Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudom, hogy tejet, tejfölt,...

Tudom, hogy tejet, tejfölt, tejszínt nem lehet adni sokáig a babáknak, de olyan ételt sem, amiben ezek a hozzávalók szerepelnek?

Figyelt kérdés
10 hónapos és gyakran kapja azt amit mi, de amiben ezek vannak, azt nem mertem neki adni. Pl. főzelék, szószos ételek, ilyesmik.
2010. márc. 29. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem lehet neki adni magában, akkor nem lehet ételben sem:) Lassan azért kezdhetsz neki adni olyat amiben tejföl van, de csak fokozatosan.
2010. márc. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tejterméket fokozatosan bevezetheted már, egyedül a tejjel várd meg az egy évet. A túró, a joghurt mind mehet, de mindíg várj 3 napot az ételalergia miatt.:)
2010. márc. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól is függ,mikor keztél el tejterméket adni agyereknek.Én 8 hónaposan és nem volt semmi baja.Így én kb.10-11 hónaposan már tettem tejfölt az ételébe.Tejet 13-14 hónaposan kapott először natúr(nem volt oda érte)de tejbegrízt-rizst már evett ilyenkor pici fahéjjal,tejszínt most adtam neki 17 hónapos.

Elvileg a tejfölt-tejszínt azért nem ajánlják,mert nehéz(zsíros)

2010. márc. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tejföl helyett joghurtot, reszelt sajtot, túrót adhatsz. Enyém 1 éves, tejet, tejszínt élesben nem kap, de evett már olyan kaját, amiben volt, igaz csak párszor.
2010. márc. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!