Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Otthon hogy készítették fel a...

Otthon hogy készítették fel a babátokat babaúszásra "nagy kád" nélkül?

Figyelt kérdés

Nagyon sok jó tippet olvastam, hogy a közös otthoni fürdés során jól fel lehet készíteni a babákat az úszásra, viszont nekünk csak zuhanyzónk van és babakádban fürdetünk a szobában,

Várom a tapasztalatokat, ötleteket, hogy Ti hogy oldottátok ezt meg?



2016. febr. 1. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:

netes videoban volt, hogy fejére kell irányítani a zuhanyt, hogy arcát érje, ilyenkor automatikusan visszatartják a lélegzetüket, előtte mindig elmondani azt a szót, hogy merülés, hogy amikor babaúszáson ez elhangzik, akkor már tartsa vissza a levegőt


(mivel a házidokink az újszülött reflexek fenntartását nem tanácsolja, mert azoknak el kell kopnia, hogy jöhessenek az átmeneti és későbbi reflexek és sok a középülgyalludásra az esély, így én nem hordtam babaúszásra

2016. febr. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

és "hidegfolt technikával" folyamatosan hűteni kell a vizet(4-5 hónapos kor körül), hogy szokja a hőmérsékletet 30-31 fokig kell hűteni, ami a baba bőrnek ideális


asszem 3 hónapos kortól lehet vinni őket

[link]


amiről első kommentben írtam, az a "búvárreflex" (aminek le kellene épülni)


itt fokozatosan írja le, először csak locsolni kell az arcát

[link]


amúgy kád nélkül csak a búvárreflex gyakorolható csak szerintem, nem tudod lebegtetni a vizen, semmit

2016. febr. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

4 hónapos korától jártunk a lányommal. Előre nem készítettük fel, mert nem tudtam, milyen módszerrel dolgoznak. Az első néhány alkalom után fürdés közben kis vizet locsoltam az arcára és mondtam közben, hogy "merülés" - mivel úszáson is ezt csináltuk az első alkalmakkor.

Ennyi elég is volt, hamar megszokta a merülést. Viszont ha már belekezdtek, érdemes végigvinni, mert egy-másfél éves kor körül teljesen új dolgokat tanul meg babaúszáson, mint kicsi korban, akkor kezd számára igazán izgalmassá válni.


Nagyon nagy vízbiztonságot ad a babaúszás és jó családi program. Úszni ettől még nem tanul meg, de egészen másképp viszonyul a vízhez, mint akik nem jártak úszni. Vicces volt, hogy az ovis úszótanfolyamon a többi gyereket arról kellett győzködni, hogy tegyék a fejüket a vízbe, a lányomat meg arról, hogy vegye ki néha. :) Próbálta meggyőzni az oktatóját, hogy neki nincs szüksége levegővételre, anélkül is jól elvan. :)

2016. febr. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen felkészítésre gondolsz. Nekünk az egyetlen dolog amit otthon fürdetésnél gyakorolnunk kellett, az az arclocsolás volt a "merülés" vezényszó elhangzása után. Ehhez nem kell fürdőkád, elég egy kis pohár víz.
2016. febr. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ami a búvárreflexet illeti: a babaúszás NEM tartja fenn, hanem a feltétlen reflexre építve kialakít egy feltételes reflexet. A búvárreflex az, hogy ha egy babát bedobnak a vízbe, akkor ösztönösen visszatartja a lélegzetét. A babaúszáson viszont azt tanulja meg, hogy egy adott vezényszóra tartsa vissza, ezt alakítják ki fokozatosan.

Az egészséges fejlődésben egy csomó reflex alakul át spontán... érdekes, hogy a csecsemőkori lépegető-reflexet senkinek nem jut eszébe a későbbi járáshoz hasonlítani. Pedig valami ilyesmi történik a babaúszáson is: a spontán reflex szépen leépül és helyette kialakul egy másik.

2016. febr. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!