Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két évesem még felkel éjszaka...

Két évesem még felkel éjszaka hajnal 2 körül.5ig játszunk, aztán kakaót iszunk, majd visszaalszik. Ez most Baj?

Figyelt kérdés
Eddig ezt normálisnak tartottam, de mióta dolgozom, anyukám vigyáz rá éjszakánként (heti egyszer szombaton), és megmondta, hogy erről már le kellett volna szoktatni, nem éhes, és nem fáj semmije, akkor minek van ebren. Szerintetek ez igaz? Én ráhagytam, mondván majd kinövi. Már nem szopizik.
2016. márc. 14. 09:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

re9. Az én igény szerint szoptatott fél évesem is játszott éjjel. Sokszor ébredtem arra, hogy rázza a csörgős nyulát meg dumál hozzá. Aztán megunta és elaludt. De én asszisztáltam hozzá sosem.

Kérdező, annyiból baj, hogy a normális bioritmustól igen messze áll az, hogy 2 és 5 között játszik egy gyerek anyukával együtt, aztán jól kialussza magát. Amíg van időd az oviig, próbáld szép óvatosan az áltagos időbeosztás felé terelni a gyereket. És szerintem sincs semmi szüksége a hajnali kakaózásra.

2016. márc. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

tehát alszik 22.00-02.00 majd 06.00-10.00 meg délután?

hát szerintem ez gáz.

Egyrészt a kakaó is gáz, már önmagában, a gyerekeknek alkalmi jelleggel lehet már adni, de naponta semmi szüksége rá a hozzáadott cukor és főként koffein tartalma miatt.

Ugyanakkor szerintem a rendszertelenség a felelős, nem önmagában a kakaó.

Amikor megébred hajnalban mit csinálsz? Egyáltalán hogy juttok el odáig hogy játszani kezdtek? Hogy altatod? Adsz e neki valamit enni inni? Próbáltad e hogy reggel egyre kevesebb ideig hagyod aludni: első héten 10.00-ig, aztán 9.00-ig, aztán 3. héten már csak két órát szunyálhat délelőtt és így tovább redukálni...neki már nem kellene délelőtt aludni, csak délben és akkor az éjszakát alvással töltené és nem játékkal.

Levegőn mennyit vagytok?

Egyébként a nagyinak annyiban igaza van hogy nem fárasztod le, az én lányom is jobban alszik ha a mamával van, de ebben nem vagyunk hibásak szerintem: nekünk házimunka van, stb, amit csinálnunk kell attól független hogy van egy pici babánk/gyerekünk, nem tudjuck egész nap fárasztani, míg ha pl itt a mama egész nap foglalkozva van vele.

De nálatok inkább szerintem a rendszertelenség a gond.

2016. márc. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Hát, az én 2 éves fiam alszik ebéd után, kb. 13-15 óra között, de van hogy 14-14:30-kor már fent van. Este kb. 20:30-tól alszik reggel 6-ig. Nem kell fel, csak ha beteg, lázas v. eldugult az orra. Alapból nem. Rgyáltalán nem normális, hogy egy 2 éves gyerek éjjel 2-5 óra között játszik. Aztán reggel 10-ig alszik, majd du. is alszik. De, már ezt szokta meg, nem lett volna szabad erre szoktatni. Nehéz lesz átállni.
2016. márc. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

9: sajnos a babak fele aki 3.honapos koraban atalussza az ejszakat 5-6 honapos kortol elkezd ebredni fogzas/mozgasfejlodes/szeparacio miatt szoval ne legyen igazam meg amugy is off de hidd el lesz ez maskepp is:) en lanyom is aludt.mint a tej 2 honaposan aztan 7 honaposan meg honapokig 3-4szer kelt ejjel. ez kiszamithatatlan.

azonban az teny hogy a legrosszabb ha az ember partner az ejszakai jatekban (vagy idosebb babaknal akiknek nem volna mar szuksege ra az ejszakai szoptatasban) mert ezekkel lehet abszolut megalapozni a rossz ejszakai szokasokat.

amikor felebred sotetbe kell bemenni, nem etetni nem itatni ha nem.muszaj, kivenni se, pelenkazni se ha csak nincs kaki szemkontaktust kerulni szoval mellozni mindent amitol felporoghet.

volt hogy egy orat ultem sotetben az agya mellett mert nem akart aludni hanem jatszani. felallt az agyaban,.piszkalta a szamat, nevetgelt dumalt, huzgalta fel a szemhejam dobalta a takarot tehat mindent kitalalt hogy kivegyem az agybol jatszani de nem engedtem neki. csak ultem mozdulatlanul egy oraig az agya mellett barmilyen kenyelmetlen is volt, mig meg unta hogy nem foglalkzom vele es szepen visszafekudt aludni. aztan nem is kelt emiatt mert meszokta hogy ejjel nincs jatej

2016. márc. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Jézusom,én biztos már összeestem volna a fáradságtól,ha az éjszaka kellős közepén 3 órát fent kéne lennem...

(Pedig egymás után jöttek a gyerekeim,ugyhogy éjszakáztam eleget,de csak felébredtek,eleinte peluscsere,szoptatás,büfiztetés,de ezt is csak csecsemőként.De még a villanyt se kapcsoltam fel,csak egy kis halvány sólámpát,utána pegig visszaalvás.

Szerintem ez egyáltalán nem normális és senkinek se jó...nem lenne szabad vele elkezdeni játszani.

Apuka amúgy mit szól ehhez??

2016. márc. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Pont ezt akartam írni én is a 9-es válaszra... 3 hónaposan az én lányom is aludt este 7-től reggel fél 7-ig, volt pontos napirendje. Aztán ahogy nő, és változnak az igényei, a napirend borul, átalakul, 4 hónapos kor után jön a fogzás, mozgásfejlődés, máris kel 2x-3x éjszaka, 6-7 hónaposan megjelennek a szeparációs szorongás első jelei, és a 2-3 kelésből máris 12-13 lesz. Sokszor nem kér semmit, csak kiveszem, megölelem, simítok kettőt a hátán, és alszik is tovább. De ezt van, hogy 20 percenként... Én is baromira örültem, hogy ilyen jó alvó, ügyes babám van (szintén igény szerint szoptatott, de ő is beállt 2,5-3 órákra magától), aztán mostanra nagyon-nagyon rossz alvó. Mondjuk én nem vagyok hajlandó kikészíteni magam, mióta ennyire szar a helyzet, átrakom magam mellé éjjel, mikor már úgy hatodszor kelek, így tudok pihenni. Vannak jobb éjszakák, mikor marad a helyén, de általában éjfél és 2 közt már áthozom, 2 hétig szórakoztam azzal, hogy márpedig a helyén marad, semmi értelme nem volt, csak zombi lettem.

Az viszont tényleg nem túl normális, hogy éjjel 3 órát játszik, nagyon el van nála csúszva valami, erről le kell fokozatosan szoktatni.

2016. márc. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Apuka másik szobában alszik a nagylányommal, így ők nem zavartak a kezdektől sem. Ott tartunk, hogy mamánál hagytam hétköznap is, és mikor hazajöttünk, már csak 2 éjszaka volt, hogy felkelt. Most arról akarja leszoktatni, hogy őszilevet igyon cumisüvegből lefekvés előtt, mert arra is néha felebred, hogy pisis a pelus.
2016. márc. 16. 17:41
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
meg eleve lefekvés előtt már nem kéne cukrosat innia (a gyümölcs is cukor de gondolom amúgy sem frissen préselt ősziről van szó)
2016. márc. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!