Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gond lehet abból később, hogy...

Gond lehet abból később, hogy igazából a férjem az anyja a babánknak?

Figyelt kérdés

Vagyis, nem az anyja, de az elsődleges gondozója. A kórházi 2 napban 0-24 ő látta el a szobánkban (tápszer, pelenkázás, dajkálás). Aztán, mikor hazajöttünk, még 1,5 hétig nagyon fájt a sebem, így akkor is kb. a 3/4-ét ő csinálta ezeknek.


Azóta 3 hetes a kicsink, még nem vagyok 100%-os korántsem. Folyton van valami újabb meglepetés a testemben, ami fájhat (pl. aranyér miatt nem tudok ülni, hasogat a méhem). Mindig együtt kelünk hozzá, együtt látjuk el, csak valahogy a férjem felé hajlik a mérleg nyelve.


Igazából én vagyok a hagyományos családi értelemben vett apja a gyereknek.


Én úgy érzem, ez mindhármunknak kielégítő megoldás, de vajon ez okoz majd később valamiféle fejlődési problémát, hogyha nem én leszek az elsődleges gondozója? (A férjem itthonról dolgozik, én CSED-en vagyok.)



#gyerek #baba #apa #nevelés #anya #elsődleges gondozó
2016. márc. 24. 09:31
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
33%
A kérdés pont arról szólt hogy baj e. A válasz: igen! Baj! Ne hagyd el magad!
2016. márc. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Ma 6 km-t gyalogoltam mezítláb a hóban. Na jó, kocsival mentünk, nincs is hó, de megtettem volna. A ferjem nelkul termeszetesen.:D
2016. márc. 28. 11:54
 23/26 anonim ***** válasza:
14%

Nem, a gyereknek semmi baja nem lesz, ha az apja foglalkozik vele többet, ha ő hozzá ragaszkodik inkább, egy ffi is ugyanúgy el tudja látni ezt a feladatot.


De hasonló helyzetben odatenném magam. Nem a férjed van csed-en, hanem te. Neki van munkája, neked most ez a munkád.

2016. márc. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
93%
Ha egy ufo megkerdezne, hogyan terkepezhetbe fel huen az emberek egymassal szemben tanusitott hetkoznapi erzeketlenseget, konkuralasi vagyat, kimeletlenseget, azt mondanam, keressenek ket anyat es nezzek meg, hogy viselkedik egyik a masikkal.
2016. márc. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
89%

A kérdés valóban arról szólt baj-e.


De nem az a kérdés, hogy a többi anyukának baj-e, hogy most a kérdező férje foglalkozik a gyerekével többet, hanem a gyereknek baj-e.


Itt sokan nem tudnak szöveget értelmezni.

2016. márc. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Ó, a helyzet sokkal jobb lett az aranyérműtétem utáni felgyógyulás óta!:) Azóta mindketten teljes értékű szülei vagyunk, egyikünk sem "szülőbb" a másiknál.:)
2016. ápr. 23. 20:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!