Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha állandóan átfordul hasról...

Ha állandóan átfordul hasról hátra, hogyan gyakoroljam vele a hátról hasra fordulást (azt ugyanis nem csinálja)? Vagy hagyjam, majd ha rájön hogy kell, csinálni fogja? 6 és fél hónapos.

Figyelt kérdés
2010. jún. 22. 07:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Minél többet hagyod, hogy egyedül próbálkozzon, annál elöbb sikerül neki - ha segitgetsz, akkor a természetes feljödését gátolod, ha meg hagyod, akkor nem sokára megtanulja úgy, ahogy neki a legjobb.
2010. jún. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet az előző hozzászólóval, én gyakoroltattam és 3,5 hósan hátról hasra is fordult. Magad elé teszed a babád, pl. bal kézzel megfogod a baba bal kezét és finoman elkezded húzni, hogy forduljon. közben mondókázhatsz is neki, pl. Mackó, mackó forduljál...
2010. jún. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze, és utána tönkreteszed a gerincét, az izomfejlödését gátolod - CSAK azért, hogy dicsekedhess a szomszédoknak, hogy a te gyereked milyen csodagyerek, mi mindent tud már!!!!


Ennyire felelötlen szülö kevés van.


Négy gyerekes anya

2010. jún. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!akkor hagyom,hogy kínlódjon.mikor várható,hogy vissza is fordul?egyébként annyi baj van,hogy hason szeret aludni és akkor is megfordul.
2010. jún. 22. 08:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, de vitatkoznom kell a 4 gyerekes anyukával. Én járok babatornára és ott vannak forgatós gyakorlatok a picikkel, egy tapasztalt nagyon jó védőnő tartja. Amit nem szabad, "húzni - vonni" a gyereket, a lábánál fogva lógatni, amit az apukák előszeretettel csinálnak.
2010. jún. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nekem gyógytornász javasolta ezt a módszert:

-Egy törölközőre vagy a kifogójára fekteted a babát (az egyik szélére),majd elkezded óvatosan emelni a kifogót,így gördíted,átfordítod a pici.Persze mehet a mondókázás.Így nem ártasz a csemetéd gerincének,izületeinek,mégis segíted a mozgásfejlődését.

2010. jún. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az Én babám 4,5 hónapos,először csak hasról hátra fordult,de most már megy Neki hátról hasra is,csak az nehezebb Nekik.Szerintem hagyd, akkor fordul majd,ha érett lesz rá(minden baba más).Annyit segíthetsz Neki, hogy nagy sima felületre teszed(Ne legyen puha)Akár a földre is takaróra, és a közelébe játékot tegyél ,hogy legyen motiválva.
2010. jún. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!és képzeljétek,időközben megfordult és azóta is gyakorolgatja.
2010. jún. 22. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!