Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Te a védőnőnek hinnél, vagy a...

Te a védőnőnek hinnél, vagy a legújabb orvosi kutatási eredményeknek?

Figyelt kérdés

A védőnőnk mond dolgokat,amik ma már elavult információk a tudomány fejlődése miatt. (pl. meddig ne vigyem ki a gyereket születése után, mennyi fokra kell fűteni a lakást, kell-e rácsvédő, milyen légzésfigyelő kell, mit okoz a D-vitamin).


Szóval nem kifejezetten szokásokról van szó, hanem egészségügyi, élettani dolgokról. Szaklapokban sok új kutatási eredményt lehet olvasni ezekről a témákról, amelyek megcáfolják a védőnő által mondottakat. A férjem orvos, ezért olvassuk ezeket.


A védőnőnket, ha kérdezzük erről, ő még nem hallott egyáltalán ezekről az új eredményekről. Pedig én szeretném, ha hasznunkra válnának a tanácsai.


Szerintetek a védőnő több tízéves tapasztalatának vagy a tudománynak kell hinnünk ilyen esetben?(első gyerekesek vagyunk)



2016. febr. 2. 11:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%

Egyiknek sem, hanem legelső sorban az ösztöneidre hallgass.

Akárki más véleménye, orvos, védőnő stb. csak ezután jöhet.

Azt úgyis csakis te tudod legjobban mi a legeslegjobb neked és a babádnak, bízz a megérzéseidben.

2016. febr. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Ha olvassátok ezeket a szaklapokat, gondolom, észrevettétek, hogy gyakran egymásnak homlokegyenest ellentmondó kutatási eredmények jönnek ki néhány héten-hónapon belül. Ezért én megpróbáltam az arany középúton maradni. Nem érdekeltek a hiper-szuper legújabb kutatási eredmények, de azért nem is úgy csináltam mindent, mint 50 évvel ezelőtt volt szokás. Így általában a védőnőre hallgattam. Így is volt, hogy valamiben nagyon nem értettem vele egyet, azt úgy csináltam, ahogy éreztem, de általában megbíztam a benne.
2016. febr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk sajnos minden, amit mondott a védőnő, butaság volt, néha szabályosan káros. Ha neked is ilyen jutott, akkor jobban jársz, ha minél előbb felveszed a pléhpofát: jön, bólogatsz és aztán csinálod ahogy te gondolod.
2016. febr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es nagyon jól írja. A gyerekkel kapcsolatos dolgokban mindig fogsz különböző véleményt hallani, maguk az orvosok sincsenek egységes állásponton sok kérdésben. Annyit tehetsz, hogy meghallgatod/elolvasod mindkét oldalt, aztán a megérzéseidre hallgatva döntesz.


Pont most mondta a védőnőm (aki egyébként konkrét állást nem szokott sosem foglalni, hanem elmondja a különböző oldalak előnyét és hátrányát, és hagyja, hogy én döntsek), hogy milyen érdekes, hogy milyen trendek voltak és vannak, és milyen gyorsan változik az orvostudomány véleménye is. Az altatást hozta fel példának, hogy egy időben azt mondták, hogy csak hason, aztán ez változott, onnantól meg csak háton volt az ajánlás, de közben voltak/vannak átmeneti idők, amikor az orvosok egyik fele olvasta az új kutatási eredményeket, a másik fele nem, egyiknél változott a gyakorlat, másiknál nem...


A kutatási eredményeket is józan fejjel kell olvasni ennek tükrében. Nem biztos (sőt), hogy a mai ajánlások örökké meg fogják állni a helyüket, akármi is támasztja azokat alá. Magatokra hallgassatok elsősorban.

2016. febr. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nekünk nincsenek ilyen típusú ösztöneink (biztosan, mert a kételkedés a munkánk:)), ezért ebben nem tudok bízni még egyelőre sajnos.:/
2016. febr. 2. 11:21
 6/16 anonim ***** válasza:
68%

Azt gondolom meg tudod ítélni, hogy a védőnő mennyire ért a dolgokhoz?


Nálunk volt egy idősebb, még ő volt a két nagyobb gyerekem idején illetékes. Benne megbíztam, mert mindig a legjobbat akarta, és sok éves tapasztalta volt. Tudta, mi vált be a sok gyereknél, figyelte az újdonságokat, de nem dőlt be vakon minden divatnak. Ami sok esetben eredményes volt másoknál, azt bátran tovább ajánlotta, ami nem fog ártani, azzal úgy volt, hogy legfeljebb kipróbáljuk, és eldöntjük, hogy hasznos-e. Amiről tudta, hogy marhaság, azt észérvekkel indokolta, de úgy hogy közérthető legyen.

Szerettük.


Most a harmadikat várom, új hölgyike van, és nem vagyok elájulva. Onnan indul, hogy még tervben sincs hogy gyereke legyen, nekem ne mondja meg, milyen lesz a várandósság, mit kéne éreznem, meg ilyenek. Vakon megy a tankönyvek után, nincs saját véleménye, és tapasztalta sem.

Nála én is úgy vagyok, hogy bólogatok, hadd mondja a magáét, aztán mindent úgy csinálok, ahogy szerintem a legjobb.

Amiben kétségem van, annak utána járok, több forrásból igyekszek információt szedni, és megnézem, hol jelentek meg cikkel. Pl. az ilyen "szomszéd találta a blikkben meg a kiskegyedben" jellegű marhaságokkal nem rabolom az időm. :)

2016. febr. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 klopusz ***** válasza:
89%

Már az első gyerekemnél úgy jártam a védőnővel, hogy mondhat, amit akar, én azt teszem, amit jónak látok.

Ő is régimódi elveket vallott etetésről, altatásról, mindenről. Teljesen figyelmen kívül hagytam.


Nyugodtan megállapíthatom, hogy jól tettem, amire bizonyíték három normális gyerekem.

2016. febr. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
6: az én nőgyógyászom még sosem volt terhes (lévén, hogy férfi), mégis fordulhatok hozzá a problémáimmal. vagy ez nem ugyanaz, mint a még nem szült védőnő?
2016. febr. 2. 11:46
 9/16 anonim ***** válasza:
21%

az orvosi kutatási eredmények az internetről származnak, akkor inkább a védőnőnek..sok blogon, oldalon baromságokat adnak el "új kutatási eredmények" címszóval. Arról nem beszélve, hogy ezek az eredmények évről évre cserélődnek, felül írják egymást, biztosat senki nem tud, maximum állít valamit...

Egy védőnő hús vér anyákkal és babákkal foglalkozik, főleg ha sajátja is van, biztos hogy sok mindenben a segítségedre lehet...

ha olyan egészségügyi kérdésbe botlanék, amelyhez az ő végzettségét kevésnek találom (egyébként havonta van továbbképzésük), akkor az adott szakrendelés orvosát keresném fel vele, de semmiképp sem az internetről próbálnék "kutatási eredményeket" összeszedni.

Ami pedig az étkeztetést/gyereknevelést illeti, na abban abszolút nem tudok azonosulni a mai "trendekkel" mint kötődő nevelés, tej nem bevezetése stb...hiába vannak ezekben a témákban az úgy nevezett kutatási eredmények...ez pont az a tipikus terület, amely minden gyereknél máshogy működik, és több évtizedes tapasztalatokat, működő ösztönös elveket nem lehet felülírni trendekkel.

2016. febr. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9: nem az internetről származnak, nem értem, ezt honnan gondolod. bár, ha az orvosi szaklap internetes felülete annak számít, akkor igen.:) nem járatjuk fizikailag mindet, hanem vannak erre ún. adatbázisok.
2016. febr. 2. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!