Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gond lehet abból később, hogy...

Gond lehet abból később, hogy igazából a férjem az anyja a babánknak?

Figyelt kérdés

Vagyis, nem az anyja, de az elsődleges gondozója. A kórházi 2 napban 0-24 ő látta el a szobánkban (tápszer, pelenkázás, dajkálás). Aztán, mikor hazajöttünk, még 1,5 hétig nagyon fájt a sebem, így akkor is kb. a 3/4-ét ő csinálta ezeknek.


Azóta 3 hetes a kicsink, még nem vagyok 100%-os korántsem. Folyton van valami újabb meglepetés a testemben, ami fájhat (pl. aranyér miatt nem tudok ülni, hasogat a méhem). Mindig együtt kelünk hozzá, együtt látjuk el, csak valahogy a férjem felé hajlik a mérleg nyelve.


Igazából én vagyok a hagyományos családi értelemben vett apja a gyereknek.


Én úgy érzem, ez mindhármunknak kielégítő megoldás, de vajon ez okoz majd később valamiféle fejlődési problémát, hogyha nem én leszek az elsődleges gondozója? (A férjem itthonról dolgozik, én CSED-en vagyok.)



#gyerek #baba #apa #nevelés #anya #elsődleges gondozó
2016. márc. 24. 09:31
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
83%
Nem, ha jo ban leszel, majd kiegyenlitodik. A gyerekek nem csak az elso par hetet "nezik", hanem az osszkepet :-)
2016. márc. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
61%
Ez nem olyan, mit a tojásból kelt kiskacsánál, hogy akit először meglát az az anyja és kész.
2016. márc. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem nem baj, de én is úgy érzem, eléggé elhagyod magad. Az én szülésem sem volt könnyű. 16 óra vajúdás után végül csak oxitocinnal indították meg a szülést, de nem tágultam akkor sem rendesen, viszont a tolófájások már jöttek, így kézzel húzták szét a méhszájamat minden egyes fájás során. A fiam fején lett egy hatalmas ödéma is emiatt. Gátsebem is volt, ami rettenetesen hasogatott még fél évvel a szülés után is. Az aranyérről meg ne is beszéljünk. A szülés utáni első éjjel annyira elkezdtem vérezni, hogy majdnem toltak a műtőbe. Szóval ki voltam teljesen. Otthon mégis mindent én csináltam a gyerek körül és vezettem a háztartást is.
2016. márc. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

8. és 13. nem fair, amit írtatok, mert sem a többi válaszoló, sem én nem tudtuk a kérdésem alapján, hogy ez egy Ki a keményebb című verseny.


igazságtalan, mert akkor leírtam volna, hogy a császár előtti pénteken még dolgoztam, hátha én nyertem volna. de így már nem tudok nyerni...:/és mások sem tudnak már, csak ti.:D

2016. márc. 25. 10:36
 15/26 anonim ***** válasza:
32%
Ez nem verseny,de akkor sem kell az embernek elhagynia magát.Tudom nem vagyunk egyformák.
2016. márc. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
38%
Nem kell felkapnod a vizet! Senki nem írta, hogy ez egy verseny. Én csupán azt írtam le neked, hogy velem mi volt a helyzet a szülés után. Baromi fájdalmaim voltak, hetekig ülni nem bírtam rendesen. Emlékszem mindig féloldalasan ültem a széken is. Bocsi, hogy azt írtam, hogy elhagyod magad, de azok alapján, amiket leírtál, nekem ez jött le. Vagy nem szabad véleményt mondani neked? Ha csak pozitív véleményeket fogadsz el, akkor vedd figyelmen kívül a válaszomat kérlek.
2016. márc. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
27%
és köszönöm, hogy lepontoztál. Jah, tudom, nem te voltál. Persze.
2016. márc. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
69%

Vannak emberek akik szinte minden témáról képesek végül is oda kilyukadni, hogy öööök bezzeg...nem is kell hozzá panaszkodnod csak elég, ha valamiről éppen beszélgettek.


Pl:

-És mi jót csináltál ma?

-Ma elsétáltam a boltba, vettem ezt azt főztem stb.

-Hááát, amikor én ilyen idős voltam, akkor nemhogy autó, de még bicikli sem volt, így minden nap 10 km-ert kellett sétálnom a boltig, meg vissza. Ezek a mai fiatalok meg úgy el vannak kényelmesedve!


Öööö...de igazából csak elsétáltam a boltba. Ennyi. Még élveztem is. Azért mert nem fogok a 2 kilométerre lévő helyett egy 10 kilométerre lévőbe menni, mert mások mennyire kemények voltak.

2016. márc. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
21%
Nem értem valakinek miért jó az, hogy ha lepontozhatnak valakit. Most ettől erősebbnek, jobbnak hiszitek magatokat? Vagy valakinek ez a kedvenc időtöltése? Felmegy gyakorira és minden egyes választ lepontoz. Vagy netán irigykedtek, hogy másoknak van segítőkész partnerük az életükben, akik egy kis időre leveszik a gyerekeket az anya válláról, és így ők is jobban a részeseik lehetnek benne? Kérlek világosítsatok fel, hogyan volt számotokra negatív minden egyes válaszoló véleménye. De tudom, hogyan megy ez, semmi választ nem kapok, csak majd egy pár perc múlva kapok egy 0% olyan emberektől akik csak a képernyő mögött anyuci szoknyája alatt tudnak nagyok lenni.
2016. márc. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Csupán az történt, hogy nem az volt a kérdés, hogy "szerintetek elhagyom magam?", hanem egy teljesen másik dolog.:) És nem kaptam fel a vizet, csak nem tisztáztuk előre, hogy ez egy erőfitogtatás, mert akkor én is nyerhettem volna. De majd legközelebb!:)
2016. márc. 26. 08:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!