Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónap lesz a két gyermekem...

16 hónap lesz a két gyermekem között, az első fiú, a második lány lesz. Mennyire tudnak összenőni így is, hogy ellenkező neműek?

Figyelt kérdés
2016. febr. 25. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Az egyik barátnőméknél ez a helyzet(azt hiszem, pont 16 hónap van köztük), azt mesélte, hogy gyerekkorukban nem voltak túl jóban, én 14-15 évesen ismertem meg őket, és az ismerőseim(beleértve magamat is) közül a legjobb testvérek voltak, mindenhová együtt jártak. Most felnőttként is jó a kapcsolatuk, csak másfelé ment az életük. Szerintem személyiség-és nevelésfüggő is a dolog, hogy milyen lesz a kapcsolatuk.
2016. febr. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az öcsémmel is 16 hónap van közöttünk. Egész kicsinek elválaszthatatlanok voltunk, azután amikor elkezdtünk iskolába járni, akkor volt egy kicsit nehezebb időszak. Sokat veszekedtünk, piszkáltuk egymást. Később kamaszként nagyon jó volt a kapcsolatunk, és most felnőttként is közel állunk egymáshoz.
2016. febr. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. febr. 25. 19:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Köztünk bátyámmal 17 hónap van. Gyerekként sokat játszottunk együtt, de legalább ennyit veszekedtünk. Később sem jöttünk ki túl jól, vagyis ő inkább hangulatember volt. Ha jó hangulata volt, akkor tök jó volt minden, beszélgettünk, ha olyan kedve volt, "utált". Örültem volna, ha nagyobb a korkülönbség, vagy akár egyke lettem volna. Ő valahogy mindenben elsőbbséget élvezett, úgy éreztem, kicsit túlkompenzálják. (pl. ha valamit nekem lehetett akkor persze neki is, de fordítva már nem volt igaz)

Most felnőttként is elég gyér a kapcsolatunk, időnként egymásra csörgünk, de inkább csak illemből. Teljesen más életet élünk, mások a prioritásaink, így nem sok közös van bennünk és soha nem is volt.

Nekem ez a tapasztalatom, de hozzáteszem hangsúlyozva, hogy szerintem a legtöbb a gyerkőcök habitusán és a szülőkön múlik. Hiszem, hogy nálunk is alakulhatott volna másképp. Nálunk anyám domináns a családban és neki egyértelműen a bátyám a kedvence, apukám bár próbált "kompenzálni"....

2016. febr. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!