Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire hatalmas...

Tényleg ennyire hatalmas összegek elmennek a babára, mint amiket itt az oldalon olvasni?

Figyelt kérdés
Néhány kérdésnél olyan összegeket olvasok, hogy a fejem fogom. Több százezres babakocsi, babaszekrény, 5-10 ezer forintos ruhák, 40 ezerért pelenka? Néhányan azt írják, a 60-80 ezer minimum elmegy a gyerekre egy hónap alatt. Nekünk nem lenne rá ennyink, habár egyelőre nincs is terveben. Mindig azt gondoltam, ha becsúszna, megoldanánk valahogy. Az itt olvasottak alapján azt gondolom, ha becsúszna, nem lenne helyes döntés megtartani... Hozzátenném, az elég jómódú ismerőseink a minap a tescos pleust rakták a kocsijukba. Egy pillanatra meghökkentem, majd azt gondoltam, ez egyáltalán nem ciki. Vagyis nem kéne, hogy az legyen...
2016. márc. 21. 10:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek egyre többe kerül. Vannak bizományik, turkálók, ott is mindent be lehet szerezni meg a Brendonban is. Nekünk a DM-es pelus vált be. Ha sok cuccot kapsz ismerőstől és szoptatsz, akkor meg minimális összeg a baba. Viszont amikor már intézménybe kerül, főleg, ha iskolás lesz, na akkor kezdődik a nagy kiadások kora, szóval ne csak a babakorban gondolkodjál, ha babát vállalsz.
2016. márc. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki a tescos pelus ;) Megelpö de mindenkinek más jön be.Ismerek olyat akinek az egyik gyerek csak a pamperst viselte a másik meg a darabja huszon-harminc forintos no name pelust. Ezt ki kell tapasztalni.

Havi 60-80ezer nincs egy gyerek az biztos.

Persze lehet neki venni havonta tízezres játékokat stb de mem erről szól.

Én ha negtehetném sem vennék mamas&papas ágy eműt 40ezerért.(nem is tetszik). Van akinek ez "fontos".

Ha ennyibe kerülne egy gyerek kihalnánk ;)

Fontos a pémz valóban mert közbejöhet akármi és bizony nő valamennyicel a költség.De lassan azt érzem ertől szól a gyerekvállalás.Mindenki a legjobbat szeretné adni ez jó is így,de mindenki gondoljon vissza a gyerekkorára! szerintem a legtöbbünk sok dologról lemondott.igaz más világ volt.Nem volt ekkora nyomás/elvárás az hogy márkás legyen minden.A szülőkkel van a gond.Lenézik a másikat..És ezt tanulja a gyerek is.Nem mindenkinek kell 400ezres státusz babakocsi.Őszinte leszek én is azt szerettem volna mert képen tetszett,megnéztem előben és azt mondtam köszi ennek a negyedéért különbet veszek..Kinek mi....

Nagy biznisz lett a babavárás.El van ez túlozva...

Én úgy gondolom nem kell ehhez milliós fizetés és mindimum 2saját ház és kocsi szb.Persze mindenki vágyik a jó életre de nem mindenki gazdag.És nem csak a gazdag szülhet.

Ott a másik véglet is amikor olyan helyre születik hogy az étkezés is problémát jelent.Na ott azért elgondolkodtató a gyerekvállalás,mert arra nincs mentség ha a gyerek éhezik.

Ha két ember dolgozik és stabil a kapcsolat akkor szerintem simán megoldható egy gyerek.

2016. márc. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem is értem a kérdésedet..


"Néhányan azt írják.." Igen, akadnak ilyenek. Van aki ennél többet is elkölt, de ez nem azt jelenti, hogy ennél olcsóbban nem lehet kijönni jól.

Ha azért, mert a "néhány" ember ekkora hatással van rád, hogy akkor már meg se tartanád, hát ne is vállalj. Most komolyan... Fejem fogom az ilyen kérdésektől.


Ha valaki csak a Brendonból vásárol, akkor qrva sokat költ a gyerekre. Nincs ezzel szerintem semmi baj, ha megteheti.. de hogy erről kérdést kiírni.. Igen, vannak ilyenek. Meg olyanok is, akik megoldják kb. havi 40ből.

2016. márc. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
52%

Nekünk ennyibe kerül havonta:

Pelenka:10.000

popsitörlő:2000-2500 között

tejpép:5-7000

sudocrem havi bontásban 500

bébiétel, bébidesszert, babakeksz:10-15.000

babatea, babaüdítő, babavíz(havi 5-6 üveg)2000

ruha havonta kb:2-3000 (turkálós)

vitaminok, gyógyszerek:15-20.000

baba-mama klub bérlet:5000

babaúszás:13.000

gyógytorna:4×4000

valamilyen játék:kb 1000

Tehát nekünk összeszámoltam, egy jobb hónapban 73 ezerbe kerül. Persze lehet olcsóbban is, meg nekünk megnyomja a számlát az úszás és a gyógytorna, de ezek kellenek hogy behozza a lemaradását. Pedig peluson kívül semmiből nem használunk prémiumot, abból is csak azért mert nem bírja. Valószínűleg 1 éves korától szemüveges is lesz, tehát félévente 50-60.000 lesz a szemüvege, havi lebontásban plusz 10.000. És nem élünk nagylábon, magunkon ahol lehet spórolunk. Most 7 hónapos.

2016. márc. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
29%
Hát nem tudom te ,mit tartasz jómódúnak ez mindenkénél mást jelent .Nekünk egy hónapban 150 ben van benne .Minőségi életet próbálunk adni a babának . És több százezres babakocsink van több százezres bababútorunk és és magánkórházban szültem de nem érzem magamat gazadagnak csak egy adott színvonalon élünk .Szerintem ez mindenkinél relatív ,hogy ki számít jómódúnak :D Meg vannak akik segélyre szülnek a puszta pi...ra .Lehet lepontozni
2016. márc. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
9-es vagyok. Mi azzal spórolunk rengeteget, hogy mindenkinek a családban megmondtuk, hogy mivel rengeteg ruhát meg játékot kaptunk (tényleg kifolyik a szekrényből) hasznos holmit hozzanak, ha karnak hozni valamit. Az első fél évben nem kellett pelust meg popsitörlőt venni, de azóta is ritkán. Minek a 8. csörgő, stb.? Mondom, nem segélyből élünk, de azt a pénzt inkább vagy elnyaraljuk vagy betesszük a gyerek számlájára.
2016. márc. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Babakocsit anyumék kb. 20.000-t vették használtan, de már 10.000 körül is lehet kapni, nem kell babaszekrény, nem létszükséglet :). Ruhákat turkálókba is lehet kapni, nekünk rokonok is rengeteget adtak (mondjuk anyagilag mi nem voltunk gyenge helyzetbe, de azért szüleim szeretnek spórolni), de ismerősöket mindenképp keress fel, mert sokszor ott hever a szekrény alján egy nagy zacskó kinőtt ruha.


Pelenkát meg főleg régebb nem egyszer használatost adtak rá, ha tényleg nem fér bele a hónapba a pelenka, úgy is kilehet húzni (nem tudom valahol lehet-e még kapni ilyen anyag pelusokat).


Két minimálon lévő szülő is kiügyeskedi valahogy a gyereket, szerintem ez ne tartson vissza. És pl. játékokkal is úgy van hogy egy darabig mindenki azt hordja nektek ajándékba. Szerintem majd kialakulna, ha mind ketten dolgoztok, biztos nem lennének gondok ;). Sok szerencsét majd a gyerekhez, ha mégis bevállalnátok.

2016. márc. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó a biztatást! ;)
2016. márc. 30. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!