Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Válás/szakítás után lehetetlen...

Válás/szakítás után lehetetlen, hogy jó kapcsolata legyen a babának az apukájával? Mit tegyek, hogy mondjam meg neki, hogy azt szeretném, ha elköltözne?

Figyelt kérdés

A barátommal van egy 2 hónapos kislányunk. Nagyon jó baba, nem sír sokat, este letesszük aludni, másnap reggel 8-9 körül kel fel.

Viszont a mi kapcsolatunk nagyon elromlott... Nem rossz apuka egyáltalán, sokat törődik a babával, bármire megkérem, azonnal megteszi. Nincs olyan, amiben ne számíthatnék rá.


De úgy érzem, hogy ez az egész még korai volt nekünk, a kapcsolatunknak annak ellenére, hogy nem pár hét együttlét után lettem terhes. Csak közben ott van az is, hogy így a kislányunktól veszem el az apukáját.

Szóval nehéz, de mégis úgy gondolom, hogy nekünk külön jobb lenne.


2016. jan. 25. 18:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%
Nem értem, hogy miért nem akarod helyrehozni a kapcsolatotokat? Az írásodból nem derül ki, hogy van e olyan ok, ami miatt egyértelműen úgy érzed, hogy ennek véget kell vetni. Ha nincs ilyen indok, akkor dolgozzatok egy kicsit a kapcsolatotokért, magatok miatt is, és a pici miatt is. Egyébként még terhesség, szülés után dolgoznak a hormonok, nem lehet az az oka az érzéseidnek?
2016. jan. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
43%

én se értem. te úgy gondolod, hogy túl korai volt a gyerek, ezért elküldenéd az apukát aki amúgy nagyon is megérett az apaságra és aktívan részt vesz mindenben a baba körül?

menj el te és pihend ki magad! azután próbáld meg helyrehozni, hisz a jelek szerint nincs gond a kapcsolatotokkal. aztán ha nem megy, akkor menjetek külön. de amikor gyereket vállaltatok, akkor azt is vállaltátok, hogy megpróbáljátok együtt felnevelni. nyilván ha gáz lenne nem ezt tanácsolnám, de azért 2 hónapos baba mellett csak mert unatkozol, nem kéne egy családot tönkretenni

2016. jan. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

1-esnek igaza van abban, hogy nem kell elkapkodni, nehéz ez az időszak, mindhármótoknak.


Ha mégis külön akarsz menni, akkor a kapcsolat rajtatok múlik.

- Ha nem neveled az "apja ellen" / ő sem mond rosszat rólad

- Ha biztosítod a láthatást / ő meg él vele

- Ha természetes mondjuk a napi telefonos kapcsolat, ha elég nagy lesz hozzá a gyerek

- Ha nem költöztök el messzire egymástól

- Ha képesek vagytok pl. a születésnapját együtt ünnepelni

akkor lehet jó kapcsolat.

Persze sok múlik az esetleges későbbi kapcsolataitokon is.


Nekem egészen kicsi koromban elváltak a szüleim, mindig nagyon jó volt a kapcsolat, bár egyiküknek sem lett új kapcsolata, ami nyilván sok konfliktusforrást kiküszöbölt.

2016. jan. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szülés után két hónappal teljesen természetes, hogy mást érzel a párod iránt, mint előtte. Most nem azok a hormonok tombolnak a szervezetedben, amitől érte őrjöngenél. Én várnék azzal a döntéssel.
2016. jan. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nem, nincs már esély, hogy ez javuljon.

A legalapvetőbb dolgokban sem értünk egyet és fiatalok vagyunk, még van esélyünk arra, hogy tényleg boldog párkapcsolatban éljünk valaki mással. És én már találtam is valakit. Persze nem sietjük el, nem jön a párom helyére, vagy ilyesmi. De úgy érzem, hogy ami nem megy, azt felesleges erőltetni. És a mi kapcsolatunk nagyon nem működik.

2016. jan. 25. 18:50
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
Ez most nagyon ugy tunik szamomra,hogy az uj ferfi az oka annak,hogy nem tudod szeretni a gyereked apjat :) Sajnalom a parod..
2016. jan. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nem kell sajnálni. Esélyt kap egy normális kapcsolatra.

Szinte semmiben nem értünk egyet, így a picinek sem lenne jó felnőni.

2016. jan. 25. 18:59
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
Nem teged sajnallak..;) Igy azert pontozz le nyugodtan! De ha van mar neked mas ferfi akkor mirol beszelunk?
2016. jan. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%

Mégis miért vállaltatok gyereket? A legalapvetőbb dolgokban való véleménykülönbség valószínűleg nem most derült ki...

Mindketten kelletek ahhoz, hogy normális kapcsolat alakuljon ki a gyermek és édesapja között. Nem lehetetlen.

2016. jan. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok. jajjhát akkor kihagyhattad volna ezt a süketelést, elég lett volna annyit írni, hogy szeretőd van, lépnél, hogyan mond meg neki...


tanácsolom így: peti, félrek..am, légyszi költözz el, mert ideköltözik dezső, de azért gyere gyakran látogatni a gyerekedet!

csak egyenesen, toronyiránt, az a legjobb...

2016. jan. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!