Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet vér a székletében?...

Mitől lehet vér a székletében? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
4 hónapos, csak szoptatott babám székletében 2 hónapja piros csíkokat (gondolom, vért) találtam. Elküldék a székletmintát laborba tenyésztésre, de negatív lett. A háziorvos javaslatára elhagytam a tejtermékeket, mert attól is lehet vér a baba székletében, ha nem bírja az anya által fogyasztott tehéntejet. De egy hete a piros csíkok újra jelentkeztek, és azóta többször is találkoztam velük. A csíkok nem élénk pirosak, de nem is barnák, kicsit halvány narancssárgásak, nyálkásak (bocs a gusztustalankodásért). A baba jókedvű, fejlődik, gyarapodik, nem fáj a hasa. A háziorvos legyint, hogy nincs baj, de én nagyon aggódom.

2016. márc. 22. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ez nem vér. Egyrészt a tenyésztés kimutatta volna, másrészt ha vér lenne, akkor vagy barnás alvadt vér, vagy élénk piros vér lenne, attól függően "honnét jött".


Szóval, a baba emésztése még nem tökéletes, előfordul, hogy valami így egyben jön ki, esetleg olyan túrószerű állaga van a székletének..stb. Ha sem a háziorvos, sem a labor nem állapított meg problémát, akkor azt gondolom feleslegesen aggódsz. De ha ez megnyugtat, vidd el egy másik gyermekgyógyászhoz is.

2016. márc. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A halvány narancssárga mióta vér színű?
2016. márc. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kicsit értelmetlenül írtam: nem halvány narancsárga, hanem halvány pirosas-narancssárgás.

Csak anyatejet kap, az elvileg nem színezheti így el...

2016. márc. 22. 19:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Végbélnyílásrepedés. Könnyen ellenőrizhető, mert látszik ha széthúzod a bőrét.
2016. márc. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megnéztem, de nem látok semmi sebet/vért ott... Amúgy is, olyan nyálkásak azok a pirosas csíkok a kakiban, szóval nem "különálló" vérnek látszik.
2016. márc. 24. 19:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Elmúlt már?
2016. márc. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!