedve az egésztől, úgyhogy néhány megnyugtató szó jól jönne :)

Köszi


2016. jan. 25. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is 21 hónap a korkülönbség, 2 fiú :) A nagyobbik motorozott mellettünk ha sétálni mentünk (ha nem siettünk sehová), illetve vettem egy testvérfellépőt, és már 3,5 éves a nagy de néha használjuk. Nekem nagyon nehéz volt az első év... az egyetlen szóba jöhető nagymama sajnos meghalt a kicsi születése után pár hónappal, a férjem munka után még hozzá járt gondozni, segíteni, így késő estig egyedül voltam a gyerekekkel, a kicsi nagyon beteges, az első évben kb folyamatosan beteg volt, sokszor kórházban, így a férjem csak annyit volt szabadságon amennyit én a kicsivel kórházban. Nálunk mostanra nyugodtak le a kedélyek, kialakult az életünk, a kicsi is hamarosan 2 éves lesz, túléltük, többé-kevésbé ép elmével... Sajnos sokminden összejött, így nehéz volt, szerintem mi a halmozottan hátrányos kategória vagyunk, ennél csak jobb, könnyebb esetekről hallottam :) Szoptatni tudtam, szintén fekve, elmondtam a nagyobbiknak hogy régen ő is így evett.
2016. jan. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hű! Hát nálatok tényleg minden összejött... Sajnálom :(

Nekem ismét lányom lesz :)

Akkor ezek szerint az első év mindenképp nehéz lesz...

Szerencsére lesz segítségem az első hetekben,de utána egyedül leszek...

A motoros megoldásra én is gondoltam, de főút mellett lakunk és félek hogy kiszalad :( vagy lehet hogy eleinte kénytelenek leszünk beérni az udvarral... Már csak abban bízok hogy összenőnek a kis korkülönbség miatt és idővel könnyebb lesz :)

A testvérfellépő beválhat egy ekkora gyereknél?

2016. jan. 25. 15:26
 3/10 anonim ***** válasza:

Nehéz lesz.


Nekünk 17 hónap van köztük, a nagyobb ül az esernyőkocsiban, a kisebb rám van kötve.

Szoptatni nem tudtam, a nagyobb nem engdete, illetve nenm volt annyi szabad időm, hogy sokáig etessem az öccsét. Nem csináltam problémát a tápszerből. Az egy jó taktika szerintem , ha megfogadod, hogy semmiből nem csinálsz annyi problémát sem, mint az első gyereknél :)


Amúgy azt mostanra elviseli, hogy ameddig eszik a kicsi, addig könyvet nézünk, de csak egy bizonyos könyvet és azt mindig. 5 hónapba került megtalálni azt az egy bizonyos könyvet pl.


Nekem a nagyobb nem úgy féltékeny, ahogy elképzeled a féltékenységet. Hanem egyszerűen nem tud vigyázni még, nem tudja, mi az, hogy vigyázzon és az öccsén landolnak dolgok, néha fejbevágja, megüti, átgázol rajta, ráugrik, belenyúl szájába, orrába,s zemébe. Leszedi ról a apelenkát, a ruhát, a haját, megeteti nem ehető dolgokkal stb. Mindig figyelni kell.

Annyi a szerencsém, hogy éjjel egyszerre alszanak 12 órát és napközben délután még 2-t. A többi az készenlét.


A kicsi fél éves lesz.

2016. jan. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

22 hónap van köztük, nagyobbik fiú, kicsi lány.

A nagyobb nem volt túlzottan féltékeny, most 6 évesen annál inkább :D

Szoptatás közben sokszor meséltem a nagynak, könyvet lapozunk, halkan énekeltem nekik.

Nem kendőztem, mert a kicsi is rettenetesen bukott, folyton összehányt, meg nem is szerette igazán a kendőt, nem maradt meg benne.

Testvérkocsit sem vettem, nem fértem volna el vele, nem tudtam volna levinni a pincébe. Mire megszületett a pici, addigra a nagyot hozzászoktattam a gyalogos sétához :) Google maps-en megnéztem, napi 3 km-t lazán sétáltam vele, amikor 1,5 éves elmúlt, mire a kicsi meglett, gyakorlott sétáló volt, pedig meg kellett vívni a harcot, hogy arra menjen, amerre szeretném. A kicsivel együtt úgy sétáltunk, hogy a nagy fogta közben a babakocsit :)

2016. jan. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is kétgyermekes anyuci vagyok, 20 hónapos kisfiam van, és 2 hetes kislányom. Nos hogy leegyszerűsítsem, használom a neveiket. Alex és Bogi.

Napirendünk a következő:

Reggel 8:30 körül ébredezik Alex, reggelizik, fogat mos, aztán játszik, eközben felébred Bogci (Bogi beceneve) is, pelenkacsere, cicizés, pocimasszírozás. Cicizésnél Alex mellém ül, és kérdezősködik Bogcika felől. A nap hátralevő részében ugyanígy mentek a dolgok.

Sétánál:

Nincs testvérbabakocsi, hanem Alex már nem babakocsizik, sétál, de ha elfárad felveszem, és a másik kezemmel tolom a babakocsit.


Nyugi! Belerázódsz majd, nekem is szörnyen nehéznek tűnt, de bevállalós voltam, így mostanra megoldottam, hogy Alexnek is, Bogcinak is jó legyen.

Sok sikert! :*

2016. jan. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, tanácsokat :) kicsit megnyugodtam.

Gyönyörű neve van a gyerkőcöknek a kislányom második neve Alexandra lesz :)

Kendőm van a nagyobbikról igy ki fogom próbálni. Testvérkocsit akkor nem veszek, megpróbálok a sétára rágyúrni. :)

Ment a zöld kéz mindenkinek ;)

2016. jan. 26. 16:31
 7/10 anonim ***** válasza:

18 hónap van 2 pici között. Brutális. A szoptatás most már oké, eleinte nem volt könnyű, mert non-stop szoptattam, mellette a másik pici is többet igènyelt volna. Nekem semmi segítségem nincs. Szüleim meghaltak, párom szülei meg nem foglalkoznak semmivel... Kislányom 3. gyerekként "többemberes" ... Csak remélni tudom, hogy ép elmével zárom 2016-ot...

De imádom őket! ;)

2016. jan. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja. Azt nem írtam (10-es), hogy sétálni nem tudok menni velük, mert a pici lány b.kocsiban sincs el, kendőben sem. A 21 hónaposomat nem tudom megzabolázni, így kizárt, hogy mellettem jöjjön szépen. :/

A pici itthon sincs el semmiben/sehol 5 percnél tovább. Szóval a jobb bicepszem 45-ös már kb. és a derekam se a régi.

2016. jan. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*7-es. Nem 10-es. ... :D
2016. jan. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Neked sincs könnyű dolgod... Sajnálom hogy nincs segítséged :(

Én az első hetekre mindenkit befogok majd egy-egy hétre szerencsére van 5-6 jelentkező így a gyermekágyas időszak talán könnyebb lesz, valahogy így biztonságosnak érzem...

Aztán lehet hogy nem is fog kelleni mert minden szuperül fog menni XD

2016. jan. 27. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!