Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5,5 hónapos babám nem csinál...

5,5 hónapos babám nem csinál "semmit". Meddig normális?

Figyelt kérdés
Értelmi szintje rendben van, nagyon kacarászós, figyelmes baba, sokat gőgicsél. A mozgás miatt aggódom. Annyit csinál, hogy mindkét irányba az oldalára fordul"kitekeredik", de át nem fordul. Volt már rá példa, hogy igen, de nem tudatosan, csak addig tekergett, hogy"felborult". Lehet azért van, mert nagyon kézbe baba. Állandóan kézben van, vagy a csatos hordozóban. Ha leteszem, 2 perc után visítás van, nincs igénye rá, hogy hason, vagy háton fekve bármit is kezdjen magával, rögtön azon agyal, hogyan kerüljön megint kézbe. Hasonló babák anyukái válaszát várom. Mikor kezdett a földön/ágyon világot felfedezni, forogni, kúszni a babátok?
2016. febr. 11. 09:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6 hónapos koráig kell fordulni. Nálunk pont aznap, Mikor 6 hónapos lett
2016. febr. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Egy ekkora gyereknek már napi több órát kellene a földön, játékok közt lennie, hogy motivált legyen a mozgásra. Ott is lehet (kell) vele foglalkozni, játszani. (Az meg már igazán mellékes, hogy a csatos hordozó csak legalább ülni tudó babáknak ajánlott).
2016. febr. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én sem úgy gondoltam, hogy leteszem és ott hagyom. Bárhogy bábozok neki, körbe teszem játékkal, pár percnél tovább nem étdekli. Ha nem vagyok ott vele, meg sem marad. A kendőt egy hónapja kinőtte, nem tudom már magamra kötni benne. Nem tudom mit csináljak vele. Ha csak egy kicsit nyűgösebb, már attól a mozdulattól kiakad, hogy tenném le. Ha jobb kedve van, pihenőszékben nézelődik, játszik valamivel egy kicsit, de földön, vagy bárhol teljesen vízszintesen utál lenni. Születése óta csinálja ezt. Már a kórházban is visított ha vízszintesen fogtam, a vállamra kellett emelnem büfi pózba, aztán jött a kendő, most a hordozó.
2016. febr. 11. 09:44
 4/12 anonim ***** válasza:
43%

Sokat kellene hason vagy háton a földön vagy járókában lennie,a játékok között, hogy motiválja a mozgásra! Csatos hordozóban és ölben/kézben ez nem fog megvalósulni!

5 (legkésőbb 6) hónapos korra már forgolódnia kellene hasról hátra és vissza!

2016. febr. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok, ezt találtam:


[link]

2016. febr. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne aggodalmadkodj ennyit. Majd 6 hónaposan megcsinálja. A legtöbb baba biztosan nem tankönyvi baba. :-)

Ha nagyon aggódsz, beszélj a védőnővel, kérj tőle tanácsot.

2016. febr. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a linket! Elolvastam. Babám ott tart, hogy hason nem a könyökére támaszkodik, hanem kinyomja magát tenyérrel. Illetve mikor nem sírva ébred, hanem azt hallom, hogy dumál, mire megyek hozzá, gyakran teljesen máshol van a kiságyban mint ahova tettem (sokszor az ágy másik végében, keze-lába a rácsok között), úgyhogy tán nagy baj nincs. Valamit ki kell agyalnom, hogy szeressen a földön lenni legalább 5-5 percre alkalmanként. Nagyon élénk és ficánkolós. Ha nem lenne ez a mániája, hogy nem lehet lerakni, biztos ügyesebb lenne. A saját játékait már jól ismeri, ezért nem igen érdeklik. Megfogja, megnézegeti, megrágja, eldobja. Megpróbálom a földre tenni a nagylány Monster High babáit, hátha érdeklik annyira, hogy megmarad egy darabig hason a kedvükért.
2016. febr. 11. 10:21
 8/12 anonim ***** válasza:

nekem 7 hónapot mondtak a forgásra...csutka 7 hónapos volt mikor forogni kezdett...10 hónapos mikor felállt és mászott...11 hónapos mire felült - ekkor azért elvittem egy állapotfelmérésre, azt mondták kicsit lassú de nincs semmi baja...15 hós kora óta sétál :) már meg nem mondanád hogy bármikor is le volt maradva.

Nálunk az volt a baj amúgy hogy utált hason lenni...ha napi 2*20 percet hason volt annak már örültünk...

próbálhatod motiválni telefonnal, kulcsal, ilyesmivel a forgásra, de akkor sincs semmi baj feltétlenül, ha még pár hétig nem forog. A védőnő szólni fog ha szakemberhez kell menni.

2016. febr. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Elvileg 6 hónapos korig kell forogni a babának, a státuszon a védőnő kérdezni fogja hogy miket csinál. Ha a védőnő és gyerekorvos esetleg nem megbízható (mint nálunk...) akkor 6 hónaposan vidd el gyógytornászhoz, ártani nem fogsz vele. De ha már ilyen ügyesen mozog, akkor biztos nincs baj, a nagyobbik fiam még nem mocorgott annyit mint a te babád, mégis 11 hónaposan önállóan járt :)
2016. febr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Alapvetően a mozgásfejlődés nem attól függ mennyit van kézben/földön, hanem az idegrendszer érettségétől. Az enyém is ilyen, ilyen korban kb. ez a 2-3 perc volt, amit írtál. Ha sírt, felvettem, aztán mostmár megtanulta, hogy nem kell félni, ha hívom, úgyis jön anya és felvesz. Mindig abban a helységben van, ahol én. Most már kúszik - van, hogy úgy főzök, hogy átkarolja a lábamat és onnan nézelődik. :) 3 hónaposan sikerült átfordulnia, de utána kb 5 hónapos koráig nem igen mutatta be, utána kezdett giliszta módra állandóan forogni. Most 8 hónapos, 2 hete kezdett kúszni (8 hónapos korban mondják, hogy kell kezdeni max. 10 hósan mászni, egy éves kora előtt ne álljon fel, hogy meglegyen a 2 hónap, amíg a keresztcsatornái fejlődhetnek a váltott mozgástól) Ha aludt, utána kap egy kis vizet, aztán játszik egy kicsit a szőnyegen, néha átmegyünk egyik szobából a másikba, mert csak az a baja, hogy megunta azt a környezet, újabb felfedezni valóra vágyik. Ha megéhezik, megetetem, aztán megint el van egy fél órát, de időnként odamegyek hozzá, esetleg mondókázunk, gyakoroljuk a váltott mozgást, talicskázunk, nézelődnük érdekes dolgokat, amit nem törne össze, odaadom neki a polcról, megrághatja egy kicsit. Aztán van olyan is, hogy egész nap a hátamon lenne, akkor hagyom. Szerintem jól csinálod, ne aggódj a mozgása miatt, majd beindul. Amit csinálnék, hogy leteszem, de vele maradok, nézelődünk. Az enyém a porszívót szereti nagyon. (Igen tudom, poros, meg koszos, de ezen nem parázok)
2016. febr. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!