Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3,5 hónapos baba fejlesztése?...

3,5 hónapos baba fejlesztése? Hogyan? Mit kell csinálnia egy 3,5 hónapos kislánynak? Hogyan fejlesszem a lányom, hogy ne maradjon le? Mikortól kell elkezdenie forogni, ülni stb? Teljesen betaknyosodott lázas és köhög. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


3,5 hónapos kislány büszke édesapja vagyok. Szeretnélek megkérdezni titeket, hogy nálatok mikor kezdett el fordulni a manó? Mi az ami az ő korukban már kell hogy legyen? Dumál,jár keze lába és hasra fektetve emeli a fejét. Bal kezével nyúl a játékok után de a jobb kezével nem igazán szeretne. Tápszeres baba, 150-180 eszik egy etetésnél.


Hogyan fejlesszem a babát hogy minél ügyesebb legyen és ne maradjon le?

Tapasztalataitokat szívesen venném!

Köszönöm



2016. márc. 1. 11:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ha egészséges, nem kell külön "fejleszteni", amit írtál, hogy hasra teszitek le, és érdekes, színes, esetleg hangot is adó játékot tesztek elé, bőven elég. Először az agyának kell megérnie, amikor az készen áll, az izmai jönnek, aztán összehangolja őket, és igen, egyszercsak megfogja, érte kúszik, vagy megfordul érte. Vagy csak forog a forgás öröméért. Ilyen piciként még gyakran látja védőnő és orvos, ha valamiben lemarad, akkor kell csak fejleszteni, amúgy minden nap minden percében fejlődik, ha játszanak vele, beszélnek, énekelnek hozzá, stb.
2016. márc. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nem kell fejlesztgetni, hagyd a saját ütemében fejlődni. Majd magától elkezdi próbálgatni a fordulást. A fiam egyébként 5 hónaposan fordult hasra, vissza 6 hónaposan. Már majdnem 4 éves, tökéletes volt a mozgásfejlődése, pedig sosem fejlesztettem külön, hagytam saját magától fejlődni.
2016. márc. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Egyik lányom 3 hónaposan fordult át, a másik meg 6 és fél hónaposan. Járni mégis mindketten 13 hónaposan kezdtek maguktól. A babák fejlődése teljesen eltér egymástól, mert míg a látványos dolgokban is fejlődniük kell (forgás, kúszás, stb.), közben azokat a dolgokat is megtanulják, ami nem olyan látványos, és talán észre sem veszed, hogy éppen mekkora mérföldkövet ért el a fejlődésében (pl. rájött, hogy van keze, vagy egy bizonyos mozdulatot begyakorolt a nyelvével, ami a későbbi beszédfejlődéshez elengedhetetlen). Ne akarj semmit siettetni, mert azzal akár ellenkező hatást is elérhetsz! Lehet ötleteket meríteni a fent említett könyvekből, de azt is csak lazán! Ha valamihez a gyereknek nincs kedve, akkor játsszatok mást.

És hogy jön ide, hogy lázas és köhög? Azzal meg vigyétek orvoshoz.

2016. márc. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Már elvittük orvoshoz, az éjszakánk elég húzós volt de most már a hordozóban dumál folyamatosan :)


Amit gondoltam, hogy a takarót billegtetem és segítek neki átfordulni addig amíg ő élvezi. Ma csináltam vele először és tetszett neki. Sokat lesz földön, veszünk neki habtapit meg játszószőnyeget amire ha letesszük a feje felett vannak a színes játékok, ennyi elég gondolom igaz?


Köszönöm a válaszokat. Kicsit aggódós édesapa vagyok de persze normál keretek között,pl engedem hogy a kutyánk megnyalja a kis kezét,és engedni fogom csúszni mászni pakolni a lakásban, erősödjön az immunrendszere. Azért a kutyázás után fertőtlenítem a kezét :D

2016. márc. 1. 19:14
 15/18 anonim ***** válasza:
Bocsi, de, ha kigondoltam, kimondom: ez nagyon cuki! Mindent tökéletesen csinál és rendesen eszik! Nem fog lemaradni, ügyes és csinálja, amit kell! Javasolnám: nappal játszószőnyeg, sok mese és puszi! És látom benned a férjemet, aki már az első randira készül, pedig a csajszink még csak 5 éves, ovis! Bár szerintem ne ezen aggódj, hamarosan forogni, mászni kezd 2-3 hónapon belül, inkább kezdjetek el fel pakolni a fölső polcokra: lásd, könyvek, mécsestartó, műszaki cikk, ami világít. Konnektorvédő, csapódásgátló, tisztítószerek elzárása. És, ne bízz abban, hogy szerinted nem éri el! DE IGEN eléri!
2016. márc. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Mostanában már egyáltalán nem akar hason lenni. Ha ott vagyok és bohóckodok akkor jó, de amint abbahagyom nem pedig körbe van rakva plüssökkel,van amelyik zenél, az ágyon a matracra tesszük mert a földön hideg van. De nem akaródzik neki megfordulni sem hátról hasra sem hasról hátra. Mit csinálunk rosszúl? Aggódom hogy nem csinálja még, de még csak az oldalára sem fekszik


Szépen kinyomja magát de hamar elfárad. Kis pufi :)


Mit csináljak hogy csinálja? Ha ott vagyunk körülötte nem hátráltatja őt a mozgásfejlődésben? Azt mondták nekem hogy hagyjuk hason, ha sír akkor is hagyjuk egy darabig csak miután már tényleg keservesen sír menjünk oda hozzá. Próbáltuk,de nem jött be.


Mit csináljunk?


Köszi előre is!!

2016. márc. 18. 15:08
 17/18 anonim ***** válasza:

Kúszás fejlesztésre ezt alkalmaztam: [link]

Ez pedig nagyon jó a forgás fejlesztésére: [link]

De ismétlem, nem kell fejlesztened! Hagyd a saját tempójában fejlődni, ne siettesd! Téged is zavarna ha valaki azt mondaná hogy a kollegád hamarabb megtanult valamit mint te, pedig nem vagy elkésve csak több idő kell gyakorlatban elsajátítani. Remélem jók a linkek, szerintem mind a 2 hasznos lesz neked.

2016. márc. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet :)
2016. márc. 18. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!