Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos babámat kromoszóma...

1 hónapos babámat kromoszóma vizsgálatra küldték dawn kór gyanúja miatt. Létezik, hogy a kórházban ezt nem veszik észre?

Figyelt kérdés
Nem voltam tarkóredő vizsgálaton.
2010. márc. 31. 14:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
És most a gyerekorvos küldött el csak úgy magától? Furcsa lenne ha nem vennék észre már rögtön. Remélem csak vak lárma! Szerintem amúgy biztosan az! A down kór általában szervi bajokkal párosul. Nagyon ritka, hogy nincs semmi már baja egy down kóros babának és azt már tuti észrevették volna.
2010. márc. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor a fejükön látszik. Lehet szívproblémája, ami gondot még nem okozott, vagy teljesen egészséges is, nem kell feltétlen szervi baja legyen. Van olyan, hogy a kórházban nem veszik észre! A gyerekorvosnak esetleg feltűnt valami tipikus tünet pl az arckarakterén. Te, mint az anyja, mit látsz rajta?
2010. márc. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Olyan nagyon nem is félek, csak kicsit..

A nagyobbik is így nézett ki, nálunk mindenkinek mandulaVÁGÁSÚ A szeme. Nincs semmi bajunk amúgy és igen a körzeti küldött.

2010. márc. 31. 15:08
 4/14 A kérdező kommentje:
Semmi olyat nem látok, pedig már találkoztam nem egy ilyen babával..
2010. márc. 31. 15:09
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mit mondott az orvos, miből látta, hogy Down-szindrómás lenne? Csak mondott valami indokot, hogy miért döntött így.
2010. márc. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
a fejformájára és a tenyerén lévő ráncokra hivatkozott. Mondjuk elég bolond a nő..
2010. ápr. 1. 08:56
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem inkább egy felesleges vizsgálat,mint h valamit ne vegyen észre...

szoritok h minden ok legyen a babáddal!

2010. ápr. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az én kislányomat 3és fél hónaposan küldték vérvételre, külső jelek alapján (amelyek mindegyikére volt magyarázat).

Én -ellentétben Veled - nagyon féltem az eredménytől, annak ellenére, hogy éreztem, hogy nem lehet beteg.

Szerencsére mindent rendben találtak, de én amíg élek, nem felejtem azt a pár napot, amíg az eredményre vártunk (hátmég azt a pillanatot, amikor megtudtuk, hogy minden oké :-)

Nektek is ezt kívánom.

Akkor egyébként azt mondták, hogy sajnos elképzelhető, hogy nem veszik észre a terhesség alatt és a megszületés után, egyértelmű eredményt csak a kromoszómavizsgálat adhat.

2010. ápr. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Hát miért nem mentél tarkóredő vizsgálatra anno? Most akkor nem kéne idegeskedned. Meg ott a kombinált teszt is, ingyenes. PREVENCIÓ, pont emiatt találták ki!
2010. ápr. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Létezik sajnos. Egy játszótéri ismerős anyuka kisebbik gyerekéről 3 hónaposan derült csak ki. Szépen fejlődött, az arcáról sem mondta volna akkor még senki, és semmi szervi baja nem volt. Az orvos gyanúját csak a tenyerén lévő "majombarázda" a tömpe ujjak és a foltos szivárványhártya keltette fel. Igaza lett, tényleg dawn szindrómás a kislány.

DE: azért szerintem ez nagyon ritka, az esetek 99%ában már kórházban kiderül.

Szorítok, hogy nálatok minden rendben legyen!

2010. ápr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!