Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy egy másfél...

Normális, hogy egy másfél éves kisfiú egy szót sem mond?

Figyelt kérdés

Nagyon okos, mindent megért, mindent megcsinál, amire kérjük. A mozgásfejlődése gyorsabb volt, mint a többi gyerkőcé, mindent nagyon hamar csinált. De elmúlt 18hónapos, és nem mond semmit. De SEMMIT.

Az egyetlen "szó", amit tudatosan használ, az a Mámmá(kaja). A többi hang, amit kiad, az csak "ŐŐŐŐŐ" vagy morgás. A hallásával semmi gond nincs, és rengeteget foglalkozunk vele. De semmi. Baj lehet?

Azt hallottam, hogy akinek a mozgásfejlődése gyorsabb, annak a beszéd lassabban megy. Illetve azt is, hogy sokszor a fiúk nehezebben tanulnak meg beszélni, mint a lányok.

De ez nem sok egy kicsit? Még csak ilyen baba-papa-mama-tütü szavakat sem mond :(


2016. jan. 28. 21:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ez semmit nem jelent. Lehet, hogy egy hónap múlva beszél.
2016. jan. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
53%
Ha az enyémet nézem, ugyan ilyen volt. Most 22 hónapos és minden nap új szóval próbálkozik. Egy hete mondja csak, hogy aja, 2-3 hónapja kezdte el az apa, mama, papa és előtte az emmo-cumi ment csak, meg az állathangok - kutya, macska. Ugyan ezt csinálta eddig, mint a tiétek. Mindent megért, mindent megcsinál, tök cuki, ahogy meghall valamit, hogy kellene, mert otthagytam a szobában és elrohan érte magától, kérés nélkül már (ez a legújabb döbbenet nekem), de a beszéd nagyon vicces. Egyre jobban próbálkozik, de 99%-ban 5-6 dolgot kell visszakérdeznem, hogy mit akart mondani. Nincs semmi baja a fiatoknak, nyugi :)
2016. jan. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
Én kisfiam kb. 2évesen kezdett el beszélni. Ilyen kisgyereknél ez nem probléma, hogy még nem beszél,majd eljön az ideje. :)
2016. jan. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Kicsit megnyugtattatok :)

Én már komolyan arra is gondoltam, hogy "csakazértsem" beszél, mert annyira várjuk :D

2016. jan. 28. 21:30
 5/19 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2,5 éves volt, mikor elkezdett beszélni. Előtte csak "nyögött". De mindent tökéletesen értett. Most 4 éves, mindenki hüledezik, hogy micsoda szókincse van, meg olyan dolgokat tud, amit sok felnőtt sem :)
2016. jan. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ugyan ez van nálunk is..én már idegileg ki vagyok akadva...a doki azt mondta várjunk 2éves koráig..de én semmi hajlandóságot nem látok. Nagyon el vagyok kkeseredve :(
2016. jan. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
41%

azért nem aggódnék mert nem beszél, nem is kell és nem azért mert fiú, hanem mert még csak 1,5 éves.


viszont az őőő-zés miatt aggódnék, azért az nincs rendben, hogy ennyi idősen még nem gügyög csak nyög :(

2016. jan. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg 3 éves koráig bőven van ideje megtanulni beszélni és behozni a szerinted meglévő lemaradást.


Egyáltalán nincs lemaradva. A nővérem gyerekei gyorsan megtanultak mindent, 9 hónaposan gyakorlatilag már segítség nélkül sétáltak. 2,5 éves koruk körül kezdtek el beszélni. A fiam is ilyen 10 hós és már sétál, nem számítok rá, hogy hamar megtanul beszélni, nem is aggódóm, hisz az a tapasztalat aki korábban a mozgásra koncentrált az később beszél, és fordítva is igaz.

2016. jan. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
53%

Nekem 3 gyerekem van. A nagyobbik fiam 6 éves lesz. Ugyanez volt nála is, nagyon kevés szót mondott még 3 évesen is. Nekem is csak adták a nem épp jó tanácsokat, hogy jaj, fiú, várj vele, majd fog beszélni. 3 és fél évsen kértem időpontot nevelési tanácsadóba, 4 éves korára kaptam is. Onnantól kezdve rengeteg vizsgálaton estünk át, fül-orr gégszeti műtétek is voltak. Kiderült, hogy diszfáziás, beszédfogyatékos. Most SNI-s kisfiúként kap fejlesztést az oviban, amit nagyon nehéz volt elérni, hogy egyéni fejlesztést kapjon. Már 2 éves korában el kellett volna kezdeni a fejlesztést, de én hülye, hittem azoknak, akik azt mondták, várjak még.

Most már egyre szebben beszél, de még mindig sok fejlesztés kell, TSMT torna. Neki is rendben volt a mozgásfejlődése.

Kislányomnál semmilyen ilyen gond nem volt, másfél évesen már szép tisztán mondott szavakat.

3-dik gyermekem szintén fiú, most lesz februárban 2 éves. Többet beszél, mint anno a bátyja, de azért én aggódok. Apa, anya, mama, papa, vau, mámmá, kakaó, tea, néni, cica hangját utánozza, hó, háló, hahó, baba, néni szavakat mond, persze nek tökéletes kiejtéssel, de érthetően. "Én" szót használja saját magára. Ha le akarja venni a csizmáját, azt mondja, hogy én, vagyis ő akarja csinálni. De ezt, most kezdte el 23 hónaposan. Mozgásfejlődése teljesen normális volt, igazi mászóbajnok volt, rendesen mászott, jó gyorsan. Állítólag ez számít, hogy a gyerek mászik-e rendesen v. csak kúszik és a mászás kimarad. Mivel a mászás ugyanolyan nehéz összetett feladat, egyik kezet és a lábakat egymás után rakni, mint a beszéd. Ezt gyógypedagógusok mondták nekem.

Én nem bízok semmit a véletlenre, első fiam példájából tanulva őt megnézetem 2 évesen gyógypedagógussal. Neked is ezt tanácsolom, ha addig nem javul a fiad beszéde, mert ha nincs semmi gond, akkor sem vesztesz semmit, legalább tudod, ha meg esetleg fejlesztés kell, akkor minél hamarabb.

Ja és ilyen piciket is lehet logopédus által fejleszteni, mikor a fiammal a korai fejlesztőbe jártunk, akkor a mi logopédusunkhoz mi előttünk egy kb. 2 éves kisfiút hordtak és foglalkozott vele a tanár, persze a szülővel együtt. Egy jó logopédus megoldja. Nem véletlen van a korai fejlesztő, ahova már újszülöttet is lehet vinni (persze nem beszédprobléma miatt, mielőtt valaki belekötne).

Remélem tudtam segíteni.

2016. jan. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%
Hogy nem mond szavakat az tényleg nem gáz még, engem is az aggasztana, hogy nem ad különböző hangokat, halandzsákat, azért az már kéne egy ideje. Szerintem nézesd meg, inkább feleslegesen. Nekem is van ismerősöm, akinél csak legyintettek a kisfiuknál, hogy hát nincs baja, fiú, lusta. Mikor már 3 éves volt és még mindig csak pár szót mondott, akkor kezdték csak vizsgálni, mindenféle fejlesztésre, logopédushoz vinni. Lassan 5 éves, még mindig alig érteni mit mond, jobban jártak volna, ha előbb kezdik a felzárkózást.
2016. jan. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!