Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen sorrendben várható...

Milyen sorrendben várható ilyenkor a mozgásfejlődés?

Figyelt kérdés

Nem probléma, szimpla kíváncsiság csak a részemről.

9 hónapos a lányom. Hetek óta négykézláb ringatja magát. Mászásban eddig pár lépésig jutott el, utána felborul még.


Néhány napja nagyon gyakorolja azt a mozdulatot, amikor négykézláb állásból a végtagjait kifeszítve, fenekét az égnek nyomva egyensúlyozik. Ebből lenne később a felállás?


Vagy a mászás/felállás nem függ egymástól, akár párhuzamosan is kialakulhat?


(A jelek szerint mindennel időben van, de inkább később csinál mindent, mint korábban :))


2015. febr. 18. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Teljesen egyéni. Az én lányom mindig más mozgást csinált, mint amit a védőnő megjósolt, hogy na az lesz a következő.

Ő 4 hónaposan négykézláb volt, mondta hogy na mászni fog-6 hónaposan kezdett csak mászni, addig kúszott.

5 hónaposan támaszkodva ült, mondta hogy mindjárt ülni fog-csak 7 hónaposan ült fel egyedül. De közben hat hónaposan már felállt.

Szóval nagyon egyéniek hogy mi mi után jön.

2015. febr. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, támaszkodva ül, kúszik.

Az ülésre is kíváncsi leszek majd :) Heti egyszer rápróbálok, mióta támaszkodva ül - leteszem ülő helyzetben és 15 másodpercig úgy hagyom. Kb akkor borul fel.

2015. febr. 18. 13:03
 3/5 anonim ***** válasza:

A felállás inkább bútornál felhúzódzkodva várható, nem mászásból.

Viszont a stabil ülés abból jön sokszor. De ezek tényleg nagyon egyéniek!

Az én fiam 5 hósan kúszott, 6,5 hósan állt fel bútor mellett, és elkezdett oldalazni. Mászni 7,5 hónaposan kezdett, kb. 8 hósan ült stabilan. 11 hónapos volt amikor megtette az első önálló lépéseit, de még vagy 1-1,5 hónap volt mire a mászás helyét teljesen átvette a járás.

Annak nagyon örültem hogy a kúszást is, mászást is eleget gyakorolta, aggódtam volna ha ezek kimaradnak.

2015. febr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

hát ez egyéni


nekem 3 gyerekem van és mind a 3 teljesen máshogy csinálta ....

szal nincs "helyes" sorrend

lényeg h a szabályos négykézlábas mászást ne hagyja ki - legalábbis a doki nekem ezt mondta mindig

2015. febr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Most valami kúszás-mászás hibriddel közlekedik, néha lent van a hasa, néha nem. De bitang gyors már.


Múltkor a kezembe került a saját babakönyvem (amibe anno az orvosi státuszokat írták) és meglepően nagy egybeesést mutat a mozgásfejlődése az enyémmel. Szinte teljesen ugyanabban a korban kezdett eddig mindent, mint amikor én.

Szüleim mesélték, hogy szinte minden fejlődési pontnál már kértek időpontot, hogy megnézessenek, mert vészesen közelgett a határidő, erre 1-2 napon belül profin megcsináltam - de mindig szigorúan majdnem az utolsó pillanatban.


Nem tudom, hogy mozgásfejlődési mintázat öröklődhet-e, vagy véletlen egybeesés ez.

2015. febr. 18. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!