Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek megérné így...

Szerintetek megérné így visszamenni dolgozni?

Figyelt kérdés
Júliusban lesz 2 éves a fiam.ugye utánna csak kb 40.ezret kapnék.de ha visszamennék dolgozni akkor keresnék 85 ezret és 3 műszakban kellene dolgoznom.a kicsit bölcsibe kellene asnim ami kb 20ezer Forint lenne.szerintetwk megérné visszamennem dolgozni?párom szerint anyagilag nem érné meg mert ezért a pénzért 3 műszakba kellene dolgoznom.ti mit gondoltok?
2014. márc. 10. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Én nem mennék vissza, várnék még 1évet.
2014. márc. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírásért,mobilról vagyok.
2014. márc. 10. 13:03
 3/10 anonim ***** válasza:

26000ft a gyes,ezt január 1 óta megkapod akkor is amikor dolgozol szóval a bölcsit fedezi.

Számoljunk pl 26000+12200=38200

38200+85000=123200

Nos 123200-20000 (bölcsi)-6000(pl étkezés a bölcsibe)=97200

Tehát vagy otthon maradsz és 38200 vagy vissza mész dolgozni és 97200.... elgondolkodtató!

Amúgy keresgélhetsz másik munkát is.

2014. márc. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Rossz az összehasonlítási alapod!

1. új szabályozás szerint GYES MELLETT IS dolgozhatsz, tehát a munkabéred az plusz pénz!

2. Nem tudom, milyen ökormányzati bölcsőde kerül havi 20 eFt-ba ilyen jövedelem mellett? Igen, tisztában vagyok azzal, hogy vannak olyan önkormányzatok, akik bevezették a térítési díjat is az étkezés mellé- de nálunk (bp-i jó kerület) 150 eFt/fő jövedelem felett kellett havonta 18-20 eFt-ot fizetnem (a hónap napjainak számától függően).

Kizártnak tartom, hogy erre a jövedelemre ilyen díjakat kelljen fizetni! Nézz utána a helyi rendeletben. Az étkezés olyan 3-400 Ft/nap lehet önkormányzati bölcsikben általában (havi 6-8 eFt)

3. számolj a havi nettó 10 eFt-nyi családi adókedvezménnyel is, amit igénybe tudsz venni, amint dolgozol.

..és a következő pontok már a hosszútávú gondolkodásról szólnak:

- a munkával biztosított leszel a gyemeked 3 éves kora után is saját jogon

- nemcsak nyugdíjszerző időt tudsz le, hanem keresel is, így talán a későbbi éveidre félretett öngondoskodásban is utol tudod magad érni, ha a gyed/gyes alatt nem tudtál félretenni

- ha most is kényelmesen megéltek, akkor azt a keletkező kb. 90 e Ft pluszt tedd megtakarításba, ha nem magatoknak, akkor a fiadnak

- ha a családban két kereső van, akkor azért a felszínen tudnak maradni akkor is, ha a jobban kereső lebetegszik, elveszti a munkáját stb. A te gyesedből éhenhalni lehetne egy 3 fős családnak ebben a nehéz szituációban.

- ha keresel, akkor nem vagy kiszolgáltatott. Ha a házasságod/élettársi együttélésed megromlana, akkor sem a nulláról, üres zsebbel kellene újra kezdeni egy kisgyerekkel- ennyi biztosíték nem árt.

- ha keresel hitelképes vagy (gyessel soha senkinek semikor!)- így ha tényleg nehéz helyzetbe kerültök (baleset, munkanélküliség, kapcsolati válság)- akkor ha másként nem, valamilyen hitellel vagy munkáltatói kölcsönnel, fizetési előleggel stb. legalább egy albérletre vagy havi megélhetésre mindig futni fogja és szerényen ugyan, de MAGAD el tudod tartani a gyermekedet és saját magadat. Ez egy nagy biztonság lelkileg is, hidd el.

- ha most nem mész el dolgozni, akkor miből gondolod, hogy a mai gazdasági helyzetben pont a fiad 3. születésnapja után kapsz még egyáltalán állásajánlatot?


Minden jót. Fogadd el és dolgozz.

Üdv: egy dolgozó édesanya

2014. márc. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Gyes mellett nem csak 6 órában lehet dolgozni?
2014. márc. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.azt sajnos nem tudom hogy hány órában lehet dolgozni,de nekem 8órás munkahelyem van.
2014. márc. 10. 13:24
 7/10 anonim ***** válasza:

"Tehát vagy otthon maradsz és 38200 vagy vissza mész dolgozni és 97200...."


hát igen. gondolom a kérdés nem anyagi részét kérdezted, hogy megéri-e. fogalmunk nincs milyen az anyagi helyzet, így válaszolni se tudunk, de azért 60E szerintem nem mindegy.


bevezették a gyed extrát, így bármennyit dolgozhatsz gyes mellett. viszont törvény van rá, hogy gyesen lévő anyuka nem éjszakázhat, így 2 műszakos lennél, nem 3 :)

én visszamennék ezért a pénzért, de te tudod.

2014. márc. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha csak a pénzt és hosszú távú karriert nézem és hogy az én 2 éves gyerekemnek (bár biztos személyiség- és bölcsifüggő) milyen jó választás volt a bölcsi, akkor igen. A 3 műszak viszont elég necces "logisztikailag", bár sajnos ovi mellett is az lesz.

Úgy tudom, a Gyed extra miatt már korlátlanul lehet munkát vállalni gyes mellett is a gyerek 1 éves kora után, nem csak 6 órában és nem csak az előző munkahelyen.

2014. márc. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8 órában is lehet dolgozni gyes és gyed mellett is a baba 1 éves korától.
2014. márc. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ahogy az előttem írok is mondták megérné, sőt én vissza mennék a helyedben :)
2014. márc. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!