Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor hagyta el a babátok...

Mikor hagyta el a babátok azt, hogy mindent a szájába vegye, rágjon, illetve, hogy ne dobja le a falatokat étkezés közben?

Figyelt kérdés
2016. febr. 18. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem ez típus kérdése, az én lányom pl. egyiket se csinálta sose.
2016. febr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Az én lányom se csinálta soha ezeket.
2016. febr. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jó Nektek :)

Nekem fiam van, de ő mindent csinál, ami babával előfordulhat.

2016. febr. 18. 20:29
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Dobálni nem nagyon dobálta az ennivalóját sosem.

A szájába vegye akkor szűnt meg kb amikor már nem mászott, hanem ment.

2016. febr. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

szerintem is baba függő..a lányom kb. 8-12 hós kora között vette a szájába a dolgokat, akkor csodálkoztunk is hogy milyen későn kezdi, de hamar abba is hagyta (késői fogzás, szerintem amiatt is van az, hogy fél éves kora körül még nem rágta a dolgokat meg)

1 éves kora óta minden amit a szájába akarna venni, rám néz és azt mondja: "nem finom" :) és nem veszi a szájába.

Ami az étkezést illeti, most 1,5 éves, a kenyeret, gyümölcsöt,sütit eszi egyedül és azt esze ágába sincs ledobni..a kanalazással egyenlőre még nem próbálkozunk...de az etetőszékre szoktam neki ezt azt oda pakolni hogy ne legyen sajtkukac, és azokat a tárgyakat erőszeretettel dobálja le...olyankor egyszerűen nem csapok cécót, felveszem ugyan neki, de se nem mosolygok rajta se nem őrjöngök, és akkor egy-két ledobás után elunja.

2016. febr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2 éves, még csinálja.

A játszótéren a gesztenye és kavics evést kb. 1,5 évesen még csinálta, azt már nem. A homokot egyszer tömte marékkal a szájába, soha többet. Akkor hagyta ezeket abba, amikor hagytam, hogy csinálja és rájött, hogy rossz. Ameddig elvettem, tiltottam, reagltam rá, addig újra újra próbálkozott.

Az étel földre dobálása viszont még most is megy, ha fáradt. Akkor mondjuk enni sem hajlandó, csak kínlódik, meg dobálózik és kiköpi a szájából.

2016. febr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
mi nem tetszett a válaszomon, kedves lepontozó? 5-ös
2016. febr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1 éves korára ár elhagyta, de pl a szomszédunk 2,5 éves fia még mindent a szájába vesz.
2016. febr. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Öt gyerekem van, de egyik sem csinálta, a húgom kétéves kislányát a mai napig nem lehet róla leszoktatni, sokszor volt is majdnem baleset emiatt. Ez nyilván erősen gyerekfüggő, olyan, mint a cumi, van, akit "erőszakkal" kell a cumiról leszoktatni iskoláskorban, van, aki meg már egyéves korára elhagyja magától, van, aki meg sosem kéri.
2016. febr. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!