Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Válás/szakítás után lehetetlen...

Válás/szakítás után lehetetlen, hogy jó kapcsolata legyen a babának az apukájával? Mit tegyek, hogy mondjam meg neki, hogy azt szeretném, ha elköltözne?

Figyelt kérdés

A barátommal van egy 2 hónapos kislányunk. Nagyon jó baba, nem sír sokat, este letesszük aludni, másnap reggel 8-9 körül kel fel.

Viszont a mi kapcsolatunk nagyon elromlott... Nem rossz apuka egyáltalán, sokat törődik a babával, bármire megkérem, azonnal megteszi. Nincs olyan, amiben ne számíthatnék rá.


De úgy érzem, hogy ez az egész még korai volt nekünk, a kapcsolatunknak annak ellenére, hogy nem pár hét együttlét után lettem terhes. Csak közben ott van az is, hogy így a kislányunktól veszem el az apukáját.

Szóval nehéz, de mégis úgy gondolom, hogy nekünk külön jobb lenne.


2016. jan. 25. 18:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"És én már találtam is valakit" - ja, csak kibújt a szög a zsákból. Nincs itt semmi kérdés, csak önigazolás utáni vágy.

Amúgy igazad van, ami nem megy, nem kell erőltetni, főleg nem szabad bennragadni egy rossz kapcsolatban, és tényleg többet érdemel a párod is, te is ennél.

Nem lehetetlen a jó apa-gyerek viszony, de mindkettőtöknek sokat kell tenni érte, egy új párkapcsolatban sem szabad ezt a témát elhanyagolni.

Hogy mondd meg neki? Egyenesen. Az ilyet nem lehet "finomkodva" közölni. Szerencsétlen nyilván ki lesz akadva, de hosszú távon ő is jobban jár.

2016. jan. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Csak a hormonok játszanak veled, hidd el. Nem pár hét után szültél babát a párodnak, de pár hét kedvéért tönkretennél mindent... még csak 2 hónapos a babátok, adj időt magadnak, hogy kitisztuljon a fejed.
2016. jan. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Semmiben nem értünk egyet. De tényleg, mindenen összeveszünk. Így én képtelen vagyok élni.
2016. jan. 25. 20:29
 14/18 anonim ***** válasza:

Mit tegyél? Mondjuk odaállsz elé és megtiszteled azzal, hogy őszintén elmondod, már nem kívánsz vele élni. Nem kell a maszlag duma a korai gyerekvállalásról és egyebekről, hanem egyenesen közlöd vele, hogy már más kell. Gondolom nem segít a jó viszony fenntartásán, hogy átvágtad.

BTW, 2 hónapos mellet már másik hapsi... Ez sem most kezdődött...

2016. jan. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

jól gondold át

mert egy babá csak az igazi apukája képes igazán szeretni, más ffi nem.

és ha hoppon maradsz(amit most ugye el se tudsz képzelni)azzal is számolj

(és úgy tűnik, ő is foglalkozik vele többet, ha neked még pasizni is volt időd, energiád...szóval én nem tanácsolom, hogy pár hónapos csecsemő legyen Relatíve magára hagyva azzal, hogy kiteszed az apját)

2016. jan. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

1 éves korom óta a nevelőapám nevelt. Sosem éreztem, hogy kevésbé szeretett volna. Sőt, sokkal jobb vele a kapcsolatom, mint az 'igazi' apámmal. Szóval ez semmit nem jelent.

"és ha hoppon maradsz(amit most ugye el se tudsz képzelni)"

Miért ne tudnám elképzelni? Nem tündérmesében élek. Nem a másik férfi miatt akarok véget vetni ennek. Ez így nem normális élet.

Miért foglalkozna vele többet? Nem látom az összefüggést. Én vagyok vele leginkább, vagy anyukám.

2016. jan. 25. 21:01
 17/18 anonim ***** válasza:

Hát, állj a.párod elé, és közöld vele, hogy terhesen és frissen szülten félre léptél, ezért legyen szíves elhagyni a lakást.

Szólj neki, hogy a gyereket akkor látja, amikor akarja.

2016. jan. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt tiszta fejjel gondold végig.Igazán nincs problémád a pároddal,de most jött egy fellángolás és azonnal otthagynád.

A fellángolások normálisak az ember életében de nem szabad hagyni,hogy azonnal véget vess a kapcsolatodnak,vagy egy babád, ahogy írod egy normális párod aki sokat foglalkozik a babával. Hozzátok helyre a kapcsolatot beszéljétek át,hogy te most kicsit elbizonytalanodtál,oldjátok meg. Ha minden nehézség elöl elmenekülsz futsz mindig a következő férfi után sose leszel boldog. Pont ez a baj manapság,mindenki csak cserélgeti a párját mint a cipőjét,holott társat,pláne akivel gyereket vállalunk nem hetekre hónapokra választunk,vagy addig még nem jön jobb. Ezt gondold át,mert ezzel tönkreteheted mind3otok életét.

2016. jan. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!