Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nem szeretnétek a gyerekeke...

Ha nem szeretnétek a gyerekeket, mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, a barátom is annyi.

Anyagilag biztonságban vagyunk, vannak autóink, ingatlanjaink. Én mindig is karrierista voltam (13 éves korom óta a tökéletességre törekszem), sokat tanultam, több nyelven beszélek és nem szeretem a gyerekeket, babákat. Vagyis aranyosak, édesek, de csak az első 30 percben és amíg csendben vannak. Kikészülök a sírástól, hisztiktől, nyálcsorgástól, kakitól és társaiktól.

A párom 4 féltestvérrel nőtt fel, szóval neki mindig is nagy családja volt, de ott volt közben az apukája is, ahol lehetett egyedül. Szereti a gyerekeket, néha ő is olyan, mint egy hatalmas gyerek, laza, mindenből viccet csinál... Én nem ilyen vagyok.

Viszont terhes vagyok és nem tudom, hogyan tovább. Elmondtam a barátomnak és annyira örült, hogy képtelen voltam elmondani neki, hogy én nem akarom ezt a babát, úgy érzem, hogy teljesen felforgatná az eddigi életünket, azt, amiért dolgoztunk.


2016. márc. 3. 19:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
71%
Én talán máshogy fogalmaztam volna az utolsó mondatot és többes szám helyett egyes szám első személyt használtam volna, már csak a korrektség és precizitás okából és céljából.
2016. márc. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem csak megijedtél. Mert nem terveztétek és az nagy változás. Mi se terveztük, ráadásul mi fiatalabbak is vagyunk, és most kezdem csak felfogni hogy babánk lesz, 15 hetesen. Nem kell, hogy szeresd a gyerekeket, a sajátod akkor is szeretni fogod ha a világ legsírósabb babája lesz.
2016. márc. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
8%

Jajj, birom az ilyen neplazito kamukat.

Varja a durrogo osanyakat, aztan rohog rajtuk.

Csak azt hagytad ki, es szandekosan utod-vagod a hasad.

2016. márc. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
47%

Ha nem akarnék babát, akkor egyszerű a helyzet, nem tartom meg.

A kérdés, hogy te szeretnél a gyereket..úgy egyáltalán bármikor.

Ha szeretnél, csak 2-3 év múlva..nos akkor megtartanám, hiszen már most is minden adott. Ha soha nem szeretnél, akkor meg furcsa, hogy a barátod nem tud róla.

2016. márc. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
75%
Nem mindenkinek való a gyerek és ha ennyire elutasítod, akkor talán nem kellene vállalni. Tapasztalatom szerint az ilyen tökéletességre törekvő, merev, karrierista emberek hiszik azt, hogy egy gyerekkel megáll az életük és önmegvalósításuk akadályozó tényezője lesz, míg akik lazább gondolkodásmóddal rendelkeznek, ott általában inkább a család részévé válik a fent említett "gond" helyett.
2016. márc. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
53%

Ha soha nem akarnék gyereket, akkor nem tartanám meg. Az ilyen kapartasd ki magad beszólásokkal meg ne foglalkozz. Ez szimplán rosszindulat.


Azért se tartsd meg, mert a pasid most épp örül neki. Szóval csak az ő kedvéért ne. Aztán 2-3 év múlva lehet nem is lesztek együtt, és ottmaradsz a nyakadon egy gyerekkel.

Csak akkor vállald, ha te ezt akarod, és úgy érzed nem fogod felnőtt korában az arcába vágni, hogy tönkretette az életed.


Hogy sikerült? Nem védekeztetek rendesen?

2016. márc. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
72%

Ha így gondolkozol, akkor miért nem védekeztél? Nincs gond, a gondolkodásoddal, valóban vannak, akik nem szeretnének gyereket, gyerekeket, nincs ezzel baj, csak akkor nem értem, hogy miért nem védekeztél.

Egyébként, ha elveteted, akkor a kapcsolatod rámehet, ha a párod szeretné ezt a babát.

2016. márc. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%
Honnan veszitek, hogy nem védekeztek?
2016. márc. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
53%
Annyit tanultál és mégsem tudod hogy fogan egy gyerek? Ha nem akarsz avval nincsen semmi gond.De hogy nem akarsz mégis felcsináltatod magad aztán elveteted azzal már nagy.gond van!!!
2016. márc. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
5%

Szerintem meg pont azt hozná meg neked a gyerek, ami eddig hiányzott az életedből. A színt, a spontaneitást. Nem hiszek a véletlenekben. Én azt teljesen el tudom fogadni, h ha vki nem akar gyereket. De h vki ilyen maximálista, azt nem tartom szerencsésnek.

Egyébként én sem voltam oda soha a gyerekekért, és most sem vagyok az a típus, aki leáll veluk gagyogni. Viszonylag kevés olyan gyerek van, akivel szívesen töltök hosszabb időt. De ennek nem sok köze van a saját gyerek iránti érzésekhez. A saját kisfiammal imádok lenni és nem idegesít egy cseppet sem, sőt!

2016. márc. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!