Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy egy másfél...

Normális, hogy egy másfél éves kisfiú egy szót sem mond?

Figyelt kérdés

Nagyon okos, mindent megért, mindent megcsinál, amire kérjük. A mozgásfejlődése gyorsabb volt, mint a többi gyerkőcé, mindent nagyon hamar csinált. De elmúlt 18hónapos, és nem mond semmit. De SEMMIT.

Az egyetlen "szó", amit tudatosan használ, az a Mámmá(kaja). A többi hang, amit kiad, az csak "ŐŐŐŐŐ" vagy morgás. A hallásával semmi gond nincs, és rengeteget foglalkozunk vele. De semmi. Baj lehet?

Azt hallottam, hogy akinek a mozgásfejlődése gyorsabb, annak a beszéd lassabban megy. Illetve azt is, hogy sokszor a fiúk nehezebben tanulnak meg beszélni, mint a lányok.

De ez nem sok egy kicsit? Még csak ilyen baba-papa-mama-tütü szavakat sem mond :(


2016. jan. 28. 21:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
32%

A fiúk átlagosan 2 évesen kezdenek beszélni, úgyhogy neked semmi okod az aggodalomra!

(pl. a barátnőm fia már elmúlt kettő, mikor kimondta az első szavait, most lesz négy, be nem áll a szája, gyönyörűen beszél, és elképesztően értelmes.

Tényleg nincs okod az aggodalomra! :) Ugyanakkor a játszótéren nemrég megismerkedtem egy kisfiúval és a mamájával, a kisfiú extrém korán kezdett beszélni, emlékeim szerint 3 év körüli most, a mozgása viszont rendezetlenebb mint egy átlagos másfél-két évesnek.)

2016. jan. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
36%

Fiam a 2 éves státuszon 6 db szót tudott. Nem többet.

Áprilisban lesz 3 éves, és kb 1-2 hónapja kezdett rohamosan fejlődni beszédben.

De még mindig nem beszél tisztán jól ragozva. Semmi baja, egészséges okos Gyerek.


Úgyhogy nyugi. Másfél évesen szerintem az a nem átlagos, ha már beszél.

2016. jan. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Teljesen normális (amúgy is jellemző, hogy a fiúk később kezdenek beszélni). Az én fiam sem mondott semmit ennyi idősen. Logopédus ismerős véleményét kikértem akkor, megnyugtatott, hogy ez nem példanélküli egyáltalán, és nem kell miatta aggódnom.

Kétévesen kezdett el nagyon rövid, egyszerű szavakat mondani (bumm, hamm), aztán a bölcsiben rákényszerült, hogy elkezdjen beszélni, és nagyon gyorsan eljutottunk odáig, hogy már egész mondatokat mondott. Az oviban már folyamatosan a nagy szókincsét, választékos fogalmazását dicsérték :) Ha másfél éves korában valaki ezt mondja nekem, nem hittem volna el.

2016. jan. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A 10-es hasznos tanácsot adott, nem tudom miért pontozták le. Sokan írják, hogy ne aggódj. Igen, a legtöbb gyereknél nincs gond és 3-4 éves kora között megindul a beszél. De, ott van a de. A te fiad nem is halandzsázik, ami valóban adhat okot az aggodalomra. Én elvinném szakszolgálathoz, ingyen van, nem kerül semmibe csak időbe, de felmérik gyógypedagógusok és ők adhatnak neked szakértői véleményt. Itt valószínűleg sima anyukák vannak, akik leírják saját tapasztalataikat. Én is azt írtam le (9-es válaszadó), hogy nekem is azt mondták ne aggódjak. Hát, kellett volna.

Akinek a gyermeke 3 évesen még nem ragoz, nem biztos, hogy jó jel. Csak a saját fiamból kiindulva, ő sem ragozott. 4 évesen sem. Ugye fejleszteni kell. Ha picit is felmerül, hogy gond lehet, vagy eltér a normálistól kicsit, akkor igenis konzultálni kell gyógypedagógussal, mert ha baj lehet, akkor nem mindegy, hogy 3 évesen kezdik el a fejlesztést v. 5 évesen. Csupán jótanács. Én valóban a saját hibámból tanultam. Rengeteg olyan kisgyerekkel találkoztam, akiknek valamilyen problémája volt/van. Olyannal is, mint a te kisfiad Kérdező, 2 évesen is csak az ÖÖÖÖ ment neki. Még a nevére sem hallgatott. A te fiad hallgat a nevére? A gondozónő szólt a szülőknek, hogy gond lehet. Nála kiderült, hogy súlyos hallássérült, de csak 2 évesen derült ki. Most 6 éves, nagyon le van maradva, mert mire rendesen kivizsgálták, már elmúlt 3 éves és korábban kellett volna fejlesztést kapnia. Most 6 évesen alig van egy 3 éves gyerek szintjén a beszéde. De mindent megért, nem értelmi sérült, csak ugye nem hallott szegény.

