Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A problémám anyóssal van! A...

A problémám anyóssal van! A kérdés elég bonyolult és összetett, de kérlek titeket csak az írjon, aki segíteni akar vagy építő kritikával tud szolgálni!? Többi lent!

Figyelt kérdés
A sztori elég hosszú! Anyós sosem bírt! Családi összejöveteleknél jó voltam tálalni, kínálni, mosogatni. Jó voltam, ha savanyúságot kellett eltenni 50 üveggel! Persze, akkor is, ha épp nem működik a számítógép vagy az internet! Nem gond, szívesen segítettem, én tisztelem a szüleimet, a nagyszüleimet, így a férjemét is! Amikor 5 éve megszületett a kislányom, megkaptam, hogy ugyan mit tudok én, ő két gyereket felnevelt! Szerintem csak a jóisten vigyázott rájuk, hogy életben maradtak, de ez most mindegy! Aztán megszületett a kisfiam (igen, vesztére fiú lett a kis édesem!) most 1,5 éves! Anyós nem rejti véka alá, hogy le se szarja, fél évig öcsémnek hívta, mert nem lehet megjegyezni a nevét! Igen bonyolult nevet kapott szerencsétlenkém, Tominak hívják! Már volt 2 névnapja, urambocsá' mindkettőt elfelejtette! De megszületett anyós testvérének, a lányának a gyereke! Lány, szóval favorit! Ráadásul hétfőtől péntekig, reggel 9-től délután 5-ig rá van lőcsölve a gyerek. 3 hónapos korától, minden nap, most 1 éves. Még ez sem érdekel, ha az anyjának nem kell a gyereke, nem az én bajom! Az én gondom, az, hogy borzalmas néznem, ahogy az én kis pasikám, teper egy kis szeretetért és anyósnak az a válasza, amikor nyújtja a kis kezét, hogy vegye fel, hogy: "mi van öcsém? mit akarsz? vegyelek fel?" Elküldeném a francba, eddig a férjem miatt nem tettem, de tényleg borzalom már ezt nézni! Mit csináljak? Segítenétek?

2016. márc. 16. 02:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le beszélgetni az anyóssal. Ha nem sikerül dűlőre jutni, akkor ülj le a ferjeddel, és mond meg neki amit leirtal. Sajnálom a gyermekedet, mivel a nagyanyja rá se hederit. Ha lehetseges, csökkentsétek a minimumra a latogatasokat. És konfrontalodj az anyossal, hogy egyenlő szeretetet nyújtson az unokaknak...
2016. márc. 16. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A kedves mamának nem feltétlenül szükséges látni az unokáit...
2016. márc. 16. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, a szeretetet nem lehet kieroszakolni. Vagy van, vagy nincs. Itt egyértelműen nincs. Semmit nem kell csinálni, max befejezni a segítséget és csak unnepnapokon találkozni
2016. márc. 16. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem unokatesó van hasonló helyzetben, az anyósa csak a kisebbik unokával foglalkozik, mióta megvan, mert az lett az apja fajta. Ők azóta csak nagyon ritkán mennek és csak beköszönnek jóformán. Mi mást tudsz tenni Te is?
2016. márc. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a másik véglet mint amibe én vagyok. Egyik se jó. Ha lesz***rják az se jó, de ha rád telepednek az se jó. Mennyire számít neked hogy mit érez? Ha nem szereti nem kell vele foglalkozni, nem tudsz mást tenni. Kierőszakolni nem tudod. Egy idő után a kisfiad se fogja igényelni a szeretetét, akkor meg az lesz hogy ellene nevelted. Beszélj vele, ha nem juttok semmire akkor felejtsd el és csak ünnepekkor találkozzatok. Az én anyósom és apósom pont az ellenkezője, folyamatosa jönnének, egyfolytába nyálaznák, 10 képet kell nekik küldeni naponta a gyerekről, és skypeolni. (5km-re laknak) erre mondják hogy jóból is megárt a sok. Férjem nem tudja elvágni a köldökzsinort az anyukájától. Egyik se jó. Az arany középutat nellene megtalálni. (Bocsi, csak olyan jól esett kiírnom magamból)
2016. márc. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szégyelhetné magát az anyósod!Após is így viselkedik?Férjed nem szól rá az anyjára?Én nem vinném a gyereket,lehet még ünnepnap sem.Nagyon fájna,ha így viselkednének a gyerekemmel a párom szülei.
2016. márc. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Hát már bocsánat,de durva,hogy tud vki ilyen lenni a saját unokájával.Szégyellheti magát.Ne is törődj vele,én a helyedben minimalizálnám a találkozások számát és biztos jelezném a férjemnek a "nagymama"jellemtelen viselkedését
2016. márc. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Fogadd el, hogy ő egy ilyen bunkó és kezdj távolságot tartani. Ha a gyerek odamegy, hogy vegye fel, te menj utána, hogy "gyere majd anya felvesz, anya nagyon szeret'. Ennyi. Nem kell átjárni meg segítgetni, pusztuljon ott ahol van!

