Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden baba szopja az öklét?

Minden baba szopja az öklét?

Figyelt kérdés

Most 3 hónapos , nem szoktattam rá a cumira mostmár nem is fogadja el. Anyósom szerint következik majd az újja és majd nem tudom leszoktatni róla és csúnyán el fog deformálódni a kis keze.

Úgy tudom ez az a kor amikor kezd ismerkedni a testrészeivel abban bizom , hogy ez csak átmeneti.

Mit tegyek?


2008. szept. 19. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Amit az anyósod, mind nem úgy van! A baba igaz, hogy szopikázza az ujját, de nem fog ettől eldeformálódni!

Valami levezetés kell neki is. A kislányom 6 hónapos. Én kis rongyzsebkendőt adtam neki, hogy azzal játszon. És észre sem vettem, hogy bajlódik a fogacskájával. Azóta van alul 2, felül 2. Ja, de néha beletúr a szájába, majdnem az egész öklével, de szerintem csak játszik vele, mivel minden játékot megkóstol. Nem szokott cumizni, mert azt is csak nyalja, és ki- betömi a szájába.

Nyugi! Szerintem erre nem szokik rá.

Üdv.

2008. szept. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmit ne tegyél, hagyd:-) Sok 3 hós baba-ha itt utánaolvasol- szopja az ökélét, lányom is:-) Lehet, hogy sokig megmarad az ujjszopás, de lehet hamar elhagyja. Ezt gyereke válogatja. De nem kell vele semmit tenni, ez ilyenkor természetes:-)

(hallottam olyat, aki kesztyűt adott rá, hogy ne szopja, és bepállott alatta a kis keze. Nem javaslom...)

2008. szept. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat , kissé elbizonytalanodtam mivel eröltetni nem szeretném a cumit , de azt se szeretném , ha rákapna az újjára.
2008. szept. 19. 13:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez természetes, hiszen most kezdi felfedezni a kis kezét az ujjait. Mond meg az anyósodnak, hogy még a lábujját is a szájába fogja venni, mégsem Fog rászokni:))

Régen voltak ilyen hiedelmek, ne is foglalkozz vele.

Az én lányom is a szájába tuszkolja az egész kezét, van, hogy mind a kettőt egyszerre szeretné beszuszakolni, ez így normális.

12 hetes kislány anyukája.

2008. szept. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is tömte az öklét a szájába ennyi idősen, a cumi nem kellett neki, és nem is erőltettem. Most 8 hónapos, észre sem vettem, de már nem tömködi az öklét, inkább a játékokat. Az ujját nem szopja!!!!!

Van olyan ismerősöm, aki erőltette a cumit, mert félt az újjszopástól, aztán meg 3 évesen még nem tudta leszoktatni a gyereket a cumiról.

2008. szept. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nagyon rendesek vagytok,

Szegénykém mintha tudná hogyha a mama közelében van biztos cuppogtatja.

2008. szept. 19. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!