Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1-1,5 évesen jobban érezné...

1-1,5 évesen jobban érezné magát bölcsiben/családi napköziben?

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam a kezdetektől, hogy a babának az anyja mellett a legjobb és az válik javára, ha minél tovább otthon van az anyukájával, de elbizonytalanodtam. Lányom 14 hónapos, igazából itthon tudok vele maradni, mert tanulok. De úgy veszem észre sokkal jobban érzi magát gyerekek társaságában. Már egész pici korától nagyon jól elvan bárkivel (akár egy idegennel is), de ahogy nőtt, annál jobban igényli. Persze még nem játszik el a többi gyerekkel, de a közelükben nagyon szeret lenni. Itthon is elvagyunk, de ha gyerekek közé megyünk végig fülig érő mosollyal sikongatva mászkál közöttük, meg "mesél nekik" a saját nyelvén. Járunk ringatóra, míg a többi gyerek szépen megül az anyja ölében, ő nem akar nálam megmaradni és megy barátkozni. Azon kívül néha járunk babaúszásra, sajnos ami babajátszóház volt a városunkban, az megszűnt. Szóval azt veszem észre sokkal vidámabb gyerekek társaságában, mint velem kettesben itthon. Így arra gondoltam, hogy pár napra beadnám pl. családi napközibe, nem azért mert muszáj, hanem mert ott jobban ellenne. Szerintetek lehet, hogy ilyen korban jobban vágyik gyerekek társaságára, mint az anyjára?
2016. márc. 8. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Pontosan elég neki annyi gyerektársaság, amennyivel így találkozik. Egy ennyi idős gyereknek az anyja mellett van a helye. Persze, hogy elvan, amíg ott vagy vele. De 1.5 évesen azzal szembesülni, hogy anya otthagy valahol, már más tészta.
2016. márc. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Igen. De nem egészen úgy fogalmaznék, hogy mint az anyjára, mert rád is vágyik. :) Szóval megpróbálnám, hogy heti 1-2 napra, pár órára beadnám. Utána majd kiderül, hogy milyen hatással van rá.
2016. márc. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bár én bölcsi párti vagyok, de úgy gondolom,amit írtak,hogy az ő korában valószínűleg addig élvezi, amíg anya ott van, vagy max. egy órára nélküled.

Bár nem mindegy mert egy 1 és egy másfél éves gyerek között van ugye fél éve, ami az ő korukban eléggé mérvadó. Másfél évesen már el tudom képzelni,hogy bölcsiben ellene vagy csanában, 10-12 hónaposan még nehezebben.

2016. márc. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
én nem adnám bölcsödébe míg otthon vagy. ezek az idők már nem jönnek vissza. ha gyerektársaságot igényel, menjetek oda együtt.
2016. márc. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen. Ilyen korban a legideálisabb beadni legalább pár napra. Fontos a szocializáció. En is így tettem. Imádta a fiam.
2016. márc. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A fiam is imádta a babaprogramokat, játszóházat, aztán másfél évesen beadtam magánbölcsibe munka miatt, és - mivel ott már nem voltam - olyan szorongásos lett, hogy teljesen kifordult magából, egész nap csak sírt, még itthon is, aludni nem tudott, így mi feladtuk a bölcsit, hiába a kis létszám, a meseszép környezet, és a rettentő kedves gondozók... szerintem meg a másfél év pont a legnehezebb, legrosszabb életkor bölcsi szempontjából, hisz már felfogja, hogy anya otthagyta valahol, de azt nem érti még meg, hogy megyek is érte...

Én nagyon bánom, hogy akkor így belegázoltunk a kis lelki békéjébe...

2016. márc. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintetek lehet, hogy ilyen korban jobban vágyik gyerekek társaságára, mint az anyjára?


Nem, nem vágyik ilyesmire:)

2016. márc. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!