Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vegetáriánus kismamák, ettetek...

Vegetáriánus kismamák, ettetek húst a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Kért ilyet tőletek az orvosotok vagy tiszteletben tartotta, h nem fogyasztotok húst?!

2012. szept. 14. 13:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

szia! én néhány évig lakto-ovo vegetáriánus voltam, de a baba előtt már évek óta csökkentett húsmennyiségeken éltem (olykor 1hó/1 alkalom hús, máskor 1hét/1 alkalom), itthon össze tudom számolni hányszor készítettem húst egy évben...viszont nálam a babavárás alatt az az érdekes fordulat állt be, hogy állandóan pörkölt meg hasonló magyaros kajákra vágytam. s míg én a sertés tini korom óta nem eszem (1-1 alkalommal fordult elő az elmúlt 15 évben) most kimondottan rádurrantam a sertéspörire:) na de hogy ne terelődjek el, súgornőm húst nem eszik, de halat igen és tudomásom szerint mindkét terhessége alatt ezeket mellőzte (emellett ő nem fogyaszt sem tejet, sem sajtot), max. ha 1x valami brassóiba belekóstolt. nála tiszteletben tartották (igaz ő cipruson él). szerintem ezt orvosa válogatja. az én dokim támogatja a vegetarianizmust, ha érdekel, akkor priviben megadom az elérhetőégét ha esetleg még nem lenne dokid.


35 hkm

2012. szept. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Én évekig voltam vegetáriánus, azaz húst nem ettem semmilyen formában, de tejterméket és tojást igen. Aztán a babatervezéskor elkezdtem enni orvosi tanácsra, tiszteletben tartotta volna, de én döntésem volt. Ugyanis utánanéztem, ahhoz, hogy rendesen és egészségesen tudjak táplálkozni hús nélkül a terhesség alatt, azért szükség lett volna kivizsgálásra, illetve egy jó dietetikust(mindenképpen orvos végzettségűt) keresnem, ami nehéz, mármint egy jó szakembert találni. Én elsősorban a kisbaba érdekeit néztem. Most szoptatok, szintén eszem húst. Akarunk még gyereket, akkor is fogok enni. Hiába szeretném másképp csinálni. Majd, ha túl vagyok a szülésen, szoptatáson, akkor majd gondolok magamra és a világnézetemre. Nekem ez volt a döntésem.
2012. szept. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%

Előre is bocsi az off-ért, de muszáj. Eddig eszembe sem jutott, hogy milyen lehet vegetáriánusként terhesnek lenni. Biztos nem könnyű. Gondolom minden ilyen kismamánál megy a hezitálás, hogy az elveit adja fel, vagy "kockáztasson". Mondjuk én nem hiszem, hogy hús nélkül bármi baja lehet a babának... Amióta terhes vagyok két kezemen meg tudom számolni hányszor ettem húst... Valahogy nem kívánja a szervezetem...


Boldog babavárást!

37. hkm

2012. szept. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

sziasztok, köszönöm a kedves válaszokat. nem akartam félrevezetni senkit, elnézést, ha úgy tűnt. nem várok babát. annak apropóján tettem fel a kérdést, h még évekkel ezelőtt jegyben jártam egy vegán (tehát semmilyen állati eredetű táplálékot nem fogyasztó) férfival és amikor szóba került köztünk a gyerekvállalás, arra kért, h a leendő terhességem, ill. a szoptatás ideje alatt én se egyek húst. utána visszatérhetek, de a babánk a mi döntésünk alapján legyen a kezdetek kezdetétől fogva vegetáriánus. bár már nem aktuális, szöget ütött a fejemben ez a kérdés/problémakör. nem akarok ítélkezni egyik elv követői felett sem, csak kíváncsi voltam, h azoknál a nőknék ez hogyan történik, akik meggyőződésből vegetáriánusok vagy egyszerűen nem szeretik a húst, miközben számos orvos azt nyilatkozza, h szükség van rá, különben a baba vérszegény lesz, a későbbiekben a csontképzést is befolyásolja, stb. nehéz lehet így dönteni, hiszen a vegetáriánusok (az állatbarát szempontok mellett) részben épp azért nem esznek húst, mert meggyőződésük, h a húsmentes táplálkozás egészséges és kedvező hatással van a szervezetre... nekem is nehéz volt, de hoztam egy döntést, aztán végül az élet az egészet átírta és ezzel meg is oldotta a dilemmát (már nem vagyunk együtt és nem is született közös babánk)


még egyszer köszönöm a válaszokat és remélem, h nem vettem el senki kedvét a további válaszadástól :)

2012. szept. 14. 19:51
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia


en alapvetoen eszem hust hati 1-2 alkalommal, de terhesseg alatt sosem birom megenni.

Most varom amasodik babankat es egyszeruen undorodoma husizetol.

elsoterhessegnelhalat ettem(esegyeb tengeri dolgokat),demsot azt sembirom megenni.

Talan kesobb valltozni fog,mertmeg nagyon azelejen jarokaterhessegnek.


