Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leirnatok reszletesen, hogy...

Leirnatok reszletesen, hogy hogyan telik egy napotok egy 4-5 honapos babaval?

Figyelt kérdés
2016. febr. 28. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos en egy elszigetelt kis faluban lakom kulfoldon, se ismeros, se csalad, nagyvarosbol koltoztunk ide mikor terhes lettem, ideiglenes, de mar egy eve tart.

A ferjem keso estig dolgozik, tehat egesz nap en vagyok a babaval. Igy telik a nap :


9-10 korul kelunk , amig en reggelizek addig a pihenoszekben van, nez, hintazik.

Aztan megy a jatszoszonyegre, addig en kipakolok a mosogatogepbol, rakok be mosast, beagyazok, osszepakolok, neha felporszivozok, utana megyek oda jatszani vele.

12 -1 korul szopizik kozben elalszik, letenni nem tudom, mert egybol felkel, igy viszont alszik rajtam 1-2 orat.

2-3 korul ebedelek addig a szekeben van, aztan jatszoszonyegen jatszunk, 5 korul megyunk ket oras setara, ilyenkor alszik a babakocsiban.

7 tol kis jatek, 9 kor furdik, szopi, es 10 -11 korul fekszik.


Heti 1-2 szer bemegyunk delutan a varosba busszal 2 korul es 6 ig ott vagyunk, setalunk, kavezunk.

2016. febr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok.

Kihagytam hogy seta utan, este 7 korul fozok vacsorat , es en azt eszem masnap delben is.

Csak egyszerueket szoktam, hus a sutobe, rakottak, tesztak, porkolt.

2016. febr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

- 6:30-kor ébredek, felteszem a kávét, ha van mosogatni való, elintézem még lefő:)

- 7 - 8 között ébred a kicsi, pelus, öltözés procedúra

- 10-ig játék, ha kell, porszívózok, ilyesmi. Ezeket délelőtt elnézegeti a hordozóban, délután már aktívabban kell vele foglalkozni

10-kor lefekszünk, szopi, alvás

11:30 körül ébred, játék hason, ha tudok, csinálok valamit a konyhában közben, ha nyűgös nap van, akkor ott vagyok és mondókázok, stb.

- 13:00 szopi, rövid alvás

- 13:00 - 16:00 nyelvet tanulok és mondókázok közben...még hogy a nők nem tudnak egyszerre több felé figyelni :)) baba hol a szőnyegen, hol a pihenőszékben játszik (jó esetben), ha nincs nagyon rossz idő kint, sétálunk egyet

16:00 - szopi, rövid szundi

17:00 - kezdődik a dáá-gáá és az esti nyűglődés, sétálgatunk a lakásban

19:00 körül fürdés (én zuhanyozok, ő figyel a hordozóban, majd megfütdetem őt is)

20:00 körül szopi, igyekszem ébren tartani

21-22 között megint szopi elalváshoz, alvás


Remélem nem lett nagyon kusza, elég rossz így mobilról írni, de kb így néz ki egy napunk

2016. febr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

5 hónapos a babám, mostanság fél 7-kor kelünk, peluscsere, tápszer. Utána egy 20 percet elvan egyedül amíg felöltözök meg kávézok aztán babázok "beszélgetünk" járkálok vele mikor milyen kedve van kb fél 9-9 között leteszem aludni fél órát alszik, 10-kor eszik kb 11 körül leviszem sétálni de mostanság megyek vele egy kört amíg el nem alszik aztán játszótéren megvárom amíg felkel volt mikor 2,5 órát aludt de másfél szokott lenni általában. Nyilván ha dolgom van akkor elintézem ehelyett.

Szóval változó mikor érünk fel a lakásba ma pl fél 1-kor már itthon voltunk babázok bár le is szoktam tenni amíg eszek fél 2 körül eszik nem sokkal később alszik most pl nyűgösködés volt a következő kajáig ami 4 után volt kicsivel és most tettem le aludni néha fáj még a hasa sajnos. Ha felkel akkor megint mikor milyen passzban van gyakran járkálás van olyankor is szerintem majd ma is. 7-kor szoktam fürdetni és kb fél 8-kor alszik el.

Kb délig mindennap egyforma aztán mikor milyen mert pl ha lent 2,5 órát alszik akkor éhes mire felhozom és nem is alszik utána.

Főzni 2 naponta szoktam délután amikor itthon van a férjem pont azért mert nem tudom kiszámítani mikor lesz nyűgös a baba a pocakja miatt.

2016. febr. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!