Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónaposan nem fordul! Baj...

7 hónaposan nem fordul! Baj vagy még lehet vele várni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kislányom tegnap lett 7 hónapos,de csak a hasáról fordul,a hátáról csak "kitekeredik",ha mondjuk mögötte hozzászólok vagy hall/lát valamit.A környezetemben mindenki azt mondja,hogy csak lusta,majd megfordul.

Szerintetek?



2016. febr. 18. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

hát az én lányom is 7 hósan kezdett forogni, ő mindenben lustább, pl ülni sem ült 11 hós koráig...akkor elvittem szakemberhez, de azt állapította meg, hogy tud ő mindent csinálni, csak nem szeret/lusta..

azóta 1,5 éves, állni 10 hósan állt fel, akkor kezdett mászni is, járni 15 hós kora körül.

szerintem ha a 7. hónap végéig nem fordul mindkét irányba, nézesd meg, bár gondolom akkor a védőnő is fogja mondani hogy hova mehetsz.

2016. febr. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gyerekorvos? Védőnő? Nálunk hét hónapig várnak,.ha addig nem csinálja, akkor továbbküldenek, mert ha baj van, akkor egyszerűbb kezelni, ha hamar kiderül. Én biztos, hogy elvinném szakemberhez.
2016. febr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hétfőn megyek vele a doktornőhöz, mert a 6 hós vizsgálatnál azt mondta, hogy ha 7 hónaposan se fog megfordulni mind 2 irányba,akkor megnézi.

Beszéltem több Anyukával,sokan mondták,hogy náluk ez kimaradt és egyből felálltak,meg, hogy biztos csak lusta,de olyan is volt aki azt mondta,hogy ilyenkor már baj,ha nem forog rendesen.

2016. febr. 18. 19:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem mennyit van kemény talajon? Habtapin vagy takarókon? Szeret hason lenni? Az én kisfiam 5 hónaposan fordult minden irányba, de csak 7 és fél hónaposan kezdett el kúszni. Úgy érzem kicsit későn raktam le a földre. A kislányod már kúszik attól hogy nem fordul át? Van olyan igen hogy kimaradnak lépések de majd a doki biztosat tud mondani. Vannak jó kis videók a youtube-on, fejlesztős, tornáztatós, esetleg keress rá.
2016. febr. 19. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az elején még nem nagyon szeretett hason lenni,de mivel jó sokszor hasra tettem mostanra akár fél órát is el tud lenni így.Sokat tornáztatom,szoktam vele gurigatósat játszani (végig gurítgatom a mi "nagy" ágyunkon),de nem igazán megyek vele sokra.Bár ő élvezi,de magától nem csinálja.
2016. febr. 19. 07:03
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja,az lemaradt,hogy még kúszni sem kúszik... :'(
2016. febr. 19. 07:05
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig nagyon nem jó, kisfiam ekkor már állt,mászott,kúszott forgott. Védőnő mit mond?
2016. febr. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járunk. 6 hónapos lesz napokon belül, de nem fordul át se hasról hátra, se fordítva :( Nekem tegnap mondta a védőnő, hogy most még belefér, de egy hónap múlva, ha még mindig nem csinálja, akkor szakemberhez kell menni. Ugyanazt csinálja mint a tiéd, kitekeredik, homorít, de nem fordul át, nem kúszik. Én tudom, mi lehet a gond. Ha hasra teszem, 2 perc után vége a világnak, utálja, akárhogy szórakoztatom, nem tudom, mi lesz így :(
2016. febr. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A védőnőnk egy idióta,vele nem is foglalkozok. A doktornőnktől szoktam kérdezni és ő mondta, hogy 7 hónaposan vigyem vissza,ha akkor sem csinálja akkor megnézi a mozgását. Hétfőn viszem hozzá. Remélem nem kell szakemberhez fordulni,mert itt a környékünkön nincs és elég nehéz lenne megoldani,de ha nincs más lehetőség muszáj lesz.
2016. febr. 19. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!