Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és mi legyen a következő...

Mikor és mi legyen a következő étkezés amit kiváltok?

Figyelt kérdés

8 hónapos,

reggel szopik

10órai gyümölcs

ebéd zöldség, hús (ezután még szopik)

délután 4 körül szopik

7 körül kap kicsi tejpépet/sinlacot a fürdés előtt (én szabom meg hogy mennyit, hogy szopjon is még lefekvés előtt valamennyit. bár ez lehet hogy mindegy. de szóval ez nem egy kiváltott étkezés, inkább csak egy hozzáadott)


2016. márc. 17. 10:14
 1/10 A kérdező kommentje:
Igazából feltételezem hogy a 4 órai evés kiváltása kövwtkezik:) Inkább az a kérdés hogy erre mit adjak neki és hogy már kezdjem-e vagy ráér még?
2016. márc. 17. 10:15
 2/10 anonim ***** válasza:

uzsonnára bármi jöhet. főzelékféle, ebéd maradéka, joghurt, gyümölcs, vagy egy kis rágcsálnivaló, pl buláta, kölesgolyó, de ekkora gyerek már lehet szívesen elmajszolgatja a kenyeret is.


mondjuk a tejpépet/sinlacot nem igazán értem, hogy miért van rá szükség. Ha reggel-délben-este is szopizik, akkor teljesen felesleges vacsorára még tápszert is adni neki. inkább akkor az uzsonna helyett ott adnék neki valami tartalmasabbat (uzsi maradna a cici, és vacsira meg kapna főzelékfélét, husit újra, tehát kb ugyanazt vagy hasonlót, mint az ebéd pl)

2016. márc. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De már akár jöhet is szerinted?

És igen, a főzelékkel csak az a baj hogy nem sokkal előtte atz evett... Ha a kettő kzt lenne valami úgy más lenne, de így nekem fura.

És úgy érted hogy bármi jöhet hogy egyszer akár kaphat főzeléket, másszor joghurtot vagy érdemes azért hasonló jellegű ételt kapnia egy fajta étezésre. (ha rthető)

2016. márc. 17. 11:03
 4/10 anonim ***** válasza:

nem fontos, hogy hasonlókat egyen mindig uzsira... joghurtot, gyümölcsöt, rágcsálnivalót adhatod neki váltva is akár, minden nap mást.


de mint írtam, lehet az uzsi helyett inkább az esti tápszert cserélném kajára, aminek tényleg nem értem az értelmét, hogy azt miért kapja?

(enyém is evett tejpépet, de kb úgy, mintha desszert lenne... uzsonnára vagy vacsorára, néha-néha 1-2hetente 1x... aztán idővel ezt tejbegrízre cseréltük :))

2016. márc. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Háát, kb azért kezdtem el mert volt egy kisebb időszak amikor estefele nem volt elég tejem szerintem. De azóta az rendbejött azt hiszem, de nem is tudom.

Tetszik hogy együtt tudunk vacsorázni, kb ez az egyetlen étkezés amikor együtt le tudunk ülni és enni. De igen, szerintem is hülyeség kicsit.


Most amúgy azon gondolkodom, hogy így fogom megvariálni, mert az ebédre már túl fáradt kanalazgatni:

az ebéd helyett csak szopik és 4 kor, mikor felkel fogom megebédeltetni rendesen főzelékkel.

Csak ezt a vacsoradolgot sajnálnám.

Nem tudom mit kéne variálnom, mert így marad a 2 kiváltott étkezés.

Gondoltam rá hogy előbb kap ebédet és aztán gyümölcsöt, csak akkor nagyon korán lenne az ebéd és az valahogy nem tetszik nekem. Biztos túlgondolom, de nem tudom.

Azt hiszem kipróbálom ezt az új ötletemet és aztán majd ha tovább lesz ébren variálok.

2016. márc. 17. 14:45
 6/10 anonim ***** válasza:

A korai ebéd nem baj. Minden gyerek szerintem átesik azon az időszakon, amikor 10-11 körül ebédel.. jellemzően amikor átáll 2, majd később 1 alvásra. egyébként a bölcsikben is 11kor van ebéd.


Szóval akkor leginkább azt mondanám, hogy reggelire cici, korai ebéd (és utána kis cici az alvás előtt), ha felébredt, akkor gyümölcs/joghurt, vacsorára ugyanaz, vagy hasonló, mint az ebéd, vagy vmi hideg, zöldésg, szalámi, joghurt... szóval rendes vacsora, majd este megint cici.


idővel pedig majd meglátod, hogy a reggeli és az ebéd egymáshoz képest hogy alakul, és ha már tovább bírja ébren, be lehet szúrni kevés gyümölcsöt, esetleg csak gyömölcslevet, stb. ez az étkezés lesz az, amit a későbbiekben legelőször elhagy teljesen (oviban pl már nincs tízórai)

2016. márc. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én így csinálnám... így csináltam... de minden gyerek más.
2016. márc. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm, nem hangzik rosszul, megnézem hogy alakul ha így csinálom.

illetve amúgy az már volt is hogy előbb volt az ebéd csak mondom, biztos hülyeség, de zavart hogy ilyen kora reggel ebédet eszik. de ez nyilván az én hülyeségem. tényleg köszi.

2016. márc. 17. 15:00
 9/10 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy miért jobb ha rendeset kap vacsorára mintha sinlacot, vagy ilyesmit kapna?
2016. márc. 17. 15:01
 10/10 anonim ***** válasza:

csak szimplán értetlenkedek, hogy egy már hozzátáplált babának, aki szopik is rendesen, mi szüksége van a tápszerre? mert hogy semmi.

Adhatsz neki sinlacot, ha szereti. tejpépet is (enyém nagyon szerette a m.üller 7gabonás pépjét), de nincs rá különösebben szüksége.

És mivel étkezést akarsz kiváltani, számomra teljesen egyértelmű, hogy a tápos étkezést kell mielőbb kiváltani, nem pedig egy anyatejeset.

2016. márc. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!