Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha szinte elejétől velünk...

Ha szinte elejétől velünk alszik a babánk, akkor tényleg nem lehet majd átszoktatni kiságyba? 1 hónapos

Figyelt kérdés

Amikor hazajöttünk pár napig próbálkoztam a kisággyal, de félóránként felsírt, odavettem magam mellé, attól kezdve aludt nyugodtan. Egyébként is nagyon igényli a testközelséget.

Ismerőseim azt mondják, hogy nagyon nehéz lesz (ha egyáltalán sikerül) átszoktatni kiságyba.

Mik a tapasztalatok?


2016. febr. 14. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
át lehet. minden meg fog oldódni. szerintem add meg neki ami a legjobb neki, hogy veled alszik. miért kellene kiságyba kényszeríteni, ha nem jó neki??? csak magadra és a szívedre hallgass.
2016. febr. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Hát az én tapasztalatom az, hogy igaza van az ismerőseidnek. A kislányom csak a kezemben aludt születésétől fogva. Egy ideig kézben volt egész éjszaka, aztán már egyáltalán nem volt hajlandó az ágyában megmaradni. Nagy nehezen órákig tartó üvöltés árán én meg ültem az ágya mellet a földön és simogattam egész éjszaka, nagy nehezen visszaszokott az ágyába. Aztán nemrég beteg lett (sima nátha), az apja fáradt volt, hadd aludjon az ágyunkban, az apja hadd pihenjen címszóval. Most 5 és fél éves és nincs az az isten, hogy az ágyában aludjon, mai napig mellettem alszik, a férjem meg külön, mert persze 3-an nem férünk el egy ágyban. A kisebbiknél okosabbak voltunk, kezdetektől a kiságyban alszik, ezt szokta meg, ott szeret aludni. Másfél éves, ha beteszem a kiságyba alszik, tudja, hogy ott aludni kell. Szóval gondold meg! Most egy kis kellemetlenség vagy 6 évesen még mindig köztetek fog aludni! Nekünk az átcsempészés se jött be!
2016. febr. 15. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Párom öccse még 9 évesen is az apjával alszik (ott anyut túrták ki az ágyból).

De a párom is legalább 8 éves koráig az anyjával aludt.

Szerintem akarat kérdése is. Ha át akarod szoktatni, akkor küzdened kell. Anyósomnak esze ágában nem volt...

2016. febr. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
igen, mint minden felvett szokást, ezt is nehéz lesz elhagyni...szerintem magaddal szúrtok ki, szoktatás kérdése az egész, nyilván nehéz az éjszakázás, tudom hogy egyszerűbb bevenni a nagyágyba, de mégis ha az első pár hetet túl éled, hogy kivárod míg elalszik a kiságyban, később sokkal könnyebb dolgod lesz. Nekem legalább is ez a tapasztalatom. Azzal együtt nekünk volt kanapé a szobájában, szóval amikor óránként kelt éjjel szopizni, meg volt a lehetőségem rá, hogy vele aludjak - a saját szobájában - anélkül hogy megszokná hogy a családi ágyban alszik. SZerintem ez a legjobb megoldás. Ha erre nincs lehetőséged, próbáld meg a saját ágyában altatni. Ha nem működik, akkor meg nincs más választásod. Az alvás nagyon fontos a szervezetének, vagy így vagy úgy. De azt is nézni kell, a hosszú távú pihentető alvást mivel tudjátok elérni...ha állandóan mocorog köztetek és te nem alszol jól, arra a tejed is rá mehet. Ha ő nem alszik jól, az meg gátolhatja őt a növekedésben.
2016. febr. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Valójában sok újszülöttet sem könnyebb "beszoktatni" a szomszéd szobában lévő kiságyba, csak egy újszülött sírását sajnos sokan természetesnek veszik, és valami fura módon csak a nagyobb gyerek sírása hatja meg ezeket a szülőket jobban.... tényleg van ilyen. Időben nem tart tovább sem ez, sem az. A különbség, hogy egy újszülöttől nem lehet elvárni, hogy értse, akkor is biztonságban van, ha senki nincs mellette, míg egy óvodás korú gyerek például ezt már tudja. Az meg természetes, hogy nem szívesen vált jóról kevésbé jóra.


Én is ismerek iskolás korú gyereket, aki a szüleivel alszik, de nem azért, mert nem lehetett volna átszoktatni, hanem mert a szülők nem is próbálták meg igazán. Viszont érettségizni egyik gyerek sem úgy fog menni, hogy az anyja mellett ébred, ezt garantálhatom.

2016. febr. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 LadyLoss ***** válasza:
30%

Az én lányom gond nélkül átszokott később a saját ágyába szobájába.

Kevés felnőttel találkozok aki mai napig a szüleivel aludna.

Egy kisbabának testközelség kell, pláne ha már kitapasztalta anyuka hogy mellette nyugodtabban alszik.

A modern kor szüleménye ez a nagy különállóság. Régen fel sem merült az anyákban hogy aludjanak egy ágyban/szobában kisbabájukkal, vagy talán még másik szoba sem volt csak egy, és mégis felnőttek azok a gyerekek és saját ágyuk lett.

Egy gyermek élet hosszához képes nagyon rövidke idő amíg ennyire szorosan igényli a szülei jelenlétét (szoptatás/etetés, ringatás, altatás stb.), ráadásul a te babád nem az ismerőseidé. Saját egyéniséggel és szokásokkal rendelkezik.

Tedd ami jó mindkettőtöknek!

2016. febr. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ha van valaki, aki így járt, próbálta átszoktatni a gyereket (sikerült vagy sem), kérem írjon!

2016. febr. 15. 14:23
 8/10 A kérdező kommentje:
Látom megint le lettek pontozva a válaszok...Ha valamivel nem értetek egyet, még nem kell lepontozni!! Elsősorban a kérdező tudja megítélni, hogy az információ vagy tapasztalat hasznos-e a számára.
2016. febr. 15. 14:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam se akart a saját ágyában aludni nagyon sokáig. Egy idő után áttértünk arra, hogy a saját ágyába tettem le, aztán mikor felébredt éjszaka, átvettem magunk közé. Mikor nem aludtam vissza nagyon hamar, akkor még visszatettem a helyére. Aztán szépen fokozatosan kialakult, hogy már nem kellett átvenni, hogy megnyugtassam, hanem elég volt, hogy simogatom egy kicsit a hátát. Második születésnapja után már nem is nagyon akart átjönni az ágyunkba, legfeljebb, mikor beteg volt. De éjszaka visszakéredzkedett a kiságyba.

Nyilván gyerekenként eltérő, ki mennyire igényli a közelséget. Ha téged nem zavar, hogy veletek alszik, nyugodtan csináld így. Aztán kicsit nagyobb lesz, szépen fokozatosan át lehet szoktatni a saját ágyába.

2016. febr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Mától próbálkozom azzal, hogy legalább nappal a kiságyban aludjon. Hát, ma még nem sokat aludt...Többször elaludt, majd ha letettem, akkor felébredt és sírt (na és a pocija is ma jobban fájt, így az is folyton ébresztgette).

2016. febr. 15. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!