Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6Hónpos kislány anyukája...

6Hónpos kislány anyukája vagyok. Csak anyatejes a babám, most kezdenénk a hozzátáplálást, de semmit nem akar megenni csak a cici kell neki. Adhatok neki tejpépet?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 1. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
persze
2010. ápr. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én várnék 2 hetet és akkor megpróbálnám. Barackkal, sütőtökkel azt imádják. Az almáért az én lányom nincs oda egyáltalán.
2010. ápr. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
tejpép is tápszernek minösül?
2010. ápr. 1. 10:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tápszer hivatalosan, de ugyanolyan babatejből készül, mit a tápszer. Tehát gyakorlatilag tejbegríz tápszerből:)
2010. ápr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Adhatsz neki tejpépet, de szerintem a kanállal lesz a baja, így azt sem fogja megenni, ahogy mást sem.

Úgy próbáld a hozzátáplálást, hogy kipihent legyen (alvás után), és előtte legalább 2-3 órával ne szopizzon (szóval éhes legyen). Így talán sikerül megkóstoltatni vele pár gyümölcsöt, vagy amit kitalálsz neki.

Sok sikert.

2010. ápr. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is nehezen indult a hozzátáplálás, bár az én lánykám csak 4 hónapos koráig volt anyatejes. Így mi korábban szembesültünk ezzel a problémával. Én cselhez folyamodtam ;-)

Gondoltam kihasználom, hogy mindent a szájába vesz!

Kajaidő közeledtével, még játék közben először körte darabkát szopogattattam vele. Amikor láttam, hogy tetszik neki az íz, akkor az ujjamról nyalattam vele az előre odakészített körtepépből. Másnap is eljátszottam, de már több pépet kapott még mindig ujjról. Harmadnap kapott már kanálról is és többet (ekkor már ölbe vettem).

Aztán a banánnal próbáltam, abból kapásból megevett egy negyedet :-)

Az almával szerettem volna kezdeni, de azt nyersen és párolva is elutasította. A sütőtök sem nyerte el eddig a tetszését. A körte, banán, őszibarack, krumpli voltak azok, amiket az elsők között elfogadott.

Türelem és kitartás, majd a babád diktálja a tempót!

Sajnos nem minden baba cuppan rá egyből a "rendes" ételekre.

Barátnőm anyatejes lánykája 7 hónapos kortól kezdett el egyáltalán kóstolgatni és csak azután cuppant rá jobban az ételekre, mikor már kapott a felnőttek ebédjéből :-)

Légy türelmes! Előbb-utóbb ráérez az ízekre :-)

...és természetesen próbálkozhatsz tejpéppel is!

*S*

2010. ápr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kislányom aalig fogadott el mást 1 éves koráig, mint gyümiket, banánt, barackot, körtét. az almát nem szerette soha. néha nagy ritkán krumplit de semmi mást. a tejpépet se, azt különösen nem.

aztán 1 éves korában szépen elkezdett szilárdat enni, sosem erőltettem. addig meg elég volt neki az a kevés amit megevett, na meg az anyatej. nem lett semmi baja. én is sokat idegeskedtem ezen, hogy főzök neki, pepecselek, és a kukában landol, meg hogy nem lesz-e baja, de nem lett.

2010. ápr. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. ápr. 2. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!