Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nagyon nehéz lesz az...

Tényleg nagyon nehéz lesz az első pár hét a babával?

Figyelt kérdés
Első babám születik hamarosan. Férjemmel megbeszéltük, hogy a kaját rendeljük, anyukám pedig átjön takarítani, mosni, segíteni amit kell. Tehát akár napközben is tudok aludni, pihenni, amikor a pici alszik. Így is nehéz lesz? Éjszakánként most is kelek 1,5-2 óra alvás után, mert ki kell mennem pisilni, utána pedig nehezen alszom vissza, 30-40 percet tuti fenn vagyok, de napközben pótolom az alvást.
2016. márc. 23. 14:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk anyósom jött 1 hétre, amikor hazamentünk a kórházból. Na az az 1 hét volt a legkönnyebb... :-)

Ő csinált minden házimunkát, én csak a fiammal foglalkoztam, meg aludtam.


Hidd el, belerázódsz majd.

2016. márc. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
szerintem ez nagy könnyebbséget fog jelenteni. sokat számít, ha csak egy büfi erejéig oda tudod adni valakinek vagy amíg fejsz, tápszert csinálsz, stb...azért így is nagy változás lesz
2016. márc. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Babafüggő. Van eszik-alszik baba meg van aki csak kézben hajlandó aludni.
2016. márc. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Bármilyen segítséget fogad el!!!AAz első három hónap szerintem agyhalal..😀😀utána sokkal sokkal könnyebb!!!hajrá
2016. márc. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Szerintem egy babával nem csak az első pár hét nehéz... 😊 És igen, ez babafüggő. A pici fiam most lesz hétvégén 4 hónapos. Amikor hazajöttünk a kórházból jött anyósom es anyukám is segíteni, de igazából olyan jókat aludt a gyerkőc, hogy pihenni is tudtam és megcsinálni apróbb dolgaimat, így "feleslegesnek" éreztem, hogy itt vannak a nagyik...☺ Bezzeg most... Kész logisztika megszervezni egy takarítást is...😀 Ugye többet van ébren, igényli a foglalkozást, vannak olyan napjai, hogy 20-30 perceket alszik, azt sem tudom, mihez kapjak ebben a rövid időben... Most tényleg örülök mindenféle segítségnek...😊


Lényeg a lényeg, ne parázzatok rá előre, majd szépen megismeritek a babátokat, az igényeit. Talán azért nehezebb az elején, mert meg kell szoknotok ezt az új, kis jövevényt, aki belecsöppent az addig megszokott életetekbe. Fofadjatok el minden segítséget, amit úgy éreztek, hogy szükséges, és ne szégyelljetek segítséget kérni. A tanácsokat módjával megfogadni... 😁 Bízzatok az ösztöneitekben! Boldog babázást!

2016. márc. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%

:-) attól függ,mennyire voltál előtte "elkényeztetett" pozícióban!

Van egy barátnőm,aki 10 előtt sosem kelt fel,hát neki nagyon fájt,hogy a baba nem alszik egybe 12 órát!

Változás,az biztos,de alkalmazkodni kell hozzá és ugye a világ sem áll meg!

2016. márc. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyukám hiába jött volna, mert a 0-24-beli szoptatás és fejés miatt voltam hulla, a háztartás nem érdekelt. A gyerek mindenkinél üvöltött, úgy pedig aludni nem tudtam volna.


De nyilván ha megvagytok anyukaddal, jól jöhet.

Ha pedig "könnyű" babát dob a gép, nélküle is meglesztek.

2016. márc. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen babát dob a gép. Nekem hihetetlen mázlim volt, a szoptatás teljesen problémamentes volt az első perctől, a babám szinte azonnal beállt 2-3 óránkénti evésre (igény szerint szoptattam amúgy), az evések közt meg aludt. Éjjel 1x, max 2x kelt. Rengeteg tejem volt, úgyhogy ezzel se kellett kínlódni, kis túlzással az első 2 hétben szinte észre se lehetett venni, hogy van egy babánk :) bezzeg most... 8,5 hónapos, már eléggé észre lehet venni, és az alvokaja se olyan, mint az elején :D
2016. márc. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nekem hatalmas segìtséget jelentett hogy anyukànak itt volt velünk 2 hétig! Bàr aludni ìgy sem tudtam sokat mert mire én elaludtam volna addigra a baba kelt és követelte a cicit :) De tény hogy miutàn anyu hazament ( 100 km-re laknak) sokkal keményebb lett a dolog. Ne izgulj, fogadj el minden segìtséget és ne izgasson majd a kupi + hogy nincs minden nap főzve :)
2016. márc. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Babafüggő szerintem is. Velem mondjuk itthon van a férjem az első hónapban, de azért el tudnám egyedül is látni. Ő csak részt akar benne venni.:)


Engem császároztak, az első két kórházi nap kemény lett volna seb-ügyileg, ha a férjem nincs benn velünk, gyakorlatilag ő etette és ringatta is első éjjel és délután. Másnap már ketten egész jól ellavíroztunk. De első nap, ha egyedül vagyok, tuti nem tudtam volna ellátni a szobámban.


A védőnő azt mondta, és teljesen igaza volt, hogy meg kell ismerni a babát. Pl. mi keltettük a csecsemős tanácsára éjjel is enni, a gyerekorvos mondta, hogy ha nem kel fel, nincs igénye enni, ne teremtsük meg. És igaza volt, itthonra álombaba lett belőle. Szabályos időközönként eszik, alszik, nézelődik. Szinte soha nem sír, csak ha fürdéskor kikerül a vízből, amúgy imádja a vizet.


Mi nem is éjszakázunk, 7-kor eszik+pelenkázás, 11-kor eszik és pelenkázzuk ismét, onnantól reggel 7-ig alszik, van, hogy mi ébresztjük, van, hogy magától kel. Így jut időnk olvasni, pihenni, filmet nézni, a háztartással foglalkozni, nagy sétákat tenni a városban. És napközben nem kell lepihennünk aludni.

2016. márc. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!