Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hetes tápszeres babám két...

5 hetes tápszeres babám két napja nem kakilt. Hogy segítsünk neki? Egyáltalán mikor kell "beavatkozni"? Soká lesz még gyerekorvos. Ügyleten ezzel elhajtanak, ugye?

Figyelt kérdés

Csütörtök délben volt egy hatalmas rotty - soha nem volt még ekkora, a háta közepéig kakás lett - azóta meg semmi. :(( Tegnap egész nap nyűgös volt, először az időre fogtam, de aztán gyanús lett, hogy nem kakil. Az éjszakát szépen végigaludta kétszer 5 órában, eszik is, pukizik is.


Nem szívesen használnék kúpot, szélcsövet - nem szeretném ha hozzászokna.


2016. febr. 27. 07:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem váltottatok tápszert mostanában? Milyen gyakran szokott kakálni?

Én várnék estig ha őt nem zavarja a szélcsőre meg azt mondják hozzá lehet szokni de én nem tapasztaltam pedig szörnyen hasfájós volt a fiam volt mikor napi szinten használtunk szélcsövet és nem szokott hozzá.

2016. febr. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem váltottunk tápszert. Attól félek, hogy ha ma is sírós lesz, tuti a kakálásra fogom. :/ Nem szívesen piszkálnék bele a "rendszerbe", de szeretném ha megkönnyebbülne.
2016. febr. 27. 07:49
 3/12 A kérdező kommentje:
Napi 1-2 kaka szokott lenni.
2016. febr. 27. 07:51
 4/12 anonim ***** válasza:
5 napig nem kóros, tapasztalatbol mondom.
2016. febr. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egy alkalomtól biztos nem fog hozzászokni én is tapasztaltam átmeneti üzemzavart amikor kimaradt egy pár nap 3. nap délután akartam szélcsövezni ha addig nem sikerül de végül kakált magától másnaptól meg újra naponta. Viszont 2 nap után víz szívódik vissza belőle és keményebb lehet, bár hozzátáplálás előtt inkább csak sűrűbb az én babámnál de ez változó.
2016. febr. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nincs még dél, tehát még 2 nap se telt el.

3-4 nap is eltelhet, ha nem szenved (nem kőkemény a pocak, nem gázos, nem pukizik nehezen és nagyon büdit).


Ne piszkáld még, többet árt.

Ha holnap délutánra sincs, akkor lehet szélcső, hőmérő, gyenge kamillateaból pár korty (nem kell bele cukor).

2016. febr. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Doktornőnk ajánlotta és nekünk bevált:50 ml édes meleg kamillatea.Nem minden nap csak amikor már régóta nem kakilt.
2016. febr. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2016. febr. 27. 09:56
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen langyos kamilla tea egy pici cukorral sokat segít, mi is küzdöttünk a kakával elősször laevolac szirupot adtam neki igaz neki már a 5-dik nap nem volt kakája nem telt el 2 perc és minden kijött belőle,aztán jött a kamilla tea és 2-3 nap után szépen beállt a kaki ;).
2016. febr. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönök minden ötletet, szerencsére az előbb magától megoldódott, kakált egy hatalmasat minden bolygatás nélkül. :))) Megjegyzem a tippeket, később is jól jöhetnek!
2016. febr. 27. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!