Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vékony rugi alá adjak 6.5...

Vékony rugi alá adjak 6.5 hónapos babámnak egy rövid bodyt? Plüssös rugi alá nem szoktam, nem egy fázós tipus.28 fok körül van a lakásba.

Figyelt kérdés
2016. febr. 5. 20:20
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
6%

Mindenki úgy öltözteti a gyerekét, ahogy neki jólesik. (átérzem, kérdező, engem nyáron szóltak meg, hogy 40 fokban miért van a gyereken talpasnaci, meg sapka hogy ne égjen le, szerintem inkább ez, mint a krémek, na mindegy) És mindenki annyi fokot tart a lakásban, amennyit tud/akar/képes finanszírozni. Egy panelben például a se.g.gét verheti az ember a földhöz, akkor is 30 fok lesz télen-nyáron. A félévesre csak nem nyitod ki az ablakot, hogy "de muszáj kihűteni a lakást, mert a GYKsok azt mondták, hogy elég 20 fok". Amúgy én is fázom 20 fokban, na mindegy.


Egységszabályként azt szokták mondani, hogy egy réteggel legyen rajta több, mint rajtad. Én pl pólóban alszom (nálunk 23 fok körül van), rajta pedig egy hosszú ujjú body és hálózsák van. A helyedben inkább hosszúujjúbodyt meg nacit vagy harisnyát adnék rá (utóbbit azért szerettem, mert könnyen tud benne mozogni).

2016. febr. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Nos igen 5 ös,az a célom,hogy a gyerek szét izzadja magát. :D a többieknek köszönöm,Nem érzem,hogy nagyon meleg lenne,de lejebb veszem,hogy kedves 5 ös válaszoló is nyugodtan aludjon.
2016. febr. 5. 21:36
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is elég lenne egy hosszu body, plusz egy nadrág.

és igen, rettenetesen sok 28 fok. (nyáron van annyi a lakásban)

2016. febr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
egyébként ez olyan, hogy ismeros 16 fokban bebugylálja a 10 honapos gyerekét..vastag overáll van rajta, alatta gyapju kardigán, kasmir kis nadrág. a fején természetesen polár sapka..bementunk egy boltba, barátnom egy orán át keresztul nézelodott. kérdeztem tole, hogy nem gyullad ki ez a gyerek, nem kéne legalább kigombolni az overállt..áh, nem. igy szereti... a gyerek haja csurom viz volt, az orrán folyt le az izzadtság, de az anyja ezt nem látja,- nem vesz rola tudomást...szerinter ez igy tokéletes. a szivem szakad meg a gyerekért. az egy orát végig orditotta..barátnom szerint csak -turelmetlen. szoval vannak olyan szulok, akik nem veszik észre, és nem szándékosan teszik ezt a gyerekkel.
2016. febr. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, nem sértésből írom, de áld az eget, hogy nem krupos a gyereked, mert akkor 28 fokban már a mentő vinné a sok fulladástól.


Amúgy attól, hogy nem izzad a baba még lehet melege! Fogd meg a tarkóját, ha ott melegebb akkor igenis melege van neki. Nem egészséges a 28 fok. Sokkal jobban hajlamosít a megfázásra, és egyéb betegségekre is. Az ajánlott a 21 fok.

2016. febr. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Ugye ejjel nincs ennyi ?


Tudod hogy ha ejjel tulmelegszik a gyerek akkor az a bolcsohalal kockazat noveli, azaz eletveszelyes ?

2016. febr. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

a 28 fok rem egeszsegtelen gondolom tvafutes...anyameknal is annyi van.

en ettol fuggetlen adnek ra, vagy csak egy hosszu ujju bodyt vagy nagyon vekony ujjatlan bodyt es fele vekony rugit. hajnalban lecsoken am a hoerzet betakarozni.nem tud, jo ha van szamara egy plusz reteg. megoldas lehet még nyari napozo: az is olyna mint a rugi de sak terdig er a babaknak.nincs labfeje es rovidujju. azt add vekony body fole. de tenyleg a body olyan mint a bugyi neked, ha nem.adsz ra mi tartja a pelust?

2016. febr. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%
Már miért a body tartaná a pelust?
2016. febr. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Szerintem ha fazol akkor oltozz fel rendesen, akar tobb retegu ruhaba! De tenyleg nem egeszseges ha 28 fok van!:(

Nekunk azt mondta a doki, hogy 20-22 fokban legyunk, ha furdes van meg 23-24 fok.

A 28 baromi sok meg akkor us ha -10 lenne odakint.

2016. febr. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Mi is panelban lakunk,korbefutenek a szomszedok, allando 26-27fok..sajnos apanel ilyen. En ezert a babamat vekonyabb anyagu ruhaba oltoztetem itthon,de azert betakarom ejszakara,mivel alvaskor csokken a hoerzet.
2016. febr. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!