Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos babát ott hagynátok...

11 hónapos babát ott hagynátok a nagyinak egy éjszakára?

Figyelt kérdés
Anyu nyüstől, hogy hagyjam nála a lányom legalább egy éjszakára.De én nem szívesen tenném mert 1. nagyon hiányzona, 2. félek h bekavar és oda a jó ki át aludt éjszakáknak.
2010. ápr. 2. 13:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én nem hagynám.Csak azért,mert ő szeretné,biztosan nem.Elég felnőtt már,hogy a baba érdekeit nézze,és neki még egyelőre otthon a helye,anyával,a saját ágyában.
2010. ápr. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Miért akarja éjszakára? Akkor alszik a kicsi, úgysem tud vele lenni! Legyetek ott napközben, és foglalkozzon vele, te meg kapcsolódj addig ki. Éjszakára felesleges még odaengedni szerintem. Majd ha kicsit nagyobb lesz, és el akartok menni a pároddal, majd otthagyod, de csak azért mert anyud szeretné, azért ne hagyd ott.
2010. ápr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Őszintén? Én nem hagynám. Ha felriad és keres, mi torténik?

Akkor add, mikor " jó szívvel" és aggodalmak nélkül adod. Ha sokat látja a nagyit, mondjuk hetente legalabb ketszer, akkor 2-3 eves kora korul esetleg.

Ha most nem talal meg akkor mikor kellesz neki, ugy hiszi, hogy orokre tuntel el, es ketsegbeesik, aminek tenyleg hosszu tavon van bojtje.


Arrol nem is beszelve hogy milyen rossz erzes lenne neked is " joejtpuszi" nelkul lefekudni. Majd eljon az ideje. Mondd meg neki, hogy majd szolsz, ha alkalmas lesz, meg kicsi hozza.

Nekem sajnos anyu mar nincs, de anyosom 4 honaposan akarta elvinni ( meg szopott) hogy masnap reggel visszahozza, es fejjem le a tejem, majd o odaadja neki... Mondjuk o teljesen mas teszta " anyukasat" akart jatszani..es sajnos kulonben sem normalis.

2010. ápr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem 12 hónapos a lányom de nem merném ott hagyni, pedig jó lenne minél előbb rászoktatni arra hogy nem csak mi vagyunk a világon, mert ebből semmi hátrány nem származna csak előny, hisz bármi történhet. Ettől függetlenül úgy gondolom hogy kicsik ők még ehhez, én még legalább fél évet fogok ezzel várni. Egyik barátnőmék a 20 hónapos kislányukat a nagyira hagyták amíg ők a férjével elmentek éjjelre koncertre /először mióta megvan a kislány/ és fürdés utána program az ordítás volt amíg ki nem fáradt. Hát ezért korai, de mégis meg kell tanulnia hogy a mama is van nem csak az anya meg az apa.
2010. ápr. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem adnàm.Ki tudja mit ad neki enni,inni,ki tudja milyen modon altatja,s miért éjszakàra akarja£?Maga mellé fektetni?Sajàt anyàmnak se adom oda,pedig nagyon vàgyakozik.
2010. ápr. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%
Nekem ugyan már 20 hónapos a lányom, de mikor feltette az anyósom a kérdést, hogy ugye majd a nyáron nálam aludhat, hát elég érdekesen néztem. Az igazság az, hogy elhatároztam, hogy akármi is a véleményem bármelyik nagyszülőről, amíg a gyerek szereti őket nem vonom meg tőlük. Minden héten elviszem hozzájuk látogatóba, de ott hagyni aludni nem lennék hajlandó mind addig, amíg a gyerek saját magától nem mondja, hogy mit akar. Mert az az igazság, hogy sokszor veszem észre azt, hogy a nagyszülők csupán tiszta jóakaratból olyat akarnak ráerőltetni a gyerekre, amit ő utál, amit mi sem szeretnénk, hogy egyen, igyon, csináljon. Persze ők úgy gondolják, hogy az neki jó. Így mi abban állapodtunk meg a férjemmel, hogy ha a gyerekek annyira érettek lesznek, hogy egyértelműen ki tudják fejezni akaratukat, el tudják mesélni, hogy hogy mi történt velük, hogyan érezték magukat, meg tudják mondani, hogy hova szeretnének menni és hova nem, majd akkor beszélünk ott alvásról. Különben meg én nem azért szültem gyereket, hogy a nagyszülőket tegyem boldoggá, hanem azért mert engem boldoggá tesz, ha boldognak láthatom a gyerekeimet.
2010. ápr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez attól függ,hogy milyen a viszonyod anyukáddal, hogy ő mennyire követi a te "utasításaidat" vagy megy a maga feje után stb...

Az én babám 7 hónaposan töltött egy éjszakát anyuéknál és semmi gond nem volt, sőt még kevesebbszer is ébredt éjjel, mint itthon! Mondjuk én maximálisan megbíztam anyuban, tudtam, hogy jó helyen lesz, nekünk pedig volt egy nyugodt esténk végre, és elmentünk megünnepelni a szülinapom.

Szóval én simán ott merem hagyni, de ez az én döntésem, és nem azért teszem, mert ő akarja.

2010. ápr. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Én is úgy érzem még h kora lenne a dolog.
2010. ápr. 2. 14:22
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Végül is édes anyudról van szó nem egy idegenről. Én már hagytam ott.
2010. ápr. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

Hagyd ott nyugodtan.


Miért az a baba érdeke, hogy az anyja 20 éves koráig nyüstölje?

Nem neked mondom, hanem a válaszadóknak.


Nem fog hiányolni, saját tapasztalat.

Ha normális, rendszeres kapcsolat van közöttük, ugyanúgy meg fog felelni neki éjszakai ébredésnél a nagymama, mint TE.


Én úgy gondolom, hogy nem szabad ennyire majommamának lenni! Kell a gyereknek is, neked is, anyukádnak is egy ilyen élmény, tapasztalat, miért ne engednéd el!


Én már párszor anyunál hagytam éjszakára, majd' beledöglöttem itthon, hogy olyan "kihalt" a lakás, és rám senkinek nincs szüksége minden percben, de aztán lelazultam, és próbáltam kihasználni az ajándékba kapott szabad éjszakát.

Először nem ment.

Egész éjjel a telefont vártam, hogy menjünk AZONNAL a gyerekért, mert sír, hogy hol vagyok.

Nem sírt.

Nem keresett.

Nem hiányolt.

Tökéletesen jól érezte magát.


Nem az a gyerek érdeke, hogy non-stop az édesanyja fenekében legyen. Vagy az édesanyja az övében...


Hidd el, hogy ott hagyhatod, ha olyan a kapcsolatuk a nagymamával.

2010. ápr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!