Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan gyakoroljam vele az...

Hogyan gyakoroljam vele az átfordulást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 6 és fél hónapos babám de a hátáról még nem akar megfordulni. Igazából már elég sok mindent próbáltam vele, de hátha valaki tudna olyat mondani, amit mégsem! :)



2016. jan. 30. 12:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tedd rá egy takaróra és emeld meg a takaró két csücskét óvatosan, lassan, amíg átgurul a baba a másik oldalára. Ezt szokták szeretni.
2016. jan. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Amit az előző válaszoló ír az jó ötlet, és egyre hamarabb állj meg a takaróval, és hagyd, hogy ő fejezze be.

Vagy amelyik irányba fordítod, azon az oldalon a karját nyújtva igazítsd a füle mellé, majd a másik karját vagy a csípőjét fogva görgesd át, és mindig hagyd, hogy ő is részt vegyen a mozdulatban, te inkább csak segítsd, kísérd.


Itt vannak jó gyakorlatok:

[link]


Ugyanakkor én elvinném szakemberhez is.

2016. jan. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Már próbáltam egyszer-kétszer, az elején tetszik neki,de elég hamar megunja. (2-3 gurigatás után)
2016. jan. 30. 13:57
 4/12 A kérdező kommentje:

Ekkora bajt jelent, hogy vigyem szakemberhez? Azt hittem még ennyire nem kell aggódnom... :(

Egyébként köszönöm a gyakorlatokat, mindenképp ki fogom próbálni!

2016. jan. 30. 14:01
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, 6 hónapos korra mindkét irányba kellene tudni forogni. Természetesen 1-2 hét késé nem feltétlen jelent bajt, de akár lehet probléma is a háttérben.
2016. jan. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én azért vinném szakemberhez, mert először célszerű lenne tisztázni az elmaradás okát (pl. kötött izomzat). Ha ilyen áll fenn, akkor először nem az adott mozgásformát kell gyakorolni, hanem először az izomzatot lazítani.
2016. jan. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Otthon sehogy. Ezt a babák maguktól szokták csinálni, maguktól jönnek rá, nem úgy, hogy az anyukájuk megmutatja nekik. 6 hónapos korig kellene mindkát irányba fordulnia. Már 2 héttel túl is van rajta, én elvinnám a gyerekorvoshoz, aki majd a megfelelő szakemberhez irányít.
2016. jan. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam kihagyta a forgást, hasra átfordult 3,5hónaposan és 6hónaposan kúszott nem forgott. Mi más okból jártunk dévényre, és korafejlesztőbe ezt egyik helyen sem találták bajnak. Azt mondták a kúszás, mászás ne maradjon ki..
2016. jan. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

7 hónapos kor.

4 hónaposan más miatt voltunk a lányommal neurológusnál, akkor egyáltalán nem forgott még, kérdeztük, hogy mi a határidő, amit figyeljünk. Ő 7 hónapot mondott, hogy addig érdemes várni, mert teljesen egészséges gyerek is megcsúszhat addig.

2016. jan. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Én sem gondolnám, hogy valami baj lenne vele. Azt mondták a 6 hónapos státuszon, hogy ha a következő vizsgálatra sem fordul, akkor majd elküldenek valahova. Addig itthon próbálok vele ilyen jellegű tornákat, remélem segít valamennyit.

Amikor nagyon belejön a 'kalimpálásba', akkor néha a csípőjét emelgeti, de igazából ennyi.

2016. jan. 30. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!