Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szabad kamilla teát adni a...

Szabad kamilla teát adni a babának?

Figyelt kérdés
A fiam 5 és fél hónapos, allandoan faj a hasa, 2-3 naponta van széklete már a falnak megyek esküszöm. Segitek neki lazmerővel de kemény s ezért gondoltam,hogy főznek olyan gyenge kamilla teát 1 literhez egy plik, s azzal csinálnám a tejport. Iszik ánizs teát. Szerintetet? Mit tegyek. Már tejport is váltottam mert refluxos is. Milupa Ar és kevelem sima Milupával mert a Ar-es fogja a hasát, de csak nehezen kakál.

2016. febr. 19. 15:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%

Lányom és fiam is pár hónaposan küzdött kaki-problémával. Orvosi javaslatra adtam nekik kamillateát.

Kb 1,5 dl kamillateába (nem narancssárgába) 1 jó nagy kanál cukor.

Nálunk bevált. A cukron van a hangsúly. Nem a kamillateán. Ha csak 1-2 szem cukrot teszel bele, nem segít a szoruláson.

2016. febr. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Néha-néha lehet neki adni, de ne túl gyakran, mert az tényleg mindent kipucol, azt is, amire még szükség lenne.
2016. febr. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
és a kamilla teát hosszú távon nem szabad adni mert egyébként szárítja a beleket, pont az ellenkező hatást éred el vele...hozzátáplálást elkezdtétek? alma helyett esetleg próbáljátok meg a körtét mert az alma fog, a körte viszont lazít...ha nem puffasztja, érdemes volna körtét adni..krumpli répa szintén fog...sütőtök lazít...higított gyümülcslét is adhatsz - Kecskemétit vagy hippet vagy ilyesmit, abból is ha lehet barackot, körtét...ezek lazítják.
2016. febr. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
37%
Nem kell bele cukor. Lájtos kamillateát (épp csak belelógatod a filtert) kaphat, de ne gyakran, mert szárít.
2016. febr. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Cukros kamillateát én is próbáltam anno, de a fiam olyan hasfájást kapott tőle, mint soha semmi mástól.
2016. febr. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én is csináltam teát neki cukorral de mint ahogy az utolsó írta nekünk is jobban fájt a hasunk. Kiprbaltam már minde cseppet,szél vizet. Most kezdtem csak kóstolgatni vele répa,alma,sütőtök
2016. febr. 19. 16:43
 7/16 anonim ***** válasza:

Jah, ezt elfelejtettem írni, hogy nálunk a hozzátáplálással szűnt meg ez a probléma, mert pikkpakk bevezettem a barackot és a szilvát, és minden nap az egyik étkezés az volt. Így minden napra jutott kaki, a gyerek meg kiegyensúlyozott lett. Kb két hónap után elhagytunk ezt a rendszert, és szépen beállt a gyerek napi 2-re, de úgy, hogy percre pontosan jön.


2-es

2016. febr. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A babám nem hajlandó vizet inni viszont így kemény volt a széklete, higított gyümölcslé segít.

Meg barack, sütőtök. Sajna barack csak bébiétel ilyenkor nyilván de most teljesen rendben van a széklete.

2016. febr. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Le irnátok nekem,hogy keszititek a szilvat vagy a barackot? Vagy egyebet meg miket lehet adni és hogy. Hatha mi is helyre jövünk már. És Hányszor szabad adni? Mi meg csak kóstolunk délben éves előtt 2-3 kicsi kanállal
2016. febr. 19. 17:56
 10/16 anonim ***** válasza:

és azóta van esetleg ez a székrekedés mióta kezdtétek a hozzátáplálást? mert ha igen, akkor lassítani kellene, és az almát, répát, krumplit próbáld kis adagokban adni, és mindig lazítóval párosítani (feltéve ha külön külön már bevezetted) pl sütőtököt keverhetsz párolt almával (a gyümölcsöket érdemes megpárolni úgy kevésbé fognak), vagy répát sütőtökkel, sütőtököt krumplival stb...

legalább ad mindennek egy édeskés ízt...szintén lazít a meggy, talán ahhoz könnyebb hozzájutni mirelitben, bár elvileg barackból is van mirelit, de én nagyon ritkán láttam...mirelit szilva van a tescóban...


alma alá víz sem kell mikor párolod, a szilva alá tehetsz vizet és jól szétfőzöd...a meggyet nem muszáj megfőzni, viszont le kell húzni a héját..elég macerás, de ugye úgy sem teszel sokat belőle az ételbe mert savanyú...

2016. febr. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!