Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vegetáriánus étrend babának?

Vegetáriánus étrend babának?

Figyelt kérdés

Vegának szeretném nevelni a babámat, mert én is az vagyok.

Anyatejről hamar leszoktattam, pürésített zöldséget meg gyümölcsöt kapott.

Most a hús jönne, de se húst se tejterméket se tojást nem szeretnék adni neki.

Hogy oldjam meg, ha rákérdez a védőnő?


2016. márc. 17. 18:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
89%
És mivel pótolod a fehérjét? Mesélj kérlek! Ha elkezd fogyni a gyerek, vagy beteg lesz, vérszegény és így tovább, akkor nem az lesz a lényeg, hogy a védőnő előtt hogyan magyarázod ki magad.
2016. márc. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 A kérdező kommentje:
Szója
2016. márc. 17. 18:18
 3/83 anonim ***** válasza:
86%

"Anyatejről hamar leszoktattam,"


Te beteg vagy.


Egyébként szóját 1) a génkezelt mivolta, 2) a fitoösztrogén tartalma miatt sem lenne szabad adnod.


Azt hazudsz, amit akarsz, de remélem, hogy éles szemű az a védőnő.

2016. márc. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
19%

Sokan nem tolerálják az ilyesmit.

Csak a saját megoldásaimat tudom leírni, amivel én pótlom: tofu, tempeh (egészségesebb, mint a tofu és finomabb is), szejtán (nagyon magas a glutén tartalma, úgyhogy vigyázz vele, de ezt otthon is el tudod készíteni), hüvelyesek (az összes rengeteg fehérjét tartalmaz). Tej helyett én rizstejet iszok.

Én időként eszek halat és a gyerekemnek is adnék, de nyilván nem vegánnak való.

Az a tapasztalatom egyébként, hogy a gyerekek már igen kis koruktól más ételeket is akarnak enni, nem könnyű őket vegának nevelni.

2016. márc. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
69%

elmebeteg vagy!!!!


remélem elveszik toled a gyereked!!! majd a végén te is fénnyel kezded el etetni!! egy állat vagy!!!

2016. márc. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:
76%

Tudod a vegetáriánus étrend minden, csak nem egészséges, ugyanis van számos olyan tápanyag a húsokban, amit semmivel nem tudsz pótolni.

És a babád, egy kisgyermek még fejlődő szervezet, vagyis őt nem foszthatod meg attól, amire szükséged van. Az, hogy te felnőttként h..lyén gondolkozol, az a te bajod, az, hogy megvonsz magadtól dolgokat, ezáltal negatív hatással vagy a szervezetedre, az egészségedre, az megint a te dolgod, de a gyerekeddel ezt nem teheted meg!!! Felelőtlen vagy, ha ezt megteszed a gyerekeddel!

2016. márc. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 anonim ***** válasza:
78%

Soha a büdös életben nem kellett volna szülnöd. Kútba vetném az összes ilyen idiótát, mint te.. de minimum sterilizáltatnám.

Őszintén remélem, hogy a védőnő és a gyerekorvos észreveszi amit művelsz és még időben intézkednek.

2016. márc. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 anonim ***** válasza:
78%
Szerencsétlen gyerek....
2016. márc. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 anonim ***** válasza:
86%
én is vegetáriánus vagyok, és csak emiatt nem lesz valaki rossz anya. viszont a gyerek érdekében ajánlom, hogy ha húst nem is, tejterméket és tojást adj neki. így nem lesz semmilyen hiánybetegsége, ha odafigyelsz, hogy miből mennyit kap. nem muszáj húst adnod, de az állati fehérjék fontosak.
2016. márc. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 anonim ***** válasza:
88%

Ezt így nem szabad!

Igenis, kötelességed megadni számára mindent, amit az egészsége igényel. Adj neki mindent amit kell. Ha eljön az az életkor, amikor már maga is eldöntheti, hogy vega szeretne e lenni, vagy sem, akkor felkínálod a lehetőséget. De a te saját döntésed nem erőltetheted rá! Tiszteld már meg a gyermeked!

2016. márc. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!