Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan itt kozuletek, aki...

Van olyan itt kozuletek, aki mar ket gyereknel ugy erezte, nem kepes visszamenni dolgozni, mert kulonben szetesik a csalad? Allando betegeskedesek, a stessz miatt?

Figyelt kérdés
2016. febr. 29. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:

A nővérem így volt vele, de muszáj volt visszamennie (a pénz miatt, meg már akart is felnőttek között lenni), de nélküle szétesik a család.:/


A férjét nem igazán érdekli ez az egész, meg nem is nagyon ér rá a család "problémáival" foglalkozni, de négyükre nem keres eleget. Ezért a tesóm munka után még bevásárol, megy a gyerekekért bölcsibe és oviba, viszi őket programokra, marad velük táppénzen, ha kell, stb.

2016. febr. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jelen..

igen,jelenleg is igy érzem..ettől Függetlenül nem kivitelezhető,nem tehetjük meg,a férjem keresete messze nem elég,hogy egy 4 fős családot eltartson.

Az igazsághoz hozzátartozik hogy csak kozfoglalkotatottként találtam munkát gyed,gyes után,illetve jelenleg családi vállalkozásban vagyok alkamazott,így nem fenyeget a veszély hogy kirúgnak,mert havi átlag 1-2 hetet itthon vagyok a gyerekekkel táppénzen...pedig már nem most kezdték az ovit,középsősök:(

2016. febr. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, én is. A párom külföldön, és bár a szüleim tudnak segíteni, rájuk sem terhelhetek mindent. Én is közfoglalkoztatottként tudnék elhelyezkedni 8 órában, de egyszerűen nem tudom, hogy oldanám meg. Baromira döntésképtelen vagyok, pedig máskor pikkpakk eldöntöm a dolgokat.
2016. febr. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Egyrészt az ilyen embereknek nem kellene több gyereket vállalni,mint amit el tudnak tartani egészséges keretek között (és nem, ha az egész család idegei rámennek, az nem számít annak).


Ismerek ilyeneket, és náluk több ponton is gondok vannak:

- nem jól osztják be a pénzt (elsősorban egészségtelenül étkeznek, sok gyorskaja vagy minden nap hús,ami drága is és egészségtelen is, illetve cukros üdítők stb. Soknál a cigi, egyéb szenvedélyek is viszik a pénzt).

- pazarolnak a rezsinél(feleslegesen ég a villany, naponta főznek mikor 2 napra is lehet, folyatják a vizet fogmosáskor, stb.)

- a betegeskedések elsősorban a már fent is említett kiegyensúlyozatlan étrendnek köszönhetőek. Több zöldség, gyümölcs, olajos mag sok esetben segítene a problémán, vagy ha más nem, egyszerűen vitaminok ÉS takarítás. Vírusjárványoknál nagyon fontos, hogy a lakás alaposan és rendszeresen legyen takarítva, a zsebkendőket rögtön kidobjuk (és lehetőleg a betegeskedő egyén, más ne fogdossa össze), hogy a betegség terjedését megakadályozzuk

-ha pedig mindezen javítanának, a napi stressz is jelentősen csökkenne. Emellett jelentős stresszforrások sokaknál pl. (sógornőméknél klasszikus sajnos, nagyon sajnálom szegényt :() hogy a férfi nem száll be a házimunkába akkor sem, ha mindketten 40 órát dolgoznak, illetve sokaknál a gyerekért is csak az egyik fő megy a bölcsibe, oviba, csak az egyik fürdeti, játszik vele többet, mert a másik "fáradt". Ez természetesen olyan stresszforrás, amit mindenkinek magának kell megoldania és teljesen érthető, ha problémákat okoz, mert senkit nem programoztak arra, hogy hetente 80 órát "dolgozzon".

2016. febr. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem vitatom,hogy vannak ilyen esetek mint amit az utolsó válaszoló írt,de személy szerint nem érzem hogy,az "ilyen emberek" közé tartoznék...túlzott általánosításnak tartom,hogy ezeken a tényezőkön múlhat csak egy 4 fős családot menedzselni,logisztikázni stb,pláne ha a gyerekek még kicsik,sok segítséget igényelnek.

De lehet csak én latom így.

Kettes válaszoló voltam.

2016. febr. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!