Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyagi szempontból mikor jobb...

Anyagi szempontból mikor jobb bevállalni a második babát amikor még Gyeden vagyok vagy miután újból dolgoztam?

Figyelt kérdés

Most ezen dilemmázok. 14 hónapos a kisfiam, lassan már jöhetne a kistestvér.

T

Nem vagyok tisztában a dolgokkal, hogy anyagilag hogyan érné meg jobban, ha még itthon vagyok az elsővel és úgy esek teherbe vagy amikor már mondjuk dolgoztam egy évet és úgy jön a második baba.

Segítenétek?

Előre is köszi!


2010. márc. 29. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyban függ attól, hogy mennyi volt a fizetésed. A gyed összegét a szerződés szerinti béredből számolják, tehát ha nem mégy vissza dolgozni, akkor is annyit kapsz, mint most. Viszont ha jól kerestél, akkor tgyás szempontjából nem mindegy, mert 180 bérezett nap kell legyen ahhoz (a táppénz nem számít bele), hogy ne legyen a tgyásnak maximuma, hanem a fizetésed 70%-át korlátozás nélkül kapd 24 hétig.

ҝ

2010. márc. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem volt egy eget rengetően nagy fizetésem, közalkalmazott vagyok... :(

118 volt a bruttóm, olyan 84 körül a nettóm.

Nem tudom mennyi a Tgyás maximuma, de nem érem el, ugye?

2010. márc. 29. 22:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem éred el, tehát mindegy.
2010. márc. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged!!!! :)
2010. márc. 29. 22:18
 5/6 anonim válasza:

Szia!

A TGYÁS-nak nincs maximuma, csak a GYED-nek! Az pedig az általad leírt bruttó béred el is éri, tehát valszeg te a max.-ot kapnád! Idén májustól változtak a TB szabályok, ami a GYED-nél fontos! Nem 180, hanem 365 nap biztosításban töltött idő kell már hozzá és csak a baba két éves koráig jár!

Véleményem szerint az a legjobb, ha már terhes vagy amikor a "nagyobbik" baba betölti a két éves kort!

De majd a választások után lesz érdekes, hátha megint változtatnak rajta! :)

2010. márc. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó, helyesbítek, nézz utána, amennyiben nem volt 180 bérezett nap, úgy van a TGYÁS-nak maximuma!

A 180 nap a válaszban nem a biztosításban töltött idő, hanem a bérezett napok száma.

ҝ

2010. márc. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!