Nem tudod a gyereket minden érzelmi csalódástól megmenteni, nem lesz álom nagymamája és ezt elsősorban neked kell elfogadni.

2016. márc. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nahát nálunk is ilyesmi a helyzet..Szerintem kár itt bármit is megbeszélni..Ismerem ezt a fajta anyóst, majd még te lennél a hülye ,aki beképzel mindent, és ostobaságokat fecseg..Én próbáltam.Aztán bedurvultam, nem hívtam el soha, nem hívtam fel, nem küldtem képet..Most teljesen semmilyen kapcsolat nincs az unokájával, mert ő nem törte magát hogy esetleg keressen stb..Bezzeg mikor terhes voltam, állandóan hívogatott hogy elmesélje, milyen nehéz lesz, mennyire fájni fog a szülés stb..Aztán nem úgy történt, nem volt olyan szörnyű mint ahogy ő elképzelte, és onnantól teljesen le se szarja az unokáját..Elmentünk hozzá, akkor mást sem hallottam csak hogy, azt nem szabad, azt tedd le, az nem a tied, most beszélgetünk..Hát az én gyerekemet csak szeretnie kellene, de ha az nem megy akkor mást sem kell..Nevelhetné, rászólhatna, de csak ha kicsit szeretgetné is..Az nem megy..Szóval kedves kérdező, ezt nem lehet kierőszakolni, csak minimalizálni a találkozásokat a saját, és a gyermeked nyugalma érdekében..
2016. márc. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget, ment a zöld mindenkinek! A férjem tud erről és mellém is áll, csak keveset van itthon! Én is igyekszem a minimumra csökkenteni a találkozásokat, de sajnos 3 házra lakik. Tegnap volt Sándor nap, átmentünk felköszönteni apóst. Anyós szombatra szervezte a banzájt (ilyenkor 30 fős bulit szervez), persze nekünk is kötelező megjelenés lett volna, de mondtuk, hogy a férjem dolgozik, úgyhogy nem tudunk jönni! (Én már egy tavalyi balhénál megmondtam, ha nincs itthon, én egyedül nem megyek át 2 gyerekkel!) Erre anyós, hát azért ti gyertek át! Mondom megy a Tomi hasa, mi nem jövünk. Erre após: kit érdekel, ha fosik a gyerek, majd tisztába teszed! Hozzáteszem a bulit a garázsban tartotta, mert máshol nem tud leültetni 30 embert. Szóval kit érdekel, hogy a beteg gyerek fagyoskodik a garázsban? Vagy kimehet az udvarra, amit összeszarnak a kutyák és még a fáradtságot se veszik, hogy összeszedjék! És ez volt a tegnap esti fél órás látogatásunk! De most persze, megint van kit szidni!
2016. márc. 20. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!