9 heteske

2012. szept. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
38%
Nem vagyok vegetáriánus, de terhesség alatt alig ettem. Pontosabban terhesség alatt semmit sem kívántam csak a sós tésztaféléket,pizzát :). Ennek ellenére azt gondolom,hogy heti 1-2 húsos nap (ami lehet hal is), talán kellene terhességés szoptatás idején. Azt hiszem,hogy a nem vega nők teste fel van töltve olyan anyagokkalamit húsokból tud hasznosítani aszervezet. Cáfoljanak meg a vega anyukák és ezzel nyugtassák meg a többi dilemmázó kismamát!!! Szóval amiért írok: a szomszédom vega. Terhesség alatt és szoptatás idején is az volt. Ráadásul tojást és tejet sem fogyaszt ÉS 2 gyereke van. Mindkettő igen beteges, vékonyka, sápadt, kistermetű. A kisfiú,már 4,5 éves volt amikor először kellett neki hajat vágatni,merthogy nem nőtt. A kislány most 3,5 és alig van haj a fején.Persze lehetnek a gének.Nem tudom. A szülők egészséges,fitt emberek, dús hajzattal. Kb.10-12 éve vegetáriánusok. Szóval én nem tudom, csak azt gyanítottam,hogy lehet összefüggés....
2012. szept. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, igen, lehet összefüggés! Ezért is írtam, hogy lehet vegetáriánusnak maradni terhesség és szoptatás alatt is, de szigorúan orvosi felügyelet alatt, értem ezalatt a gyakori vérvételt (általános) és a folyamatos konzultálást egy dietetikus (mindenképpen orvosi végzettségű) szakemberrel. Ismerek olyan orvosi családot, akik vegák, már az első terhesség előtt hosszú évekig, és van 3 fiú gyerekük, akik már felnőtt magas, erős, egészséges férfiak. Tehát, ésszel lehet. De a mai világban, ez nagyon időigényes és bizony, anyagi vonzata is van (az egészséges táplálkozás, orvosi díj, külön labor díjak, stb.).

Nekem az anyagi feltételek adottak, az orvosi háttér is az lenne (családomban sok orvos), de tanácsot kértem tőlük, én is átgondoltam, és nekem az volt a döntésem, ha eszem halat és húst és egészségesen táplálkozom, akkor ezzel biztosabbra megyek és nem kockáztatok. Így elkezdtem húst enni már a tervezéskor.

Amit írt itt néhány válaszoló, arról, hogy ők nem ettek húst, mert nem kívánták, rendben van, de ez teljesen más tészta. Ők nem voltak vegák, az ő szervezetük teljesen más ételt szokott meg. A baba fogantatása előtt és közben a szervezetük minden hasznos tápanyagot megkapott, és gondolom, nem 9 hónapig nem ettek egyáltalán húst, hanem csak időszakosan, amikor rá sem bírtak nézni. Illetve, a szoptatáskor sem, teszem én föl sok-sok hónapon át egy falat húst sem, hanem 1-2 napig vagy hétig. Nem mindegy.

2012. szept. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

5 évig vegetáriánus voltam terhesség előtt. úgy terveztem, az is maradok, mert meggyőződésem, hogy egészségesebb.

5 hetes terhességem idején eljött, hogy semmit nem bírtam megenni, amit addig igen. vajas kenyeret ettem, mert minden mástól rosszul voltam. ekkor ült mellém a buszon egy parizeres zsemlét evő nő. addig a parizer szagától a hányinger kerülgetett, de megéreztem a parizerszagot, és már komolyan ott tartottam, h megkérem azt a vadidegen nőt, adjon belőle, mert nem bírom ki. alig vártam, h leszálljak a buszról, vettem 10 deka parizert, és magában az utcán megettem :D

nagggggyon jólesett, és meg is jegyeztem, h a gyerekem hülyét csinál belőlem. most 10 hetes vagyok, és sajnos még mindig csak a csirkét kívánom és a parizert...

de megeszem, mert ebből nem csinálok lelkiismereti kérdést. ha egyszer csak az esik jól?


mondjuk nekem teljesen felborult az étkezésem, mert az édességet is és a húst is utáltam, a gyümölcsökért sem rajongtam. a zöldséget és a sós dolgokat szerettem.

most meg a húst a gyümölcsöt és a sütiket...

2012. dec. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

sziasztok

igen, szerintem is lehet összefüggés a szülők vegetarianizmusa és a gyerek betegessége között. az exem végül egy szintén vega lánnyal alapított családot és így már teljes egyetértésben nevelték teljesen húsmentes étrendene a kislányukat egészen a fogantatástól kezdve. a kislány nem vékony, ellenkezőleg, olyan "levegősen" pufi és már egész kis korától anyagcsere problémái vannak, alig volt másfél éves, amikor kórházba került emiatt (kb heti kétszer kakilt, akkor is kicsit és kínok árán).


egyébként azóta, h feltettem a kérdést, sok minden történt. pl már én is babát várok és a világon mindent eszem (kivéve persze a tiltólistás ételeket, italokat) úgy, mint eddig :)

2012. dec. 17. 21:46
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha ez igaz lenne, akkor pl. csak Indiában 399,000,000 beteg ember élne. A húsmentes élet csak akkor egészségtelen, ha az ember egyoldalúan táplálkozik, de ez a mindenevőkre is igaz. Nem elég elhagyni a húst, és aztán üres krumplit enni, vagy készételeket és péksüteményeket, mert az kényelmesebb, mint új és érdekes recepteket kipróbálni. Az ilyen vegák ne is csodálkozzanak, ha hiánybetegségük lesz. De a megfelelően összeállított vegetáriánus étrend nem betegít meg.
2012. dec. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!