Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos a kislányunk....

14 hónapos a kislányunk. Mikortól lehet neki adni sima bubimentes ásványvizet? Ti mikortól adtatok?

Figyelt kérdés

2016. febr. 12. 12:28
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
lényegében kisgyereknek NEM való felnőtt nitrát tartalmú ásványvíz, csak ha biztos vagy benne, hogy az még mindig jobb minőségű mint a csapvizetek...talán megoldás lehet egy vízszűrő berendezés...én inkább adok csapvizet mint felnőtt ásványvizet. Vagy vedd a Szentkirályi vizet, abban nincs nitrát
2016. febr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Mi bajod a csapvízzel? Az ásványvíz nemcsak a nitráttartalom miatt nem jó a babának, de ha megnézed az összes oldott ásványi anyagot, az néha még egyik-másik babavízben is elég magas, és valójában szükségtelen. Ha mindenáron palackozott vizet akarsz adni, inkább legyen forrásvíz, és mindig figyelj oda az ásványianyag-tartalomra, ellenkező esetben (főleg nyáron) kellemetlen következményei lehetnek. Még felnőttnél is.
2016. febr. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
A kislányom (5 éves) kizárólag Jana babavizet vagy forralt csapvizet kapott 2 éves koráig. A kisfiam másfél éves, ő is ugyanezt fogja kapni. Ha eddig ezt adtad neki és jó volt (nekünk is jó volt), miért akarsz változtatni? Bár hozzáteszem az 5 éves lányom sem nagyon kap ásványvizet, csak ha úton vagyunk és nincs más.
2016. febr. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! Csapvizet miért adnék ha mi sem isszuk meg? Hogy miért? Mikor a csapból kiengedem olyan mint a tej és még pezseg is. Számomra kicsit undi,volt,h ittam de mikor lenyeltem hányingerem lett. Fuj!


H miért tettem fel a kérdést? Pl mikor a b.nőméknél voltunk akkor észrevettem,h elfogyott a b.víz és gondolkodtam,h most vagy forralok vizet,lehűtöm és azt adok,de ugye az idő,v adok ásványvizet amit félve adtam. De abból kapott,az gyorsabb volt. Persze baja nem lett. Csak hát mégis na.

De utolsó! Teljesen igazad van. Mi a fenéért is váltanék amikor tökéletesen bevállik a babavíz. Csak van h sos-be kell,de akkor kap mentes vizet!

Pl akkor is jól jön mikor a b.víz elfogyott és a forralt vízből is nagyon kevéske van reggelre mert előfordult,h elfelejtettünk előzö este forralni.

2016. febr. 13. 07:55
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit túlaggódjátok a dolgot. Féléves korától kaphat csapvizet, Magyarországon jó a csapvíz, nem lehet tőle baja a babának. Ha a tejszerű állagára gondolsz, az a kór, akkor állni kell hagyni fél napig és kimegy belőle. A forralás fertőtlenítő, de arra fél évesen nincs szükség. Akinek van pénze, gazdagítsa csak a babavizes cégeket, mulatságos, hogy a gyerek a homokot eszi a játszótéren, fogdossa a koszos játékokat, aztán anyuci liheg össze-vissza, hogy forralja a vizet. Van 5 gyerekem, és tök jól élnek csapvizen.
2016. febr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Bocs, nem kór, hanem klór.
2016. febr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
0%
13-as vagyok! Mi pont arra az esetre tartogattuk a babavizet, ha pl. este elfelejtettünk forralni! Utolsó, nem tudom nálatok mi a rendszer, de egyben biztos lehetsz, az én gyerekeim félévesen nem ették a homokot a játszótéren, ahogy ma sem eszik! Talán, mert a kutyaürülékben található férgek megvakítják a gyereket? Vagy talán, mert azért vagyok itthon, hogy velük foglalkozzak? És, ha már foglalkozok velük, akkor a játszótéren is velük foglalkozom és nem pletykálok? Lehet, hogy a játszótéren két játék között isznak és nem homokot esznek? Igen! Persze láttam a másik oldalt is: anyuci pletykál, a gyerek meg kb. a kocsi elé is kisétálhatna, azt se venné észre! Arról már nem is beszélek, hogy a gyerek immunrendszere fokozatosan fejlődik. A szervezete 6 éves korára éri el a teljes védettséget! De szerinted 6 hónaposan eheti a koszt, meg a mocskot? Azzal együtt, hogy 6 hónaposan normális esetben még a ruháit is fertőtleníti az ember (vasalással)! Nem hogy a játékait vagy a vizet vagy sorolhatnám.
2016. febr. 15. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

17-es. Én teljesen igazat adok neked. Egy hat hónapos csecsemőnek soha nem adnék forralatlan csapvizet. Ez felelőtlenség. Amúgy is jobb félni mint megijedni.

Az én lányom nem eszi a homokot meg a koszt. Nem is értem,h ti hogyan,hol éltek! De talán a 16-os (asszem 16-os válaszoló irta ezeke) talán nem 6hós babára gondolt,h homokot eszik meg ilyesmik. Valaki így valaki úgy csinálja. Nekem erős egy félévesnek máris csapvizet adni.

2016. febr. 15. 10:43
 19/29 anonim ***** válasza:
Hmmm, a sörben kevés a nitrát ...
2016. febr. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 Csincsy ***** válasza:

A kérdésre: igen! Ha nem jó a csapvíz, SOS helyzetben jó a mentes ásványvíz.


Egyébiránt, ahhoz, hogy a gyerekeknek kialakuljon rendesen az immunrendszere, kell a kosz! Kell az, hogy találkozzanak baktériumokkal, kutyával, macskával, homokkal... különben fogalma nem lesz a szervezetének, hogy mit csináljon, ha baj van! ;)


Akit a széltől is óvnak, sokkal betegesebb lesz, mint akit hagynak ismerkedni az élettel.

2016. febr. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!