Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A banán tovább laktat mint a...

A banán tovább laktat mint a többi gyümölcs? Mennyi és gyümölcsöt eszik a babátok és meddig van el vele?

Figyelt kérdés
2016. márc. 16. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:

10-kor eszik egy körtét vagy almát egy kis zabpehellyel, délután meg még egy valamit ami vagy egy fél banán vagy egy mandarin vagy egy kivi...2-3 órát el van vele.

Banánt amúgy ne adj minden nap, nem egészséges minden nap adni.

2016. márc. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Miért nem egészséges?
2016. márc. 16. 16:25
 3/8 anonim ***** válasza:

mert magas a kálium tartalma, és mert érlelik vegyszerekkel, és mert székletfogó.

Sem babáknak, sem felnőtteknek nem ajánlják a heti 1-2 banánnál többet.

2016. márc. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ha beírom a google-be hogy minden nap banán, akkor azt hozza ki hogy egyél minden nap banánt, mert nagyon egészséges. azért beírtam azt is hogy NE egyél minden nap banánt de még arra sem jött nagyon ki semmi. honnan van ez az információ?
2016. márc. 17. 09:21
 5/8 anonim ***** válasza:

nem tudom hol olvastam most így hirtelen én sem találok, de nem én találom ki hidd el...ha arra keresek hogy banánnak magas a kálium tartalma arra dob is ki találatot...Én elég sok könyvet olvastam mert a babám szorulásos volt, lehet hogy ott olvastam...egyébként nem azt mondtam hogy nem egészséges, csak annyit hogy mint mindent, ezt is mértékkel szabad adni. egyrészt rendkívül kalória dús és emiatt hízlal. Sőt azt is olvastam hogy a körtének is magas és ezért ha minden másnap banánt kap lehetőleg ne minden másnap körtét kapjon.

De nyugodtan adjál neki minden nap. Nekem aztán tök mindegy. Csak tanács volt. Egyébként ez logikus is, húst sem eszel minden nap hiába egészséges, a szervezetnek más más anyagokra van szüksége, ha örökké csak banánt eszik, akkor nem jut hozzá pl olyan vitaminokhoz amik az almában vagy éppen meggyben narancsban stb nagyobb mennyiségben vannak

2016. márc. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ok, nem tudom hogy miért kell a nekem aztán tök mindegyet, feltettem egy kérdést, se nem gondoltam hogy te találtad ki se semmi rosszindulat nem volt bennem... Kérdeztem hogy honnan van az információ, mert elolvastam volna, magam is fontolóra vettem volna. Ez így kevés.

Szerencsére az én fiamnak szorulást nem okoz.

Ennek a körte-banán dolognak utánanézek, mert pl most két napja pont ezeket kapja.

Amúgy én minden nap eszem húst és nem tudok róla hogy egészségtelen lenne. Nem két kilót kell naponta.

2016. márc. 17. 10:58
 7/8 anonim ***** válasza:
nagyon savasít a hús, ezért nem ajánlott minden nap fogyasztani, hozzájárulhat a magas koleszterin szinthez, érrendszeri betegségekhez (ez egyébként kb a csapból is folyik hogy nem egészséges minden nap a hús, szóval remélem ne feltétlen csak a GYIK-re hagyatkozz:). és az sem mindegy milyen húsról beszélünk, fehér húst (csirke, pulyka) halat inkább lehet napi szinten, mint vörös húst.
2016. márc. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

egyébként lehet kapni úgy tudom patikai gyors teszteket is a savasság mérésére, önellenőrzésnek jó lehet.

Én heti 2 húsmentes napot minimum tartok (a baba az más, nekik tudtommal minden nap kell adni a védőnőm legalább is 1 éves korig tanácsolta ezt), persze nem csak a hús savasít, hanem minden ami cukros, túl sós, fűszeres, még a gyümölcsök nagy része is, a zöldségek lényegében amik lúgosítanak, ezekből érdemes bátran fogyasztani. Ha veszel ilyen tesztet, és azt mutatja hogy túl savas a szervezeted (bár gondolom annyira nem érdekel), akkor sem biztos hogy a mindennapi hús evés miatt van, de attól független csak jót teszel a szervezetednek, ha heti 1-2 nap nem fogyasztasz húst

2016. márc. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!