Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy bírjátok ki hogy még ne...

Hogy bírjátok ki hogy még ne vásároljatok a pocaklakónak? Az eddig összeírt babakelengye listába mik szerepelnek?

Figyelt kérdés

Én 16hetes vagyok, de már alig várom hogy vásárolhassak, majd a 30.héten kezdem:)

Már összeírtam mi kell majd, kíváncsi vagyok a tiéitekre is:)


2010. aug. 12. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel még csak a hetedik hét végén járok, nincs listám. Én is szívesen vásárolnám már a kelengyét, de nem teszem, mert még sok minden történhet a babával.

De azért már vettem 1-2 édes pólót, pulcsit, de csak azért, mert 150-500 Ft-ba kerültek. Legfeljebb kisbabás ismerősnek megvan az ajándék. De jobban szeretném majd az én apróságomon látni. :)

2010. aug. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mivel nem vagyok babonás, így én a 18.héten már vettem néhány dolgot a babának. Azóta pedig folyamatosan vásárolgatok:-) Persze még így is rengeteg minden hiányzik. Nem tudnánk mindent megvenni 1-2 hónap alatt, szépen lassan viszont sokkal könnyebb anyagilag a kelengyét összeállítani.

Listát szerencsére kaptam a védőnőtől, nagyon sokat segít. Mivel első baba lesz, így nem is tudtam hogyan kezdjek hozzá a lista összeállításához:-)

29h km

2010. aug. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Babonás én sem vagyok, csak az apuka az, így nagy nehezen kiegyeztünk hogy a 30,héttől vásárolok csak.

Nem tudom hogy fogom bírni olyan jó lenne néha venni rugit sapit, vagy valami kis aróságot

2010. aug. 12. 19:59
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyezkedj még vele egy kicsit!

Szerintem nem jó a végére hagyni, mert addig tudsz akciókat kifogni, nézelődni, ráadásul a 30. hét környékén már abszolút semmi kedved nem lesz a boltokat járni! Főleg ha dagad majd a lábad, fáj a hátad, éjjel nem alszol semmit, húzódik a hasad,... és a hátad közepére kívánod majd az egészet!

Az elsővel a 20. hét után, most a másodikkal 16 hetesen kezdtem el vásárolgatni. Ja, és egészséges, gyönyörű kislányom született a 40. héten, aki idén már 2 éves lesz. 2 megfázáson kívül még semmi baja nem volt! (kop-kop)

2010. aug. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Próbálkozom:)Azért ilyen mert volt egy vetélésem 22hetesen, bár a kis angyalkának sem volt még semmi, csak kapott ruha 1-2db.

De egész nap itt ülök és nézegetem a babacuccokat

2010. aug. 12. 20:16
 6/10 anonim ***** válasza:

20:09 újra.

:( Sajnálom! De próbáld megmagyarázni neki, hogy minden terhesség más. Legyen akkor a határ a 24. hét, de ne hagyd magad! A lelkednek is jót tenne, ha pozitívan gondolkodva vásárolnál egy-két holmit! És ezt komolyan mondom. Nekem két missed AB-m volt, a kislányommal átrettegtem az első heteket, aztán meg próbáltam nem idegeskedni, mégse nagyon ment. Most sokkal nyugodtabb vagyok.

2010. aug. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Grat a babákhoz először is:)

Sajnálom a 2missed ab-ot, biztos megviselt:(

Én most pozitívan gondolkodom, ez a baba az életem, és ő velünk is marad:)

2010. aug. 12. 20:35
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én férjem sem enged még vásárolni. Ő arra hivatkozik, hogy " lesz az még olcsóbb is", de szerintem szimplán babonás. Most 12 hetes vagyok, meg tudnánk venni akciósan a légzésfigyelőt, meg még 1-2 dolgot, de ő nem akarja. Februárra várom a Picúrt, de közöltem a férjemmel, hogy karácsonyra szeretném letudni az összes vásárlást, a babaszoba berendezését, mindent, hogy ne nagy pocakkal kelljen beszereznem mindent az utolsó pillanatban.

Szerintem egyébként ez az oldal elég jó: [link]


Nem mondom, hogy mindent meg kell venni, de elég tartalmas, jól összeszedett listák vannak rajta. Jó böngészést! :)

2010. aug. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekünk csak ruhát és a nagyobbiknak ágyat kell megvenni.

Én október körülre tervezem, hogy megyek vásárolni, mind a kettőre.

És nem babonából nem vásárolok, egyrészt jó lenne tudni, hogy a fiam hol áll meg a növésben, és nem akarok nagy pocakkal kétszer caplatni. A kicsinek kapásból 62es ruhákat veszek, pár 56os van, ha nagyon kicsi lehet még venni, vagy ha nagyon nagy, és 68as kell kapásból rá...


Amúgy az első babával is a terhesség utolsó három hónapjában jártam a boltokat, addig dolgoztam estére meg nem akartam már még ezzel is húzni az időt, plusz utálok vásárolni, még babacuccot is.

2010. aug. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Annyit teszek a hétvégén, hogy a meglévő ruhácskákat átnézem, átmosom, most gyorsan szárad, ne télen keljen azzal szórakozni, hogy nem száradnak, meg kapkodni, és rendszerezem, elpakolgatom a helyére őket, szortírozok a nagy ruháiból, sajnos egy kettő tönkrement:(

utolsó voltam

2010. aug. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!