Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Családban van olyan, aki...

Családban van olyan, aki kézmosás nélkül fogdossa a babátokat?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 1. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a kedves nagymamája folyton kézmosás nélkül fogdosta, amíg be nem szóltam neki. Aztán egyszer beállított gumikesztyűben. Mondtam neki, hogy azért túlzásba ne essünk, csak amikor idejön, vagy mi megyünk, akkor legyen szíves kezet mosni, mert a gyermek kicsi még!!!
2010. ápr. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

jézusom, és ha a gyereketek a homokozóban beletúr pár szem homokot a szájába, akkor rögtön rohanni fogtok vele az orvoshoz gyomormosásra? ennyi baktérium minden gyereknek kell ahhoz, hogy normálisan kifejlődhessen az immunrendszere, különben ha majd nagyobb lesz, havonta egy hetet fog hiányozni az iskolából, mert annyira gyenge lesz az ellenállóképessége! higgyétek el nekem, nem szabad ennyire félteni a babákat!

meg aztán a cigánygyerek is felnő valahogy...

2010. ápr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Nem is problémáztam én már három-négy hónapos kora után. Amikor majd elkezd forgolódni, kúszni, mászni akkor majd elég bacit szed össze, de amíg nagyon kicsi azért legyünk óvatosak. Négy hónaposan már vittem babaúszásra is, pedig az sem egy steril dolog.
2010. ápr. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a 3 éves lányom "kézmosás nélkül fogdossa" a 3 hónapos fiamat (újszülött kora óta). Gyakran rászólok, hogy mosson kezet, de néha már inkább ráhagyom, ha éppen nem a játszótérről jövünk...
2010. ápr. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Javaslom h. tegyünk különbséget a baba kora alapján. Amíg pici, igenis védjük meg mindentől amitől csak lehet és mindenki mosson kezet. A saját apámra kellett emiatt rászólnom, mire közölte, hogy tiszta a keze - igaz épp egy 3 órás autóút után volt és gondolom induláskor nem mosott kezet, miután bepakolt a kocsiba... Szívesen hazaküldtem volna...

Természetesen mikor már nagyobbacska és pl. le lehet őt tenni a földre, akkor már a saját keze sem tiszta :) és nem is szólok senkinek, hogy mosson kezet, ha hozzá ér.

2010. ápr. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Én magam sem mostam percenként kezet, amikor a kisfiam még újszülött volt. Nem tartom szerencsésnek, amikor egy pici babát "steril" környezet vesz körül. Szüksége van arra, hogy megismerkedjen a környezetével, hogy megerősödhessen a saját kis immunrendszere.


Nálunk a családban sehol nem volt divat Domestossal kezet mosni, és nálunk nincsenek is allergiás gyerekek!

Persze, az ésszerűség határain belül azért vigyáztam a fiamra, tehát a látogató, ha pl tömegközlekedéssel utazott hozzánk, megmosta a kezét, mielőtt a babához nyúlt, és nem akkor hívtuk a rokonokat babát nézni, amikor tombolt az influenza, de ez minden.


Most két éves a fiam, és igazi koszmarci. Az udvaron locsol, sarazik, simogatja az állatokat. Akkor mos kezet, amikor napközben ebédelünk, és amikor este bemegyünk a lakásba. Semmi baja nincsen, erős, egészséges kisfiú.


A természetben előforduló "kosz" nem méreg. A sok vegyszer azonban az. A vírusokat, baktériumokat igyekszünk elkerülni, tisztán tartjuk az otthonunkat, de nem esünk át a ló túloldalára.


Igaza van az egyik előttem írónak: a cigánygyerekek is felnőnek valahogyan, és egy kis kosz igenis kell a gyereknek.

2010. ápr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem 5 és fél hónapos a babám és nagypapa ma megfogdosta a kezét,mire észrevettem,hogy nem mosott kezet.Csak azért aggódom,mert pont most van abban a korban,hogy egész nap a keze a szájában van.De miután megfogdosta azonnal megmostam a babám kezét szappannal.
2010. ápr. 1. 18:04
 8/10 anonim ***** válasza:
4 hós a babám és igen. Kézmosás nélkül fogdossuk. No nem olajos, zsíros kézzel.
2010. ápr. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az elején én is megkértem mindenkit, aki szerette volna megfogni a babánkat, h mosson kezet, de ahogy idősödik, már ez sztem nem lehet - és nem is kell - annyira betartani.

De a legdurvább az volt, amikor jött a védőnő, már egy ideje beszélgettünk, amikor benyögte, h előttünk egy olyan családnál volt, akiknél bolhák(!) voltak! Na akkor finoman megkértem, h fáradjon ki kezet mosni...ha már egyszer magától nem jut eszébe...

De vhogy nála nem is "rutin" a kézmosás, mert a kórházból hazaérkezés napján tett látogatásakor sem volt neki evidens, h kezet mosson mielőtt megfog egy 4 napos babát...

2010. ápr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8 hónapos a fiam, eleinte mindenkire rászóltam, hogy mosson kezet, amiből volt nagy sértődés is, de nem érdekelt, már egy ideje nem szólok, mert már nem egy-két hónapos. A biztosítékot az verte ki nálam pont a napokban hogy a nagypapa bekapta a cumiját. (játékból) Na legszívesebben ráüvöltöttem volna.
2010. ápr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!