Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fel idézni sorrendben?

Fel idézni sorrendben?

Figyelt kérdés
szeretném tudni mások hogy élnek a babával.fel tudjátok idézni az éjjeli felkelések gyakoriságát és meddig tartott?az első három hónapban kolikás volt 30-60 percenként kelt,napi 4 óra alvással voltam,szédültem hónapokig,egyszer 3 napon át 6 órát aluttam összesen(napi 2 óra)és senki nem értett meg miért olyan nagy dolog felkelni a babához.utána már csak 4-szer kelt fél 4-től mindig fent voltunk.olyan 10 honapos korátol ez lecsökkent,most 13 hónapos 2-3-szor kel minden éjjel még mindig,ismerősöm két fia 2-és 3 éves korukig keltek 4-szer,a lánya meg fél éves korátol alutt,kuzinomtol is hallom hogy kislánya már 5 hónapos korátol átaludja és reggel 8-kor kel!!!tényleg jobbak a lányok?és ti fel tudjátok idézni hogyan éjszakáztatok?
2016. márc. 22. 06:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Nálunk addig volr kólikás, amíg anyatejes volt, akkor már én is a végkimerülés határán álltam! Maximàlisan átérzem a helyzeted, szerencsére nálunk változott a kép. 6 hós a kislányom. 3 hónapos kora óta tápszeres, 4 hónapos korában elkezdtük a hozzátáplálást. Kb akkor aludta először az éjszakát, mármint 4 hónaposan. Este 7-8-tól alszik reggel 6-ig. Amíg nem aludta át, addig is csak egyszer evett hajnali 1-2 óra között.

A mostani napirendünk kb így néz ki. Napi 5-ször eszik.

Reggeli 6-kor, mikor felkel, utána átöltözünk krémek stb peluscsere és sok játék :)

9-10 között, amikor kéri, tízórai kajcsi, peluscsere és ilyenkor megy aludni, ált. 2 órát alszik

Dél körül jön a főzelék, peluscsere stb játszik sokat, néha elbóbiskol

3 körül uzsi, van hogy 4-kor, p.csere és megyünk sétálni. 1-2 órát, ilyenkor aludni szokott a babakocsiban

5 körül feljövünk és játék. 6 körül fürdés és vacsi, ezzel kb 7-re végzünk.

8-ra már általában alszik. (Mi korán fekvő, korán kelő család vagyunk)

Ez ilyen hozzávetőleges rutin, ha elalszik mélyebben vagy valami máshogy alakul, nem kapok frászt.

De egyébként minden baba más, bár én is ezt hallom és látom, hogy a lányok hamarabb átalusszák. De pl barátnőm lánya 18 hós és még mindig nem alussza át.

Egyébként amikor felkel, akkor enni kér? Nem lehet, hogy csak szomjas? Mert nálunk így tűnt el az éjjeli evés, hogy megkínáltam vízzel, és elfogadta, mentem elkészíteni a kajájàt, s mire visszaértem, elaludt.

2016. márc. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem jött be,csak tápszerrel alszik,elég ha rövid válaszokat kapok csak sokat,hányszor kelt éjjel hány hónaptol és meddig.köszönöm :)
2016. márc. 22. 06:58
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy a lányok jobbak. Nekem fiam van, három hónapos koráig átaludta az éjszakát, de úgy, hogy eleinte kilenctől egyig üvöltött a hasfájástól, aztán aludt reggel kilencig. Aztán rátaláltunk az Espumisanra, onnantól aludt szépen, kilenctől kilencig.

Négy hónapos korában kijött két foga meg a mozgásfejlődés is beindult, onnantól kezdve egyre gyakrabban kelt. 7 hónapos korára már ott tartottunk, hogy nem aludtam egyhuzamban egy órát. Akkor elegem lett. Megvettem és elolvastam a békés álom könnyek nélkült, és követtem módszert. Azóta este fél nyolckor leteszem, egyszer kel négykor enni, majd hatkor rendesen. Nappal egyszer alszik, ebéd után két-két és fél órát.

2016. márc. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Fiam van.

8 hetes kora óta este 12 órát alszik. az elején 6kor volt a fürdés, így 7-től 7ig aludt, aztán most, hogy már "nagy" (másfél éves) fél 8kor fürdik, így fél 9től alszik.

Az első 8 hétben meg óramű pontossággal 3 óránként kért enni.

4 hónapos koráig volt eleinte 70% anyatej, 30% tápszer, aztán 4 hónapos volt, amikor 100% tápszer lett, meg megkezdtem a hozzátáplálást.

Le a kalappal, nem tudom, hogy hogy lehet ezt bírni hónapokon keresztül, emlékszem nekem abban a 8 hétben volt olyan, hogy szégyen nem szégyen, szoptattam és belealudtam :O

Szóval minden elismerésem a tied.

2016. márc. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kólikás volt, akkor 3 óránként kelt éjjel. Valamikor 6-8 hetes kora körül elmúlt és onnantól 10-12 órát aludt.

Most két éves, az éjszakai alvása lecsökkent a korábbi 12 óráról 10 órára.


Nemtől független a dolog, mert ismerősi körben rosszul és jól alvó példa is van mindkét nemből.

2016. márc. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fiam van! Az első 4 hónapban 3 óránként kelt,majd 5 hósan már csak 1x,vmikor hajnali 1-2 között. Pontosan 6 hós kora óta pedig átalussza az éjszakát. Már 4 éves.
2016. márc. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lányom van, 3,5 hónapos, 7 hetes korától este 8-9től reggel 7-8ig alszik. Remélem marad is így. :) Kíváncsi leszek, a második baba hogy alakul, és lehet lesz egy harmadik is majd. De vele nagyon szerencsések vagyunk, napközben se sír, hasfájós se volt.
2016. márc. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A fiam öt hónapos korától este 9-től reggel 6-ig aludt, igaz tápszeres volt. A lányomat sikerült szoptatni, ő egy éves koráig éjjel egy-két alkalommal kelt, de az első hónapokban hajnali 1 és 5 között óránként kellett hozzá kelni, vagy le sem lehetett rakni a kiságyba, mert rögtön felsírt. Én is nehezen bírtam, főleg hogy a fiamnál nem volt ilyen, kegyetlen volt az biztos.
2016. márc. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lányon nem volt kólikás. 6hetes koráig vagy én keltettem,h egyen(besárgult azért) vagy nem evett hajnalig. 6hetes korától pedig végig aludta az éjjelt. 6hós koráig. Onnantól mostanáig 15hós most, kb 3-4-5ször kel. Hol szomjas hol a cumi kel hol pedig csurom víz mert átázott. Amúgy összeségében jó alvó. De pici korban nagyon sokat,mélyen,jól aludt :) nekem szerencsém volt.
2016. márc. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lányom van. A kólika hálistennek elkerült, 2 hónapos koráig 1-2x kelt éjjel enni, onnantól 4 hónapos koráig átaludta az éjszakát teljesen este 7-től reggel fél 7-ig. Azóta kezdetben 2x kelt, mostanra (8,5 hónapos), eljutottunk odáig, hogy az éjszaka másik felében velem alszik, mert a kiságyban annyira gyakran kel, hogy 20 percet nem aludnék egyben. Mellettem meg csak kb 3x, és azonnal alszik is vissza cicivel. Amilyen jó alvó volt eleinte, most annyira rossz. Mondjuk engem annyira nem zavar, így, hogy velem alszik, én is tudok pihenni, apának se gáz, este meg amíg mi ébren vagyunk (kb éjfélig) a kiságyban van a szobájában, addig csak olyan 2-3x szokott ébredni.
2016. márc. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!