Ha megnézi gyógypedagógus és szerinte nincs baj, akkor te is megnyugszol. Pont pár hónapja volt a korai fejlesztőben egy cikk kifüggesztve valamelyik országos napilapból, hogy átrendezik a védőnői szolgálatot, mert pont az a baj, hogy nem veszik észre időben a bajt és az orvosok és védőnők is sokszor mondják, hogy várjunk még ezzel meg azzal. Sokan ez miatt kaptak későn megfelelő segítséget, mint pl. az én fiam is.

2016. jan. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én fiam 20 hónapos, még mindig egy értelmes szava nincs. Semmi. Sem anya sem apa. Nem aggodok, nagyon értelmes, mindent megért, tökéletesen kommunikálunk. Mondjuk néha halandzsázik, de az ég vilégon semmi köze nincs értelmes szavakhoz :-D
2016. jan. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
9-es! Ha még olvasod ezt a választ, segíts! A kisfiam január 9-én volt másfél éves. 6 hónaposan egyedül felült és támaszkodás nélkül megült, 8 hónapos kora óta egyedül megy kapaszkodás nélkül! 15 hónapos korára a 20 tejfogából 17 megvolt! Viszont az össz szókincse: apa, ke (ez kekszet jelent vagy azt, hogy kell) és alma! Bár tegnapelőtt meglátott egy képet és tisztán kimondta érthetően, hogy kutya, amúgy nem beszél. Eddig egyszer mondta, hogy anya. Amikor reggel felkelünk, az az első, hogy odahozza a melegítőnacimat, a felsőmet és áll a zoknis fiókom előtt, amit nem tud kinyitni. Igen ő ébreszt, kiveszem a kiságyból és akkor még pizsiben vagyok, de tudja kezdődik a nap, amikor felkeltünk! Kell aggódnom a beszéde miatt? Értelmileg fejlett hozzá, mégsem beszél! Köszi, ha válaszolsz és segítesz!
2016. febr. 28. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Sziasztok, nem tudom kerdezo vagy e meg itt vagy akik irtak a gyermekukrol, ha van itt meg valaki, irnatok legyszi kinek hogy alakultak a beszeddel utana a dolgok? Kisfiam 15honapos, 2 szava van eddig vagy max 3 de ez a beszed miatt allandoan aggodok en is, mert nagyon nem is halandzsazik, inkabb mutogat es eeeeee vagy aaaaa vagy enyű hejjiii de azert nem az a be nem all a szaja tipus. Remelem mindenkinel jol alakult minden es jol vagytok🙏🏼 koszonom, ha irtok
jan. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nekem a tesóm volt olyan, hogy mutogatott és nyögött hozzá. Anyuék megértettek, odaadtak neki amit akar. Aztán egy szép nap megvilágoaodtak és elkezdtek értetlenek lenni. Nem értettek mit nyög, meg mutogat. Pár nap alatt szépen es tisztán beszélt a tesóm, mert megértette, hogy nem ér el semmit a nyögésekkel.


A sogorom fia ugyan ezt csinálta. Megmondtam nekik, hogy ne hagyják rá. De ugye ráhagyták, hjaj szegénynek szarul áll a foga, azért nem akar beszélni.... Aham... Most lenne elsős a suliban, de vissza kellett fogni ovodába, mert nem beszél.


Szóval azt tudom neked tanácsolni, hogy ne hagyd rá, hanem tedd a hülyét, és ha kér valamit addig ne teljesítsd, amíg csak mutogat és nyög. Az én fiam is próbálkozott, de csak 3-4 napig.

jan. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szia, nagyon koszonom a tanacsokat es a te kisfiad mikor kezdett el szavakat mondani vagy beszelni? 15honapos a kisfiam es jelenleg sajnos csak 1-2szava van . Elegge aggodok, bar itt olvasgatva , valakinel 18-20honaposan is csak par ho volt, az meg azert még 3-5honap, az sok ido.
jan. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!