Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 0-6 hónapos korig milyen...

0-6 hónapos korig milyen fejlesztő játékokat javasoltok?

Figyelt kérdés

Most gyűjtögetem a kezdő felszerelést a kisfiúnknak. Még születése előtt szeretném ezeket megvenni (börzéken olcsóbb).

Játszószőnyeget már vettem. Azon kívül mit javasoltok, nektek mi vált be?


2016. márc. 12. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én először azt írnám le, hogy mit nem: vannak olyan játékok, amik valahogy természetellenesen avatkoznak be a mozgásfejlődésbe. Ilyen a bébikomp, amit fejlesztőpedagógus édesanyám is sokat emleget, mert gyakran együtt jár a rendszeres használata a mozgásfejlődés zavarával. Ez persze nem jelent ok-okozati viszonyt, egzakt kutatást nem ismerek. Azt sem tudom jól megfogalmazni, hogy mitől érzek valamit természetellenesnek, inkább csak példákkal: a bölcsőt, vagy egy fekvős hintát nem érzek annak, és azt sem, hogy a sokat járókában levő gyerek hamarabb feláll (kapaszkodva, de a saját erejéből), mint az egész szoba négykézlábas meghódítására lehetőséggel bíró kortársa.


Ami még szerintem jó, az az, hogyha minél több néznivalója van a kisgyereknek. Eleinte csak színes, különböző alakú, fellógatott mindenfélék. Kistesómnak színes papírból hajtogattunk figurákat, és fellógattuk az ágya fölé, szívesen nézegette. Azután ha már a fogással próbálkozik, akkor különböző tapintású, rugalmasságú, felületű dolgok, amiket megfoghat, megtapogathat, szájába vehet. Jó, ha biztonságos helyre tükröt is el tudtok helyezni. A kisbabának az arc nagyon érdekes néznivaló, a saját és mások arca is. Vannak műanyag tükröt tartalmazó párnák, de azokon szerintem felismerhetetlen a kép, de biztosan van jó megoldás.

2016. márc. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A zenélő körforgó nàlunk elengedhetetlen imàdja nézni A hintàt is nagyon szereti bânom is h csak 4 hósan vettünk Én vettem jàtszö padot is még kicsi addig fekszik alatta mikor màr tud ülni beàllìthatod úgy is hogy elérje zenél, vannak rajta csörgők is és a màsik fdlét hasznàlhatja később rajzpadnak Pihenő széket kaptunk ezen is vannak jàtékok meg mikor màr nagyobb ( én 6 hós koràtól hasznàlom) rugós ugràlò imàd benne pattogni és àllìtólag a làbacskàit erősìti
2016. márc. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam 11 hónapos, köszöni szépen, és már 3 hónapja kapaszkodás nélkül sétál, sőt rohan. Pedig bármilyen hihetetlen, mióta fellát és kapaszkodva elindult azóta kompba volt téve, ha a konyhában voltam, főztem, mostam. Stb. Ez október végén volt. Még most is beleszoktam rakni a kompba, mert úgy biztonságosabb a konyhába neki, illetve tud benne pihenni is. Szóval az első kontra, én meg a pro.


A járóka is nagyon jó volt, mert abba beletettem a szőnyeget, azon tudott nézelődni és a lelógó játékokkal játszani, mikor megunta és már tudott forogni egyszerűen legurult róla, és a járókában tanult meg kúszni mászni. Nem kellett állandóan lesni, hogy mikor esik le valahonnan, a járókában tökéletes biztonságban van.


Fekvő hintája volt kb karácsonyig. Azóta nem maradt meg benne, de addig nagyon jókat aludt benne. Sok helyen olvastam, hogy jót tesz az idegrendszer fejlődésének. Szerintem szerette is, mert jókat aludt benne, sőt jelezte, hogy beleakar menni.


Szerintem azok a játék jók neki amik csörgősek, illetve több anyagból készülnek. Mi pl pulykaformájú izét vettünk neki. Többféle anyagból van varrva, és színes, csörög. Illetve olyan csörgőt is kapott amin van pörgethető labda. Az az ujjait fejleszti.


Most hirtelen ennyi, mert felébredt, de később még írhatok, ha gondolod. :)

2016. márc. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt még elfelejtettem hogy én is járóka és komp párti vagyok, mert most még elvan a játszó szőnyegen ( ezen a szivacsos tapin) elforgolódik stb de én is járókába teszem majd mihelyt tud kúszni mászni, mert nem ülhetek fölötte egész nap stb. Aztán meg jöhet a komp hogy tudjon velem jönni a konyhába :)
2016. márc. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a sok hasznos választ. :)

A járókán már gondolkoztam én is, és most megerősítettetek abban, hogy veszek. A fekvő hintának utána nézek. Csörgőket venni fogok, és zenélő körforgót is. Utána nézek ennek a forgatható labdás csörgőnek is.

A bébikomptól én is tartok, úgyhogy azt biztosan nem veszem meg előre. De nem tudom, lehet, hogy jó, és a későbbiekben veszek. Első babámat várom. :)

Ha tudtok még mást, akkor várom szívesen még az ötleteket.

2016. márc. 12. 13:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Csörgő amire gondoltam, vagyis ami nekünk is van az a csillag alakú ezen a képen. Mindegyik ága különböző bordázatú, és a közepe labda.

[link]

2016. márc. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!