Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rooibos teát lehet adni babáknak?

Rooibos teát lehet adni babáknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan teát szeretnék neki adni,amit nap közben is ihat,nem csak amikor valami baja van.

8 hónapos a kislányom és ezt ajánlotta a gyógynövényes boltos nő, hogy ez kifejezetten jó a babáknak.

Igaz ez?



2016. márc. 3. 08:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak ne ízesítsd és ne áztasd a filtert 5 percnél tovább.
2016. márc. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Lehet. Bár 8 hónaposan már egy csomóféle teát adhatsz neki. Kamilla, csipkebogyó, gyümölcsteák, zöld tea... enyém szerintem nagyon gyenge earl gray teát is ivott már ekkor (1 liter vízbe 1 filter)
2016. márc. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kamilla teát nem szabad minden nap adni,csipkebogyót még nem próbáltam.

Eddig sima vizet kapott,el is volt vele,de mostanában már csak nagyon nyögve nyelősen iszik belőle. Ezért gondoltam kipróbálok valami teafélét és a Rooibost ajánlotta a nő. Ez előtt már hallottam,hogy jó tea,egészséges meg minden,csak nem tudtam,hogy pici babák is ihatják-e.

Azt a nő is mondta,hogy nem is igazán kell pluszba édesíteni, mert alapból kicsit édeskés az íze.

2016. márc. 3. 09:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Létezik csipkebogyó-alma tea. azt nagyon szeretik a gyerekek.


Rooibost egyébként már egészen pici baba kortól kehet adni, ugyanúgy, ahogy az édesköményt (azt is lehet minden nap, nem csak hasfájáskor, az én kisfiam 5 éves, és most is nagyon szereti).

És valóban van egy enyhén édeskés íze... de tk ez mindegy is, mert amíg nem tudja a gyerek, hogy milyen a tea, ha édesítve van, addig mindegyik jó neki anélkül is. (ez általában igaz a cukorra szerintem)

2016. márc. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem a védőnőnk beszélt le minden innivalóról,ami nem csak sima víz. Amikor a köménymag teát adtam neki az azért nem volt jó,mert azt szerinte csak akkor kell ha fáj a pocakja,hogy tudjon tőle pukizni. Amikor kamillát adtam neki,az azért volt rossz,mert az szárítja a beleit,ne adjam neki csak ha beteg. A csipkebogyó még nem kell neki,mert még pici ahhoz,maradjak a sima víznél. Mondtam,hogy most már nem akarja meginni a sima vizet, 2 napja gyakorlatilag nem iszik csak 1-1 kortyot egész nap,azt mondta akkor se csináljak semmit,majd kiszomjazik és meg fogja inni. Ekkor mondtam,hogy jól van, ez egy idióta! És így jutottam el a Rooibos-hoz. Ez nagyon ízlik neki,most kb ugyan annyit ivott belőle,amennyit eddig ivott alapból.
2016. márc. 3. 10:28
 6/7 anonim ***** válasza:
A védőnőnek teljesen igaza van. Teljesen fölösleges teáztatni a gyereket. Olyat meg plána nem szabad, amiben koffein is van. Szomjoltásra vizet itatunk, máskülönben a pitsizálásre sem kell rászoktatni. Nem tudom miért nem lehet a védőnő tanácsait megfogadni.
2016. márc. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
pityizálásra* Még annyival kiegészíteném, hogy így csak azt éred el, hogy teán vag üdítőn kívül nem fog semmit meginni. Ilyenkor van szükség a szülői tartásra. Különben egyenes az út afelé, hogy a gyerek nevelje a szülőt.
2016. márc. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!