Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is rossz anya...

Szerintetek is rossz anya vagyok? Vittem már náthával dokihoz de csak annyit mondott szívjam az orrát+folyadék csak akkor váltsak gyógyszert ha láz van.

Figyelt kérdés

Van egy 10hónapos fiam kicsit náthás lett,tegnap este már kutya baja sem volt,szépen szedte a levegőt nem hörgött ,reggel sem volt semmmigond nem volt taknyos vagy valami ,láza nem volt cssk egy kis nátha és mikor tüsszentett könnybe borult a szeme,de ezis elmúlt..ma azért nem vittem az orvoshoz mert semmi jelét nem láttam arra h beteg legyen,de kb.2órája megint taknyos:(

Volt férjemmel elváltunk és mikor megtudta hogy nem vittem a kicsit dokihoz lelustázott és rossz anyának nevezett

Szerintetek is így van?nem akartam vele rohanni mert csak szívni kell az orrát+folyadék ezeket tudom,minden esetben ennyit mond a doki (múlthónapban is)

Helyes írásért bocsi nem vagyok képbe:/



2016. márc. 22. 13:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%

Nem vagy rossz anya.

Az, ha taknyos, egy csomószor elő fog még fordulni. Meg az is, hogy esetleg amikor meg van fázva, este belázasodik. Nem kell rögtön rohanni az orvoshoz. Első gyerekkel az első 1-2 ilyen náthakor én is mentem. Aztán megtanulja az ember, h ezzel még felesleges. :)

2016. márc. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Teljesen igazad van. Ilyen panaszokkal a mi gyerekorvosunk sem ad más terápiát. De lehet, hogy az exednek fogalma sincs arról, hogy az ilyen megfázásra mit mond az orvos. Ha vagytok olyan viszonyban, legközelebb javasold neki, hogy menjen veletek az orvoshoz, hallgassa meg az orvos véleményét, utána vagdalkozzon az irányodban.
2016. márc. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

Dehogy vagy rossz anya!

Engem egyszer megdicsért a gyerekdoki, hogy sima náthával, csillapítható, 2 nap alatt elmúló lázzal eszembe se jutott elvinni a gyereket hozzá.

Mégis mi a fenét segítene egy takonykórnál? C vitamin, orrszívás, itasd, csókolom.

Apukát meg csókoltatom. :P

2016. márc. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Szia!

10hónap alatt 4x volt megfázva..és mind a 4x csak a leírtakat mondta..ezért sem akartam rohanni,csak rossz érzés hogy rossz anyának tart még elis gondolkodtam rajta hogy igaza van!:ss

Pedig a fiam az életem,semmiben nem szenved hiányt,vigyázok rá ahogyan csak tudok és erre ezt kapom tőle vissza mikor se szó se beszéd csak lelépett

2016. márc. 22. 13:42
 5/12 anonim ***** válasza:

A volt férjed engem vajon minek nevezne? Kruppra hajlamos a gyerkőcöm és az első befulladásánál megjártuk a kórházat, majd a kezelőorvossal és a gyermekorvosunkkal egyeztetve felszerelkeztünk minden szükséges gyógyszerrel, vitaminnal és eszközzel (pl. párásító), valamint megjegyeztünk minden praktikát, így később már otthon, szinte csírájában elfojtottuk a problémát.

Egy kis náthával (főleg ha nem is lázas) én sem viszem egyből dokihoz, szóval ne izgasd magad.

2016. márc. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Figyi, nyugi! Ha most elviszed, még a végén összeszed mellé valami fincsibbet. A jó anyukák nem mennek feleslegesen az orvoshoz.
2016. márc. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!jó érzés tudni hogy vannak még normális emberek!:)
2016. márc. 22. 13:43
 8/12 anonim ***** válasza:
Ettől nem vagy rossz anya. Sőt, három gyerek, számtalan fülgyulladás és hörghurut után azt mondom, sima náthával nem visszük orvoshoz a gyereket, csak ha csúnyán hurutusan köhög, nem a megszokott a légzése, szemmel láthatóan rosszul érzi magát vagy többször előfordul láz. Egyéb esetben az enyhén náthás, legyengült immunrendszerű gyerekkel mész az influenzával, bárányhimlővel és gyomorvírussal teli rendelőbe, tök fölöslegesen.
2016. márc. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért 1 éves kor alatt legalább telefonon egyeztetni érdemes az orvossal. Nálunk legalábbis javasolta, és megnézi mindig. Nem bagatelizálja el az orvos.

Sztem nem jártál el rosszul. De magamból kiindulva, én felhívom ilyen esetben is, max azt mondja, h csak szívjuk az orrát. (legutóbb ex volt nálunk is, bár fiam már 18 hónapos)

2016. márc. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor én is rossz anya vagyok. 10hetesen volt elöször náthás. Semmi komoly csak a nozija folyt. Dokit hívtuk elmondta a teendőket, ennyi. Legközelebb 9hós volt. Nátha,kis köhögés, hőemelkedés semmi komoly. Elmondta a teendőket mit adjuk hogy adjunk persze megvizsgálta stb...

A következő nátha 11,5hósan volt. Nem hívtam a dokit nem vittem el. Nem volt még csak hő emelkedése sem. Kis nátha. Tudtam mit kell tennem. Amúgy ha beviszem még a végén a rendelőbe kap el valami komolyabbbat. Főleg h ilyenkor az inmunrendszer szépen dolgozik is. 1 hét múlva már semmi baja nem volt. Azóta sem.. (Kopp-kopp) :) 15 hós mult.

2016. márc. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!