Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe kerul. Havonta egy...

Mennyibe kerul. Havonta egy Baba 0-1 eves koraig? 40. 000ft havonta eleg?

Figyelt kérdés

2016. jan. 27. 21:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Igényfüggő.

Biztosan ki lehet hozni. Erősen függ attól is hogy anyatejes e vagy tápszeres e baba. Ha nem költesz sokat játékra és ruhákra akkor biztosan ki lehet hozni havi 40.000 ből főleg amíg nincs hozzátáplálás. De számítani kell olyan kiadásokra is amik nem előreláthatóak. Pl betegség. Ha hasfájós a baba xy cuccot veszel meg neki stb.

Biztosan valaki kevesebből is megoldja sőt...sokan! Mi nem tudnánk. :/

2016. jan. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
19%

miután megvettél mindent(gyógyszerek, krémek, vitaminok, lázmérő, orrszívó, körömvágó, fürdető, babakocsi, ágy, matrac, huzatok, takarók, ruhák, ilyen cipő, olyan overál, cumisüveg, mellszívó, sterilizáló, légzésigyelő,stb) ? vagy előtte?


nekem nem elég abszolut havi 40

de biztis van akinek szinte semmije és kihozza annyiból(nem oltatja fizetős oltóanyagokkal, nem vesz neki vitaminokat, a legolcsóbb tápszerrel itatja, ha nincs a.tej, stb)

2016. jan. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Ha az alap dolgok megvannak és tudod szoptatni, akkor igen.

Pelus kb 10 e ft, ruha, játék. De az utóbbi 2 sem vettük minden hónapban.

Oltás a Rota van 1 év alatt, ami húzós, de nem kötelező. Mi nem asztrik be. Doktornőt megkérdeztük, mit gondol erről, és ez alapján született meg a döntés.

2016. jan. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Ha szoptatod akkor az első pár hónapban még elég szerintem. Utána már nem.
2016. jan. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy ebbe mit számítunk bele. Pl. az áramot, meleg vizet is?

Egyébként ha ebben nincs benne az, amit már előre megvesz az ember, akkor szerintem simán, átlagban elég ennyi. De nyilván többet is el lehet költeni. Az alapvető dolgokra szerintem elég, ha azt nézem, hogy pelenka, pelenkázás kellékei, tisztálkodószerek, stb. Ruhatárat még a nagyon piciknél sem havonta cserél az ember, úgyhogy gondolom átlagolva kijön a dolog, egyszer többet, egyszer kevesebbet költ az ember.

Na persze, ha tápszeres a baba, akkor már drágább a buli. Vagy ha van havi fix gyógyszerköltség, vagy akár csak egy betegség, arra költeni kell, az biztos.

De ha csak az alap dolgokat nézem, arra szerintem elég ennyi. Mondjuk én még sosem számoltam ki külön, hogy melyik gyerekemre mennyit költök havonta.

2016. jan. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Szerintem igen de attól is függ mennyi a ruháztatása (új vagy használt) illetve hogy szopik vagy tápszer bár normális esetben ez sem vészes kivéve ha speciális tápszer kell.

Sima tápszert eszik a babám ruhákat egy részét használtan veszem a legtöbb új viszont nem mindenhol egy vagyon a body pl.. igaz méretcsere biztos van vagy 20-30 ezer forint de ez nem minden havi kiadás. Tápszer pelenka popsitörlő meg krém stb 40-ből simán kijön.

2016. jan. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
58%

Atyaég, itt mindenki milliárdos??

Soha nem költöttem havi 40 ezret csak a lányomra pedig már lassan 4 éves lesz.

Összesen kettőnknek jut kicsit több egy hónapra étkezésre, ruházkodásra, mégis be tudom osztani, igaz szűkösen.

De aki azt mondja, egy kisbabára elmegy havonta 40 ezer forint, az vagy aranyporral hinti a fekhelyét és sznob, vagy hazudik.

2016. jan. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
54%

"Atyaég, itt mindenki milliárdos?? "


nem, csak mindenki megnézte mennyit fizetett :) mert igen van, hogy fel se tűnik, hogy mennyi elment.

2016. jan. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
36%

Nem vagyunk milliárdosok. De megnézem mit adok a gyerekre. Nem veszek használt ruhá stb. Nem jön ki 40 ezerből. Férjem is és én is szeretünk nekik venni ajándékot ha épp ez vagy azt szeretné akkor megkapja (nem eszetlenül) de egy vásárlás nincs meg úgy hogy pl a kisfiam ne kapna egy 1000 ft os kisautót. Mi is veszünk magunknak ezt azt ami "felesleges" vagy "megtetszett" neki miért ne venném meg! De míg kicsi volt is kapott minden hónapban valamit.

Az más ha valaki nem teheti meg, és lehet havi 20 ezer forintja vagy annyija sincs a gyerekre. Ez sem vaj, mindenkinek masok az igényei, mások a fizetések ennyi. Hozzátenném én magamra akkor költök ha muszáj. Ugyanígy a férjem.

2016. jan. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Egyébként ha csak azt számolom hogy nem szopizik a baba. Akkor a legolcsobb tápszer is minimum 1000 ft. De van 2-3 ezerert is. De legyen 1000 ft. Minimum 5 db kelleni fog.

Havi 5000.

Pelenka. Nem vagyok jártas benne,moshatótunk, de ilyen pici korban havonta egy 10.000 ft az biztos. Ha nem 15.000 ft

Maradt 20-25 ezer ft. Ha már hozzátáplálsz és magad csinálod az ebédjét stb há nem tudom havi 10.000 ft az is biztos van.

És akkor max maradt 15.000 ft od es még nem volt beteg a gyerek, nem vettél neki egy zoknit se vagy egy új cumit.

Tehát úgy gondolom biztosan sokszor te is elköltottél tobb mint 40 ezret csak éppen nem számoltad! :)

2016. jan. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!